Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest śr paź 17, 2018 4:23 am

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna
 Języki obce są nam nieobce? ;) 
Autor Wiadomość
tak mi się na szybko obliczyło, że to coś około.

:)

ndz sie 17, 2008 1:23 pm
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

o, super :) chaque jour on apprend quelquechose de nouveau :)

ndz sie 17, 2008 1:27 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

w piatek jade do poznania na pare godz na uczelnie. no i w obie strony bede miala pasazerow... moj najlepszy przyjaciel A., ktory po ang smiga jak po polsku, egipcjanin, ktory na caly miesiac przyjechal do A. i jego rodziny, oraz prawdopodobnie siostra A., lat 13, ktora po ang generalnie tez smiga :bojesie: chca temu gosciowi poznan pokazac, no i wykorzystuja okazje ze moga sie ze mna zabrac #-o

no i konwersacja bedzie po ang oczywiscie szla. pierwszy raz w zyciu bede musiala gadac w obcym jezyku do czlowieka, ktory nie rozumie po polsku nic poza 'dzien dobry'! :bojesie: czyli nie wspomoge sie ani polskim slowkiem, ani gestami, ani nie bede sie mogla w pelni skupic na skladaniu moich koslawych zdan po ang, bo bede przeciez prowadzic samochod!! :bojesie:

to bedzie jedna wielka porazka i kompromitacja :?

i nie wykrece sie ze 'jak prowadze to nie gadam', bo A. zrobil juz ze mna tysiace km, i doskonale wie ze gadam... zwlaszcza na trasach ktore znam. a ta akurat znam jak wlasna kieszen :?

a najgorsze jest to, ze ja to sama wymyslilam. tzn wczoraj jak gadalismy przez tel, to zaproponowalam zeby sie A. z Essamem zabrali ze mna... i tylko siostry pod uwage nie bralam, a przed chwila A. mi napisal, ze czy siostra tez moze... no i moze, bo dlaczego mialaby nie moc, skoro samochod ma 5 miejsc :?

dlaczego ja nie jezdze smartem?? i dlaczego jestem taka glupia?? ](*,) #-o

ide sie sprobowac utopic w wannie... ](*,)

śr sie 20, 2008 10:08 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

aj tam glupia, kobieto czy ty masz jakies wyksztalcenie anglojezyczne? bez przesadyzmu. nauczylas sie tyle ile dalas rade, troche pozapominalas - i trudno, a taki jeden moze byc dobrym sposobem na ang. pisze moze byc bo nie wiadomo - egipcjanina glownym jezykiem niekoniecznie musi byc angielski? :) a z doswiadczenia wiem, ze obcokrajowcy z nabytym angielskim mowia z baaaaaaaardzo roznymi akcentami i uzywjaa roznych dziwolagow :)
bedzie dobrze :)

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

śr sie 20, 2008 10:50 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

wyksztalcenie anglojezyczne? no cos w tym stylu powiedzmy... tzn w liceum jakos potrafilam dukac, i ustna mature zdalam powiedzmy ze przyzwoicie.

ale to bylo 2 lata temu, z kawalkiem! i od tej pory mowiac krotko tylna_czesc_ciala, albo zwis_meski_ozdobny :? anglistke na studiach mamy do niczego, i przez te 2 lata studiow zapomnialam jak sie w ogole po ang zdania sklada. bo ani nie gadamy, ani nie piszemy - tzn w sensie tworzenia wlasnych tekstow :?

i o ile bierna znajomosc jezyka - czyli czytanie i sluchanie - jakas tam mam, o tyle z czynna - gadanie i pisanie - kompletnie lezy na chwile obecna.

i na bank ta 13-letnia siostra bedzie smigala milion razy lepiej ode mnie :? 8-[ :oops:

śr sie 20, 2008 10:54 pm
Przestań, Kola, bo Ci natłukę!
Angole nawet nie mówią tak, jak angliści, a co dopiero jakieś afrykańskie pociotki :P Spokojnie, ten język jest tak elastyczny, że nikt nawet nie zauważy błędu, choćbyś go popełniła.

czw sie 21, 2008 7:27 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

żeby angole rozmawiali w jakimkolwiek innym języku toby można było popasc w kompleksy, ale to lenie nauczeni, ze wszyscy POWINNI wrecz porozumiewać sie ich językiem. Pokłocilam sie własnie wczoraj na ten temat. Otóż kierownik poteznego sklepu stara sie zmusić zwykłych pracowników do nauki jezyka ang. poniewaz oficjel tejze sieci narzeka, ze nie moze sie porozumiec z takim np. półkowym #-o Zaklada cymbał siec w polsce to niech sie uczy po polsku. Zero ambicji. Syn kolezanki robi w japonii i za punkt honoru wzial nauke jezyka. Ale w japonii dziala to w dwie strony. ich szef na teryt. polski dostał wrecz NAKAz nauczenia sie polskiego. no bo jak to...w polsce firma i ludzie maja mówić po japońsku>? Nawet angielski odpada.
A pamieta ktoś jak Regan rozmawiał z brytyjska Żelazna dama poprzez tłumaczy!? To dopiero heca. Nie rozumieli się :lol: :lol:

czw sie 21, 2008 8:46 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

ZNo bez przesady kola. A co masz obowiązek zabawiania go rozmową przez całą drogę? Niech sobie twój przyjaciel i jego siostra z nim rozmawiają bo to ich gość i przeciez nie chodzi o to że masz obowiązek skupic na sobie jego uwagę i popisac się doskonałym angielskim - jak dorzucisz do rozmowy co jakiś czas pare słów po angielsku to będzie OK

czw sie 21, 2008 9:21 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

no dobra, dobra, wszystko to co piszecie to prawda swieta jest.

tyle ze ja jestem ambitna dziefcynka i zle mi bedzie, ze oni tak smigaja po ang, a ja ledwo ledwo cos dukam :?

A. kiedys prowadzil kursy z ang. nawet nie wiem ktory ma certyfikat, ale obecnie go namawiam zeby zdal ten najwyzszy, bo moze to zrobic z palcem w nosie. a on twierdzi ze nie ma czasu #-o

ta jego siostra tez dobrze gada.

a ja umiem powiedziec, ze rozumiem co sie do mnie gada, ale mam problem z mowieniem. a i to pewnie niegramatycznie, o wymowie lepiej nie wspominajac :oops:

ech. wiem ze jestem glupia, wiem :? 8-[ :roll: #-o

czw sie 21, 2008 9:39 am
Betka czy się nie rozumieli to nie wiem, ale wiem, że obecność tłumacza podczas spotkań na szczeblu międzynarodowym jest obowiązkowa.

czw sie 21, 2008 10:00 am
Szajkowiec

Jeżeli komuś autentycznie zależy na rozmowie to na migi też się idzie porozumieć, a w drugi sposób patrząc - jeżeli komuś zależy na drugich to choćby oni po kazachsku gadali, to im tak wdzięcznie te dyftongi wyjdą.... a te nosowe spółgłoski tak wszystko powiedzą....!

czw sie 21, 2008 10:49 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

kola - ładnie sie usmiechaj, słuchaj z wyrazem zainteresowania na twarzy i od czasu do czasu wrzuc jakies słowo, żeby dać znac że wiesz o czym toczy sie dyskusja (rozumieć na pewno będziesz) a zrobisz bardzo dobre wrażenie.
Nie można być we wszystkim najlepszym bo by nikt z taką osoba nie wytrzymał,a tak proszę - szczerze możesz wyrazic podziw dla przyjaciela że tak dobrze zna język i wszyscy będa szczęśliwi (a przyjaciel najbardziej bo faceci w niczym tak nie rosną w dume jak w oparach kobiecego podziwu - niezaleznie czego dotyczy)

czw sie 21, 2008 10:55 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

kola, nie wyglupiaj sie skoro ja sie dogadam po ang, to ty, co czyta ang ksiazki tez sie dogadasz...!

czw sie 21, 2008 11:42 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

na migi, to prowadzac samochod po kretej drodze albo w duzym ruchu raczej trudno ;)

przyjacielowi juz milion razy powtarzalam ze swietnie zna jezyki, i chwalilam go w roznym towarzystwie itd :)

a co do tego:

DoubleB pisze:
to ty, co czyta ang ksiazki tez sie dogadasz...!

to jest wlasnie ta bierna znajomosc jezyka. i co z tego ze daje sobie rade z potterem po ang, albo z naukowa literatura, jak nie umiem mowic? bo zawsze mialam blokade, a teraz po tych dwoch latach niemowienia to wole nie myslec co bedzie :?

czw sie 21, 2008 12:11 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

to sie odblokujesz, zapomnisz o gramatyce i bedziesz mowic :) a co do bledow to sie w czerep puknij i tyle. co, ta 13 letnia dziewczynka bedize sie z ciebie smiac? bo A. czy ten egipcjanin to na pewno nie. wiec spokojnie!

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

czw sie 21, 2008 12:46 pm
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna