Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 9:54 pm

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 351 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna
 Papierosy, cygara... 
Autor Wiadomość
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

tak, jak Marcia chce się wyprowadzić z domu wiadomo dlaczego, tak ja przez papierosy.
Musze to napisać, bo mnie męczy
Moi rodzice palą. Nie są to jakieś szalone ilości, nie mniej jednak oboje.
W moim domu zwyczajnie cuchnie. Choćbym nie wiem jak wietrzyła, zamykała się w pokoju, to i tak mam przesiąknięte wszystko tym smrodem. Wystarczy, że rano uchylą mi drzwi do pokoju, od razu boli mnie głowa i chce mi sie rzygać.
To jest obrzydliwe!!! nie pomagają moje prośby,ze narażają mnie na raka płuc. A jak bardzo marudzę, to mówią,ze pójdą palić do łazienki. Po czym wszystkie ręczniki i pranie na sznurkach śmierdzi.
jak straszny to musi być nałóg, że nie obchodzi palaczy życie i zdrowie najbliższych?
o, już słysze zapalniczke i ojciec idzie do łazienki
ja już tam dzisiaj nie wejdę

czw wrz 21, 2006 8:07 pm
Szajkowiec

I podziwiam Cie Legs, ze po tylu latach zycia pod jednym dachem z palaczami nadal Ci to przeszkadza i ze w ogole zwracasz uwage na ten smrod. Bo najczesciej ludzie sie do tego przyzwyczajaja... Fuj!
Zreszta ja nie wiem, od czego to zalezy, ale od niektorych moich znajomych palaczy czuje sie, ze pala, jednak nie jest to tak uderzajace, a inni (palacy tyle samo) zwyczajnie cuchna. :?
Mam taka jedna kolezanke w pracy i wstyd przyznac, ale z tego powodu staram sie unikac wszelkich rozmow z nia.

czw wrz 21, 2006 8:29 pm
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

bo to kwestia mycia, serio. Mój luby palił, ale za kazdym razem potem mył ręce. I nie śmierdział.
w moim przyszłym domu nikt nie będzie palił. mam serdecznie dosyć

czw wrz 21, 2006 8:42 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Ja mam rodzinę niepalącą więc spokój. Kiedys palił ojciec, ale był wyganiany na klatke schoidowa i tam sobie z sąsiadem przy oknie popalali - tyle wywalczylismy a potem przestał palic i był spokoj.

czw wrz 21, 2006 8:44 pm
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

i jeszcze: jest mi strasznie wstyd, jak przychodza do mnie znajomi. Przez ten smród

i często w tramwajach, czy autobusach można spotkać chodzące popielnice. wali od nich tak, jakby spali w magazynie tytoniu i nigdy się nie myli #-o

czw wrz 21, 2006 8:58 pm
Szajkowiec

Cos w tym jest. Ja nawet (krotko bo krotko) mieszkalam z kolezanka, ktora palila wtedy 2 paczki dziennie (co prawda to byly wakacje i pokoj sie ciagle wietrzyl). I nic a nic mi to nie przeszkadzalo!
A tej laski z pracy nie dzierze i juz. :evil:

U mnie w domu nigdy sie nie palilo. Mama popala jednego papieroska gdzies raz na piec lat, jak sie spotka z najlepszymi kolezankami przy winku i wpadnie w nastroj. Tato rzucil majac kilkanascie lat. Bracia wiedzieli, ze palenia sie nie akceptuje i mieszkajac w domu popalali z rzadka na spacerkach. A ja fajki nie mialam nigdy w ustach.
[Tylko kiedys mnie ciagnelo do takiego jednego, ktory tak zmyslowo sie zaciagal...]

czw wrz 21, 2006 9:19 pm
Awatar użytkownika

i często w tramwajach, czy autobusach można spotkać chodzące popielnice. wali od nich tak, jakby spali w magazynie tytoniu i nigdy się nie myli

najbardziej wkurzają mnie tacy, którzy palą papierosa na przystanku po czym, jak nadjeżdża tramwaj, czy autobus zaciągają się ostatni raz, wyrzucają papierosa, wsiadają i wydmuchują ten dym. Obrzydlistwo!

U mnie kiedyś palili rodzice i dziadek. Do 11 roku życia żyłam w tym smrodzie, później się poważnie na płuca rozchorowałam i zaczęli palić tylko w piwnicy.
5 lat temu rzucili, bo tata wylądował w szpitalu z podejrzeniem raka płuc.

czw wrz 21, 2006 9:54 pm
Wyświetl profil YIM
Szajkowiec
Awatar użytkownika

No dobra, jako palacz odwaze sie jako pierwsza swoje zdanie wyrazic, ciekawe czy inni sie po waszych wypowiedziach odwaza :roll: ?

Palenie czy to wybör, czy uzaleznienie - sprawa indywidualna. Tak jak i szanowanie swojego srodowiska. U mnie w domu palimy oboje z mezem, jednak nie w mieszkaniu. Mamy taras i stolik z popielniczka i to nasza palarnia. W lato jest przyjemnie i cieplutko, to mozna siedzic przy winku czy piwku i kurzyc. Zima jest troche bardziej skaplikowana. Pozostaje laka (dla psöw) jak idziemy z Tiffany albo knajpy, ale mieszkanie (i moje biöro) jest swiete i bezpapierosowa zone! Czasem od wielkiego dzwonu znajomi moga w kuchni, ale to zadko i to tylko przy swiecach i kadzidelkach.

Czy sie smierdzi czy nie, to Legs ma racje- kwestja czystosci. Ja pale od lat a moi rodzice tego nie wyczuli (oboje totalna abscynencja). Troche nie bardzo rozumiem rodzicöw palacych w domu przy dzieciach, zupelne nieporozumienie - jako palacz uwazam!

Tak czy inaczej, nawet niepalacy wracajac do domu z knajpy sa "przesmierdnieci" dymem papierosowym tego nie da sie uniknac...

czw wrz 21, 2006 10:53 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

u nas jest oficjalny zakaz palenia wszedzie. tzn w miejscach pracy, restauracjach, wszedzie tam gdzie sie ludzie zbieraja. ostatnio jeszcze walcza o niepalenie w odleglosci 10 metrow od wejscia do budynku (co by mialo bardzo duzy sens, bo mnie wkurza to jak rzadko co! chce sobie wejsc do sklepu czy urzedu, to 20 metrow od wejscia musze nabierac powietrza w pluca i biec szybko prze z te zawiesine tytoniowa!!! a dzieci? dizeciom tego nie wytlumacze!!! koszmar!)

co do rodzinki - moj wujek pali jak parowoz jaki, a poza tym to nie wiem? tzn moj tatko palil do swoich 50 urodzin. rzucil i juz. (a palil przez ok.40 lat!). aha, moj kuzyn palil tez, ale on to z tych palaczy myjacy ch sie jak to nazywacie:) wiem ze rzucil , ale czy zaczal na nowo to nie wiem. w kazdym razie - cenie palaczy o pogladach takich jak Double - szanujacych swiat zapachow:)))

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

pt wrz 22, 2006 3:14 am
Wyświetl profil WWW
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

o fuj, nie cierpię papierosów!no nie cierpię! a codziennie musze ten dym wąchać.. w pracy... tak, tak... szefowa i te jej smierdząc Marlboro! o rany, jak wczoraj na rpzystanku siedziałam i kobieta zapaliła papierosa, to myślałam, ze ją wzrokiem zabiję ... po to wychodzę z tej ... pip... prayc, żeb y w końcu odetchnąć świeżym powietrzem, a ta kopci! Po przyjściu do domu śmierdzą mi papieorsami nawet skarpetki (antygwałtki :lol: ). I wszystko po jednym dniu do prania się nadaje, ale przeważnie do pracy to jeszcze ubieram, bo bez przesady, z praniem bym nie nadążyła. Obrzydlistwo!

Oczywiście, jeśliby ktoś uszanował to, ze ja nie palę i w mojej obecności nie palił, to nie mam nic przeciwko, ale sławetna szefowa mówi, ze to ONA jest dyskryminowana, musząc wychodzić palić do innego pomieszczenia. Krew mnie zaleje. :evil:

http://www.jaroslawkozlowski.com Fotografia ślubna

pt wrz 22, 2006 7:23 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

No niestety. Jestem palaczem. Miejscem w którym się oddaję nałogowi jest kuchnia. Zdaję sobie sprawę, że krzywdzę rodzinę i nie potrafię z tego zrezygnować. Nałóg to fatalna sprawa. Może gdybym miała silna wolę? Ale nie mam jej i w związku z tym katuje moją rodzinę. Nie wiem czy śmierdzę, bo oczywiście tego nie czuję. Rumienie sie czytając wasze posty, wstydzę sie. I niestety dalej paleę.... :oops:

W życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta.

pt wrz 22, 2006 7:34 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

moja mama pali Marlboro w kuchni, np. jak ja zmywam po obiedzie i trudno, żebym jej nie zwymyslała od śmierdzących kobiet, chociaż to mama itp. itd., mój ew. teść tez pali, dwie paczki dziennie, ale na szczęście ograniczam kontakty z nim jak sie da, bo go i tak żadko można w domu zastać

pt wrz 22, 2006 8:42 am
Awatar użytkownika

Mojej mamie teraz kiedy nie pali już 5 lat i odzyskała węch zdarza się zastanowić nad tym, jak to kiedyś cuchnąć musiała.
Moi przyszli teściowie kopcą, jak kominy niestety i czeka mnie właśnie łikend w Ich towarzystwie, ciężko będzie, ale jakoś chyba przeżyję. Zawsze, jak od Nich wracam mam kompletnie wszystko przesiąknięte tym smrodem, ale przecież nie mogę Im zwrócić uwagi w Ich własnym domu, ze mi przeszkadza, jak przy mnie palą.

pt wrz 22, 2006 9:10 am
Wyświetl profil YIM
Szajkowiec
Awatar użytkownika

mnie jest głupio powiedzieć ew. przyszłej teściowej, żeby, delikatnie mówiąc, zmieniła płyte, bo cały czas nawija o pieniądzach, a w zasadzie o ich braku :evil:

pt wrz 22, 2006 9:13 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Dagcia, palenie to Twöj wybör, duza dziewczynka jestes i wiesz jakie ryzyka sa z tym powiazane, troche respektu dla otoczenia i da sie pogodzis wszystko, nawet niepalaca rodzine i Cieboie jako palacza. I nie musisz sie przepraszac, ze zyjesz! [-X

pt wrz 22, 2006 10:37 am
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 351 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna