Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 9:57 pm

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna
 Języki obce są nam nieobce? ;) 
Autor Wiadomość
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

zaczynają mi sie mieszac języki :D Po angielsku mówie z francuskim akcentem, jak jestem na francuskim,to zaczynam gadać po hiszpansku (a wierzcie mi, znam 6 słów na krzyż), a jak wychodzę z francuskiego, to myślę po francusku, ale wczoraj już mi się całkiem pokręciło

szłam sobie do kina, po drodze weszliśmy na kawę i patrzę - !! - jest caramel macchiato! Kawa, którą w Londynie piłam codziennie w Starbucksie. Mmm. Nie dość, ze pyszna, to mi się londyn przypomniał, więc radośnie podchodzę do sprzedawczyni i wołam:

-karamel makkiato pliiiiz!

po czym - ojej, przepraszam :oops:

śr lis 14, 2007 10:20 pm
ja dzisiaj z niemieckim lotnikiem gadalam po angielsku, a z angielskim po niemiecku i zeby nie bylo, angielski w moim wykonaniu to masakra, nawet niemcy mowiac tym jezykiem, nie maja tak niemieckiego akcentu, jak moj :lol:

śr lis 14, 2007 10:31 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

nie wiem czy w humorze, cxzy tutaj, ale tutaj mi bardziej pasuje jakos ;)

http://www.joemonster.org/filmy/5793/Po ... esmen-z-UK

śr lis 14, 2007 10:36 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

hehe, w czasach scisle powojennych moi dziadkowie mieszkali w domu poniemieckim ze tak powiem, zaprzyjaznili sie z niemcami ktorzy jeszcz esie tam ostali, takie malzenstwo, kobita po polsku smigala jak polka a jej maz wrecz przeciwnie i przyszedl do dziadka, a dziadek po niemiecku ni dudu. gosciu cos chlapie i chlapie po niemiecku a dziadek sie tak patrzy na niego i patrzy i w koncu wypalil: Frau? AAAA, twoja Frau byla dzisiaj u nas! :)
hihi.

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

śr lis 14, 2007 11:00 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

co do mieszania jezykow, to mnie sie zdarza jedynie wtedy, gdy dlugo czytam cos po ang, i mnie ktos nagle oderwie. no i raz trafilo na ojca, a on po angielsku ani dudu... siedzialam sobie od paru godzin w Potterze najnowszym, a on wszedl i z marszu cos ode mnie chcial, no i mu odruchowo odpowiedzialam. ludzie, musze oficjalnie stwierdzic ze takiego karpia to w zyciu nie widzialam :lol:

śr lis 14, 2007 11:07 pm
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

przedwczoraj byłam na poczcie. Przede mną przy okienku stal Murzyn (nie wiem, czy nie zostanę posądzona o rasizm, bo oni przewrażliwieni na swoim pukncie, ale kit). No i po polsku on nie bardzo, a pani z okienka,... sami wiecie :D Trwała i turkusowy cień do powiek

więc zgodnie z zasadą - jak będę mówić głośno i wolno to mnie zrozumie, pani rozmawia z obcokrajowcem:

- a pan chce poleconm to nadać? PO-LE-CO-NYM?... (po chwili zastanowienia z błyskiem w oku) Noł?

śr lis 14, 2007 11:09 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

aha , dokladnie tak moj tatko probuje sie czasem dogadac ze swoim zieciem. ostatnio dzwonili na jego imieniny i akurat mnie nie bylo. pozniej moj maz mowi: i spiewali mi sto lat, to zrozumialem, potem cos mowili to powiedzialem ze dziekuje. potem twoja siostra cos mowila to jej powiedzialem: "Mila went to church" i slyszalem ze zrozumiala bo powiedziala do rodzicow ze poszlas do kosciola.
no w morde jeza. moj maz z moja siostra sie swietnie dogaduja. ona rozumie co on mowi on rozumie czasem co ona... hehe

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

śr lis 14, 2007 11:13 pm
Wyświetl profil WWW
Trwała i turkusowy cień do powiek

więc zgodnie z zasadą - jak będę mówić głośno i wolno to mnie zrozumie, pani rozmawia z obcokrajowcem:

hehe, uwielbiam takie akcje :mrgreen:

czw lis 15, 2007 3:56 pm
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

zaczynają mi sie mieszac języki

Czyli taki mętlik językowy, prawie wieża Babel.
Legs pisze:
No i po polsku on nie bardzo, a pani z okienka,... sami wiecie

Widziałam raz podobną sytuację, ale kobitka z poczty była bardziej kumata, bo wiedziała o co petentowi chodzi - chciał kopertę z tymi bąbelkami w środku, cudzoziemiec miał ze sobą słownik i mówił o kopercie z balonikami.

czw lis 15, 2007 5:46 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

czw lis 15, 2007 6:15 pm
Jak czytam za dużo tekstów po angielsku, to mi potem brakuje słów po polsku. Ostatnio chciałam powiedzieć współlokatorce, że muszę się skupić nad zadaniem, i nie mogłam sobie przypomnieć jak się mówi "skupiać" po polsku. W końcu powiedziałam jej, żeby mnie nie rozpraszała, bo ja się tu "fokusuję" nad zadaniem. Jej mina: bezcenna.

pn lis 19, 2007 12:48 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

to ja juz nic nie powiem.... kogiel mogiel mam po prostu w glowie :wink:

pn lis 19, 2007 1:25 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

hehe. ja wam powiem ze w rozmowie z tutejszymi polakami durnieje i mowie jak oni - o zgrozo. tzn bez przesady, nie kar na kornerze, ale pojedyncze slowka. ale w rozmowie z rodzicami czy kims kto nie kaleczy - nie kalecze i nie zastepuje. co najwyzej czasem przerwe w gadaniu robie jak mi wypadnie gdzies jakies slowko... :)

pn lis 19, 2007 2:21 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

ja nie uwazam jak wiem, ze ktos umie dany jezyk, bo wisilac sie nie musze wtedy, ale jak wiem, ze ktos tylko w jednym to sie staram juz i tez wychodzi, dla chcacego, nic trudnego. Najgorszy okres to chyba w londynie byl, bo tam w szkole we wszystkich jezykach möwilam jakie umiem (najlepiej w pubie mi to wychodzilo przy ciemnym piwku z soczkiem) :mrgreen:

pn lis 19, 2007 3:25 pm
(najlepiej w pubie mi to wychodzilo przy ciemnym piwku z soczkiem

To nawet i po chinsku mozna sie dogadac :wink:

pn lis 19, 2007 4:33 pm
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna