Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 9:59 pm

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 295 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
 Dolce Vita, czyli podaruj sobie odrobine luksusu;-) 
Autor Wiadomość
Post Dolce Vita, czyli podaruj sobie odrobine luksusu;-)
Taki wymyslilam nowy watek, bo mi tak dzisiaj wlasnie...przyjemnie.
I mam w zwiazku z tym przemyslenia, ktorymi sie chcialam z wami podzielic.
Otoz, jak juz wspomnialam, spotkalam dzisiaj sie z moimi dwiema przyjaciolkami, tym razem na sniadanko, siedzilalysmy sobie w patio w Café Wacker, wsuwalysmy pysznosci,zapijaly najlepsza kawa we Frankfurcie sloneczko nam przygrzewalo, nigdzie nam sie nie spieszylo-bylo cudnie. Po sniadanku wybralysmy sie na taki delikatny shopping, kupily po letniej spodniczce i letniej bluzeczce(bo przeczytalysmy po drodze w gazecie naglowek, ze lato ma byc gorace-trza sie przygotowac;-), po czym one sie udaly do domkow, a do mnie zadzwonil Krzysiek, ze wlasnie jest w miescie na lunchu i czy nie dojde. No wiec doszam,bo dlaczego nie, na lunch nie mialam ochoty, bo nazarta bylam jeszcze sniadaniem po dziurki w nosie, ale dalam sie zaprosic na mrozona herbatke-melonowa, pycha. Po czym Moj-Czasami-Przecudny-Mezczyzna zawiozl mnie do domku-cabrio, a jakze, bo co sie bede meczyc. W domku zasiadlam na balkonie, doczytalam ksiazke i leniwym krokiem udalam sie do biblioteki.
I w trakcie tej drogi, czujac sie blogo i cudownie mialam wlasnie przemyslenia, dlaczego?
Dlaczego jest mi tak dobrze i cudownie, dlaczego sie takimi dniami, ktorych mialam swego czasu mase, cieszyc nie potrafilam i latalo mi to kolo...nosa? No i doszlam do wnisku, ze dolce vita moze cieszyc, jesli jest czyms wyjatkowym, czyms na co mozemy sobie od czasu do czasu pozwolic, bo inaczej staje sie rutyna.
Luksus musi pozostac luksusem, bo jak sie stanie codziennoscia, to nam spowszechnieje i co nas wtedy bedzie cieszyc?
No wiec juz koncze filozofowac i przynudzac i ide sie dalej docevitowac :mrgreen: czyli pic koktajl mleczny na balkonie i wybrac sobie ksiazke, ktora zyczne czytac.

śr kwie 25, 2007 5:55 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

Tesso, ale ci dobrze, tak w środku tygodnia taki dzień? Tylko pozazdrościć ;) ale ciesze się, ze go milo spędziłaś

http://www.jaroslawkozlowski.com Fotografia ślubna

śr kwie 25, 2007 6:59 pm
No wlasnie dlatego, ze w srodku tygodnia, to taki luksus :P . Bo w weekend, to po pierwsze kazdy (no, nie kazdy, ale wiekszosc) ma wolne, a poza tym tysiac spraw z tygodnia do zalatwienia. urlop, to tez inna para kaloszy. A taki dzien, ktory sie spedza, jak chce i nic nie musi bardzo odpreza :P

śr kwie 25, 2007 9:21 pm
Szajkowiec

Ja bym nie mogla zrobic sobie takiego dnia. Juz pomijam, ze kazde wolne musze miec odpowiednio wczesniej zaplanowane, a chyba nie o to chodzi. Moje przyjaciolki sztuk 2 (to wielkie slowo dla mnie) nie sa na kazde moje skinienie. Jedna mieszka kawalek stad (i pracuje), druga jest w ciazy (i pracuje). Poza tym nie wiem, gdzie jest najlepsza kawa w miescie (zreszta nie to dobre, co dobre, tylko co komu smakuje), nie lubie super eleganckich restauracji, nie kusza mnie drogie samochody...
Odrobina luksusu to dla mnie chwila odprezenia w wannie z piana i maseczka na twarzy, a do tego ksiazka i kawa. Jakis dobry obiad z winem. Wyjazd na wakacje, na ktorych ktos sprzata pokoj i podaje jedzonko. Pare dnia na wsi w ogromnej gluszy. Cos ladnego ale bardzo drogiego do ubrania, na co pozwalam sobie bardzo rzadko, bo jednak zarabiam, jak zarabiam... I w te melodie. Nie lubie przesadnie luksusowych rzeczy. :)

czw kwie 26, 2007 8:15 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Ale Agnes, wlasnie Tessie (chyba) o to samo chodzi co Tobie, kazy ma swoja dolce vite. Dla jednego jest to dobra kawa w 5gwiazdkowym hotelu, dla drugiego jajecznica na sniadenie gdzies na wsi i zdrowie obojgu, kazy inny jest (i dzieki niebiosa za to :D )

Niech pomysle nad wlasna: srodek tygodnia brzmi dobrze, sniadanie na swiezym powietrzu (koniecznie serwowane pod nos), potem moze jakas mala wycieczka samochodowa nad jezioko, lezaczek nad woda i ksiazka, cola przez slomke, potem malutki shopping, obiadek (cos egzotycznego) najlepiej ponad dachami miasta a po powrocie do domu miec posprzatane.. cool!

czw kwie 26, 2007 8:45 pm
No tylko z tym posprzataniem nie wyszlo Double :wink: Ale olalam temat i powiedzalam sobie, ze w tym dniu nic nie robie :twisted: .
Agnes- kawa najlepsza-dla mnie oczywiscie, po przetestetowaniu wielu innych, wcale nie najdrozsza i nie w gwiazdkowym hotelu, tylko takim domu kawowym(Cafe Wacker-polecam, jak ktos bedzie w FFM) z tradycjami, jest tansza niz w przecietnej disagner-cafejce. Wlasciwie to polecil mi ja Krzysiek, bo mieszkalam kupe lat w FFM i nie mialam pojecia, ze taka pyszna kawe mozna tak tanio tu wypic.
Co do kolezanek na skinienie, to tez takich nie mam, umawiamy sie tydzien naprzod, bo kazda ma swoje zajecia i plany, czasem uda sie spontaniczenie, ale to spotkanie tez juz bylo od kilku dni zaplanowane. A co do luksusu typu lezenie w wannie-owszem, jak najbardziej, ale nie w 30 stopniowy upal na dworze :P

czw kwie 26, 2007 9:52 pm
Szajkowiec

Serio? A ja wlasnie w taki upal moge lezec kilka razy dziennie. Oczywiscie w chlodniejszej wodzie, bez babelek i z kawa mrozona. :)

czw kwie 26, 2007 9:57 pm
Nie, w upal(no bez przesady, nie taki wykanczajacy, ale jak jest, tak jak tu teraz-w okolicach 30 stopni), to ja wole szybki, chlodny prysznic. A kawa mrozona, jak najbardziej, ale gdzies na zewnatrz, zeby sie cieszyc sloncem. Gdybym miala taka lazienke, jak moj brat, z wielkim oknem i widokiem na ocean- no to co innego :wink: Choc wtedy wolalybym sie w tym oceanie moczyc-chocby stopy, jak na reszte za zimno :P

czw kwie 26, 2007 10:02 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

nawet mnie nie denerwujcie z ta kawa mrozona - tutaj jest takie cudowne iced cappuccino, no normalnie super, ostatnio produkuja z dodatkowa bita smietana na wierzchu ale mnie to akurat nie kreci, jestem im wdzieczna za wersje z 2%mlekiem :) zamiast smietanki. moja siorka, moja mama - jak byly tutaj z wizyta - opijaly sie tym w kazdy cieplejszy dzien :)))) poki co na razie cos mi w gardlo wlazlo (pierwsze kilka dni z klima w samochodzie :/ tak mi zwykle gardlo reaguje)

a co do tytulu - eee... w sferze marzen. na razie sie ciesze takimi iskierkami co jakis czas. ale zawsze potem jest cos co mi te radosc maci...

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

czw kwie 26, 2007 10:15 pm
Wyświetl profil WWW
Kawe mrozona, w kazdej postaci, jak najbardziej.
Lubisz kawe neske, to mozesz sobe robic grecka frappe:teoretycznie potrzebny jest specjalny pojemnik, ale moze byc zwykly zakrecany sloik:
wsypujesz dwie(czy ile tam chcesz) lyzeczki kawy rozpuszczalnej, dosypujesz cukru(jesli uzywasz), zalewasz mala iloscia zimnej (z lodowki)wody mineralnej niegazowanej, zakrecasz i trzesiesz tym sloikiem (mozesz uzyc shakera do koktajli, jeli masz) minute-dwie, az sie zrobi piana. Przelewasz do wysokiej szklanki, dolewasz ostroznie(po sciance) wody do pelna, wlewasz mleczka, czy smietanki, wrzucasz kilka kostek lodu-slomka i voila-gotowe. Fajny napoj na lato, jak przyjda z nienacka goscie, wyglada to ladnie i tak...luksusuwo :wink: . Mozna dodac tez galke lodow, jak sie chce i akurat ma-zamiast kostek lodu.
Polecam, jak ci sie juz gardlo wyleczy(mnie tez lapie przy klimie).

czw kwie 26, 2007 10:26 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

wiesz TEssa, oni to cappuccino robia w formie mrozonej pianki - no mowie, niebo w geb ie. a dzieki za przepis na frappe, na pewno skorzystam w lecie! (sie zastanawiam czy mozna by to moze zmiksowac w blenderze? albo robotem kuchennym??)

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

pt kwie 27, 2007 3:21 am
Wyświetl profil WWW
Nie, wlasnie o to chodzi, ze to ma byc ...jak to bylo w Bondzie :wink: trzesione, a nie miksowane. Wtedy robi sie ta pianka. Ja sie tego nauczylam robic w Grecji, kiedy pracowalam w Tavernie, oni to tam litrami pija.

pt kwie 27, 2007 8:55 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Tessa ja cie ostrzegam, ty tak walisz na tym forum przepisami i jakie to dobre, wiec sie nie zdziw, jak kiedys na progu twojego domu zawitam i kaze ci to wszystko gotowac i przygotowywac (tak na spröbowanie...) :twisted:

pt kwie 27, 2007 8:59 am

pt kwie 27, 2007 9:02 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

paskudo jedna, daleko mi do Ciebie i jakos nie po drodze, ale jak sie zawezme.... :tongue:

pt kwie 27, 2007 9:04 am
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 295 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna