Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 9:57 pm

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
 Śladami Joanny Chmielewskiej 
Autor Wiadomość
kontynuujac wedrowki sladami Joanny, bylem wlasnie na Zielonym Przyladku...wprawdzie stopa jej tam nie postala, ale w Nieboszczyku ow przyladek omijala...:)) A jest BOSKI... (konkretnie jest to Republika Zielonego Przyladka zlozona z kilku wysp, ja rezydowalem na jednej z nich,ale zwiedzilem jeszcze jedna...) Patrzylem na ten przeraziliwie wielki ocean atlantycki i sobie myslalem o tym, jak to by bylo go trawersowac niczym chmielewska...
I co tu duzo mowic - faktycznie - niebo afrykankie jest inne niz europejskie, inaczej usytuowane jest slonce (wyzej jakby), inaczej kiezyc i gwiazdy - duzo wyrazniej widoczne mimo ze tez jakby wyzej!! W dodtaku akurat byla pelnia ksiezyca - wygladal ci on niesamowicie... Najlepsze bylo popoludniami, kiedy po jednej stronie horyzontu slonce chylilo sie ku oceanowi a po drugiej - niemal dokladnie naprzeciwko - juz w pelni jasnial ksiezyc...

Ostatnio zmieniony śr lis 08, 2006 10:11 pm przez MJC, łącznie zmieniany 1 raz

śr lis 08, 2006 10:04 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Nie mijala Cie zadna podejrzana jednostka plywajaca, strzelajaca do tylu z dwoch armat przez zaslone dymna? ;)

śr lis 08, 2006 10:06 pm
Wyświetl profil WWW
podejrzane to tam bylo wszystko bo to afryka, jednostek plywajacych bylo duzo, w tym te sluzace do nurkowania z nich. dziwlilem sie i dziwilem, czemu one w nocy jakby parkuja tak daleko od brzegu, az sie okazalo, ze tym sposobem chronione sa przed gambijskimi i somalijskimi zlodziejami, przybywajacymi na zielony przyladek by napastowac turystow oraz to i owo podwedzac

śr lis 08, 2006 10:09 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

hehe, a ja kilka lat temu, kiedy sobie zalatwialam wize w Warszawie, dorwalam kumpla, WArszawiaka, i pierwsze co powiedzialam (jak chcial strasznie mi WArszawe pokazac) to : ty mi pokaz Dom CHlopa :P hihii

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

śr lis 08, 2006 10:56 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

śr lis 08, 2006 11:04 pm
Wyświetl profil YIM
Szajkowiec
Awatar użytkownika

MJC-zazdraszczam, też bym tak pojechała, chciałbym to inne niebo pooglądać. Jesteś chmielewszczykiem jak się patrzy, skoro w takiej podróży pamietałeś o JCh. I dzięki za opoweść nam. :D

W życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta.

czw lis 09, 2006 8:21 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

MJC - zazdraszczam jak Dagcia albo jeszcze bardziej - zwlaszcza ze Afryka kojarzy sie nie tylko z Chmielewska ale rowniez moimi ulubionymi Kleopatra i Aleksandrem Wielkim

pn lis 13, 2006 12:40 am
Wyświetl profil WWW
:))) no to pewnie jeszcze kiedys polecicie (poplyniecie:))
noca, zanim polozylem sie spac, wychodzilem na balkon mojego pokoju (za dnia z widokiem na ocena i plaze - jak szalec to szalec:), palilem papierosa, sluchalem fal walacych z niemilosierna sila o brzeg, patrzylem w te afrykanskie gwiazdy wyraznie jasniejace na niebosklonie i nie wierzylem, ze tam jestem,,,
na marginesie - te fale oceanu, wyzsze niz czlowiek!!! naprawde trzeba bylo uwazac, bo kolezanką tak cisnely o dno, ze rozwalila sobie brode i warge oraz lekko obtluklo jej inne elementy anatomii... niebywale jest to ze taka moc maja te fale przy "zalamywaniu sie", trzeba bylo szybko wlazic do wody na odpowiednia odleglosc, tam gdzie ocean tylko falowal, bo chjwila nieuwagi w miejscu gdzie sie walily i klopot gotowy...w dodatku ze starszliwa moca wciagaly w ocean... co ciekawe, kilka krokow dalek mozna bylo spokojnie plywac i rozkoszowac unoszeniem na grzbietach fal... a na sam ocean nawet mozna bylo wyplynac...kajakami(no moze troche bardziej masywnymi niz zwykle)!!! O ile sie komu udalo pokonac ten pocztakowy etap. Wielu probowalo i z plazy mielismy niezly ubaw, obserwuajc wysilki smialkow. Cud ze ich te kajaki nie pozabijaly!
ech, a teraz juz szara i smutna jesienna europa...

pt lis 17, 2006 11:16 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

To snuj nam tu dalej swoje wspomnienia. I Tobie i nam będzie przyjemnie. :D

W życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta.

sob lis 18, 2006 7:33 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

piękne wspomnienia..kolorki, widoki i zapach powietrza :D

sob lis 18, 2006 4:31 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

jeszcze troch ezdjec by sie przydalo .... :)

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

ndz lis 19, 2006 3:47 am
Wyświetl profil WWW
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

Tak, przydałaby się jeszcze takie egzotyczne widoczki. :D

ndz lis 19, 2006 4:45 pm
hehe, no moge niby zdjeciami jakimis podeprzec te opowiesci, kurcze, chyba znow mi sie marzy daleka podroz:) to juz tyle czasu od tamtej eskapady minelo...
wracjac do zdjec, to stosowna deklaracje, oslabiona brakami wiedzy w kwestii umieszczania tu zdjec, zawarlem w dziale poznajmy sie...

pt lut 23, 2007 11:38 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

to czekamy na fotki z niecierpliwością :D

sob lut 24, 2007 1:34 pm
heh, wlasnie przeczytalem ponownie moje opowiesci sprzed roku:) ECH BOSKO BYLO:)
NO ALE tegoroczne wrazenia z urlopu pobily zeszloroczne.znow sladami Chmielewskiej. Tym razem udalo mi sei dotrzec tam, gdzie od dawien dawna chcialem pojechac. Od pierwszego przeczytania Nieboszczyka. Mowiac krotko, wreszcie bylem w TAORMINIE!!!!!!!!!!!!! I mowie Wam, to jest absolutnie magiczne miejsce, zreszta jak cala Syclia. Ale Taormina zaparla mi niemal dech w piersiach i juz rozumiem, ze mozna sie w niej zakochac na zawsze,,, Piknie polozona (bardzo wysoko nad morzem, jakby na skalach - w tym kontekscie zastanwia mnie jak chmielewska latala tam na plaze, bo z centrum miasta jednka byloby tam dosc dlaeko, a przed wszystkim stromo!), piekne piekne zakamarki, tak urokliwego miesjca dawno nie widzialem, mnostwo zieleni, iekne ogrody, no i te palmy wszedzie:)) Hotel Minerwa ciezko byloby jednak namierzyc. A i byc moze nadal lubia i chca sie targowac, tylko ja dzicz z polski ne potrafilem. Kupilem w sklepie przy glownej ulicy piwo i sok. Najdrozsze w moim zyciu chyba. Za owo male piwo w puszcze i maly sok w butelce sprzedawczyni zazyczyla sobie... 6 euro!!! moze i trzeba bylo sie targowac ale dech mi w piersiach zaparlo , i do konca, tj. do wydania reszty mialem nadzieje, ze sie przeslyszalem... No niestety nie:( ale taormina jest warta kazdych pieniedzy wiec co im bede zalowal;) na pewno tam wroce jeszce , na dluzej... A i tyle powiem jeszcze ze Etna tez robi wrazenie!!

ndz paź 14, 2007 9:01 pm
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna