Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest sob lis 18, 2017 2:58 pm

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
 Temat nie na temat? 
Autor Wiadomość
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Nie pamietam, jakie slowo bylo uzyte u Margi, bo post zostal skasowany,

Nie został: http://forum.chmielewska.pl/viewtopic.php?p=69513#69513

pt lut 15, 2008 11:08 am
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Nie pamietam, jakie slowo bylo uzyte u Margi, bo post zostal skasowany, ale wiem, ze chodzilo o niuanse slowne w swiadectwach pracy. Czy az takie istotne dla reszty wypowiedzi to bylo?
Zeby robic z tego dramat?

o ile wiem akurat ten post nie zostal skasowany... chodzilo o unterlagi, czyli dokumenty (mozna po polsku napisac, prawda?) oraz o niezrozumiala dla osoby nieznajacej niemieckiego roznice pomiedzy vollen i zu vollsten bodajze. roznica ta akurat moim zdaniem byla istotna dla zrozumienia istoty problemu (no bo co wlasciwie w tym swiadectwie zostalo napisane, i czy dobrze czy zle napisane?). uwazam ze bylo to 'istotne dla reszty wypowiedzi', ale jednoczesnie nie uwazam ze 'zrobilam z tego dramat' ;)

to tyle w tym konkretnym przypadku. natomiast moj post odnosnie pisania po polsku dotyczyl bardziej ogolnych spraw, ktore niestety zauwazam wlasnie jesli chodzi o niemiecki. mowie oczywiscie o nieuzasadnionym uzywaniu zwrotow i slow z tego jezyka, co jak slusznie napisala Agnes:

agnes pisze:
Jest to zwyczajnie niegrzeczne wzgledem reszty forumowiczow.

uwazam dokladnie tak samo. no ale znowu - to jest moja opinia, i jesli ktos nie widzi tego problemu, albo uwaza ze ja przeginam i sie czepiam, to ja nic na to nie poradze.

pt lut 15, 2008 11:12 am
Kompletnie nie rozumiem :shock: Przeciez Double wyjasnila!
A co do gemültlicher typ-Marga tez, najlepiej, jak mozna, bo obrazkowo.
Wiec o co chodzi #-o

pt lut 15, 2008 11:17 am
bo sie rozumie jak sie chce rozumiec, "slownik" dodalam juz po poscie Double, w ktorym (dzieki Double) :przytul: wyjasnila znaczenie az TRZECH slow (jak by ktos nie wiedzia i poczytal, wyszloby, ze durch po niemiecku post byl napisany), z wpisanym juz slowem i jego tlumaczeniem, i o to tylko w tym chodzilo, i nic innego autor nie mial na mysli!

pt lut 15, 2008 11:28 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

tessa - na litosc, czy Ty umiesz czytac? #-o

kola pisze:
chodzilo o unterlagi, czyli dokumenty (mozna po polsku napisac, prawda?) oraz o niezrozumiala dla osoby nieznajacej niemieckiego roznice pomiedzy vollen i zu vollsten bodajze.

Tessa pisze:
Przeciez Double wyjasnila!
A co do gemültlicher typ-Marga tez, najlepiej, jak mozna, bo obrazkowo

widzisz roznice? mowimy o KOMPLETNIE ROZNYCH postach i sytuacjach. jesli tego nie pojmujesz, to mnie rece i skarpetki opadaja... :roll: (na marginesie - u Double uwage zwrocila Serdunio, a nie ja... ale to i tak nie ma znaczenia tutaj)

pt lut 15, 2008 11:28 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

wiecie co, tak czytam was i czuje sie dotknieta i rozczarowana! Mielismy juz ten temat i wyjasnialam, ze to iz uzyje mi sie czasem cos nie-polskiego nie jest to wyrazem zrobienia wam na zlosc tylko wymskniecie sie, opröcz was nie möwie tu po poslku, co widac tez po moich ortografach w postach, wiec czasem mi sie zdarzy cos "palnac" i jesli zwröci mi sie uwage na to, chetnie wyjesnie i sprawa zalwtwiona.. ale zarzucanie mi nigrzecznosci... no nie wiem.... dziekuje za te kwiatki

pt lut 15, 2008 11:54 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Horacjański złoty środek (łac. aurea mediocritas) - jest to sposób na życie utworzony poprzez połączenie filozofii epikurejskiej ze stoicyzmem. Jako pierwszy opisał go Horacy.

Główną zasadą jest panowanie nad emocjami. W razie jakiegoś nieszczęścia, nie należy popadać w skrajną rozpacz lecz przyjąć niepowodzenie jako coś naturalnego. Z drugiej strony w przypadku szczęścia nie należy popadać w euforię, zachwyt itp. Horacy nie zgadzał się z wpływem stanu posiadania na stan ducha.

pt lut 15, 2008 12:45 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

"Jeżeli bronisz się, znaczy: czujesz się atakowany. Jeżeli czujesz się atakowany, znaczy: zostałeś celnie trafiony. Miej to na uwadze."

pt lut 15, 2008 12:49 pm
Nie Kola, nie umiem. Skonczylam filologie polska i gemanistyke, pracuje w marketingu i jako tlumacz oraz ucze Niemcow polskiego, bez tej umiejetnosci-po prostu geniusz ze mnie!

pt lut 15, 2008 1:09 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Nie jestes jedyna: http://www.wykop.pl/ramka/45572/analfab ... e-sredniej

pt lut 15, 2008 1:11 pm
Wyświetl profil WWW
No widzisz, najwazniejsze, to umiec sie w zyciu ustawic :wink:

pt lut 15, 2008 1:14 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

wiec czasem mi sie zdarzy cos "palnac" i jesli zwröci mi sie uwage na to, chetnie wyjesnie i sprawa zalwtwiona..

i o to chodzi double. wyjasniasz a nie podsuwasz link do slownikow...
:lol: :przytul:
wiec nie bierz tego do siebie ! :) :przytul:

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

pt lut 15, 2008 1:36 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Pumex.. najstarsza siostra mojej tesciowej jest analfabetka i NIKT jej nie podskoczył nigdy! Cała rodzine wykupiła z transportu do Oswiecimia..przekupiła gadaniem urzedników w komunistycznej polsce co pozwoliło zyć normalnie rodzinom akowskim. potrafiła 6 dzieci własnych nauczyc katechizmu i elementarza i dopiero 1 981 roku wyszedł na jaw jej analfabetyzm. :mrgreen: A poza tym aparatka nie z tej ziemi. Obecnie dobiega 90 i choć schorowana dalej despotycznie rzadzi rodzinka :mrgreen:

pt lut 15, 2008 2:09 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

potrafiła 6 dzieci własnych nauczyc katechizmu i elementarza i dopiero 1 981 roku wyszedł na jaw jej analfabetyzm

:shock: tak sie zastanawiam (nie negujac!) - JAK do jasnej... ona tego dokonala...???
no ale skoro tamten mogl w szkole sredniej uczyc... :)

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

pt lut 15, 2008 4:43 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

:lol:

pt lut 15, 2008 7:30 pm
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna