Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest wt lut 20, 2018 8:52 am

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
 Dywagacje na temat "Misia Pafnucego i jego skarbu" 
Autor Wiadomość
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Post Dywagacje na temat "Misia Pafnucego i jego skarbu"
http://chmielewska.pl/index.php?name=PN ... bd71d27b23

amen26 pisze:
Witam wszystkich!!! :D
Mam problem i bycmoze ktos bedzie potrafil mi pomoc. Moja znajoma twierdzi, ze w polowie lat dziewiecdziesiatych kupila swojej corce ksiazke P. Chmielewskiej pt. "Mis Pafnucy i jego skarb", ktora to ksiazka stala sie ich ulubiona lektura. Niestety zostala komus pozyczona i zaginela.
Sprawdzalem w bibliografii P. Chmielewskiej, w sklepach internetowych i nie ma takiego tytulu. natomiast zarowno kolezanka jak i jej corka zgodnie twierdza, ze taka ksiazke posiadaly.
Czy ktos moze mi to wyjasnic??????????
Prosze!!!!!!!!!
amen26

sob sie 26, 2006 3:16 pm
Wyświetl profil WWW
Mam też ten sam problem. Wszystkie tytuły Chmielwskiej mam za wyjątkiem Las Pafnucego. Ale spotkałam jeszcze dwa tytuły, których nie ma w bilbiografii "Pafnucy i wielkie sprzątanie" oraz "Miś Pafnucy i jego skarb". Zastanawiam się, czy są to inne ksizki, czy tylko inne tytuły Pafnucego i Lasu Pafnucego. Może ktoś wie?!

sob lut 02, 2008 4:49 pm
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

Pafnucy istnieje jako: Pafnucy oraz Las Pafnucego.
Te pozostałe książki, to pojedynczo wydawane historie, obecnie stanowią poszczególne rozdziały całości.

sob lut 02, 2008 5:25 pm
Post Re: Dywagacje na temat "Misia Pafnucego i jego skarbu"
Swego czasu istnialo bardzo krotko wydawnictwo "Egida Westy" (o ile dobrze pamietam dobrze nazwe). W wspomianym wydawnictwie wyszly dwie ksiazeczki o Misiu Pafnucym - dwa pierwsze opowiadania z cyklu Pafnucy.
Obie ksiazeczki mialy twarde kolorowe okladki, ale w srodku kartki "wpiete" byly w koleczka (jaka tzw. kolo notatniki).
Jak wroce do domu, to moge podac dokladne dane - opisy tych ksiazek.

Przepraszam, ze pisze bez naszych polskich znakow, ale w obecnej chwili nie mam do nich dostepu. Za dwa tygodnie wroce do "normalnosci" w pisaniu.
Pozdrawiam
Efka

pn lip 06, 2009 6:41 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Chmielewska chyba nawet wspomniala o tym w autobiografii, albo gdzies indziej - potem zaprzestano wydawania tej ksiazki w ten sposob, bo okazala sie za droga :)

No i witamy na forum :)

pn lip 06, 2009 10:57 am
Wyświetl profil WWW
Jak obiecałam.
1. Miś Pafnucy i jego skarb. [Cz.] 1 / Joanna Chmielewska ; il. Dariusz Romanowicz. - Łódź : "Egida Westy", 1991

2. Pafnucy i wielkie sprzątanie. [Cz.] 2 / Joanna Chmielewska ; il. Dariusz Romanowicz. - Łódź : "Egida Westy", 1992

Być może była za droga, ale równocześnie wydawnictwo zniknęło z rynku. Kiedyś widziałam je na allegro.
Jeśli kogoś interesują skany okładek proszę o informacje na e-mail.

pt lip 10, 2009 11:14 pm
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 6 ]