Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest wt mar 19, 2019 3:36 pm

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
 Wrogość, tolerancja, uprzedzenia... 
Autor Wiadomość
Szajkowiec

Post Re: Wrogość, tolerancja, uprzedzenia...
No to ja jestem homistką, nie ufam ludziom.

śr lip 15, 2009 3:14 pm
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

serdunio pisze:
tylko oni moga go nazwac czarnym bo przeciez on jest afro amerykanin!

Czytałam o tym już jakiś czas temu. Oni mogę się nazywać wzajemnie, jak im się tylko podoba, ale wara białym o tego.

śr lip 15, 2009 4:08 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Nooo Mój maz po powrocie ze stanów stał sie rasistą. Po opowiesciach i podanych przykładach przestalam sie dziwic. tylko denerwuje mnie generalizowanie tematu i podciaganie wszystkich pod jedna kreske. Hmmm chociaż polacy tez maja jedna opinię i od tego zaczyna sie podejście do polaczka. Mówie tu o podejściiu obcych nacji do nas jako narodu pracujacego w usa. A juz nie mogę wypowiadac sie o traktowaniu polaków przez polakow ponieważ rani to moje serce
W polsce zarzadzajacy duzymi firmami polacy tez daja wiele do myślenia

czw lip 16, 2009 9:46 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

betka pisze:
... denerwuje mnie generalizowanie tematu i podciaganie wszystkich pod jedna kreske...

a no wlasnie!

betka pisze:
A juz nie mogę wypowiadac sie o traktowaniu polaków przez polakow ponieważ rani to moje serce
W polsce zarzadzajacy duzymi firmami polacy tez daja wiele do myślenia

Na temat traktowania Polaköw przez Plaköw za granica to moglabym powiesc rzeke napisac, i to nie jedna!

czw lip 16, 2009 12:14 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Przykre cholercia :|

czw lip 16, 2009 4:08 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

DoubleB pisze:
betka napisał(a):
... denerwuje mnie generalizowanie tematu i podciaganie wszystkich pod jedna kreske...

a no wlasnie!

alez to zupelnie nie o to chodzi! to chodzi o to ze oni sami siebie podciagaja i sami siebei generalizuja i sami siebie izoluja i tylko podsycaja stereotypy! kurka ten caly rasizm sami sobie utrzymuja i zaczynam podejrzewac ze czynia to specjalnie, tak jak zydzi w morde! nie widza ze aktualnie sami sobie winni?????? problem bylby o wiele mniejszy gdyby zachowywali sie jak ludzie normalni a nie wiecznie pokrzywdzeni! przeciez nikt im nie zabiera tego ze byli krzywdzeni w przeszlosci na litosc!!

betka pisze:
chociaż polacy tez maja jedna opinię i od tego zaczyna sie podejście do polaczka. Mówie tu o podejściiu obcych nacji do nas jako narodu pracujacego w usa.
hmmm. tutaj tego nie widze wcale. owszzem, panuje przekonanie ze polacy lubia wodke, ale sa szanowanymi pracownikami, cenionymi fachowcami i ja przynajmniej nie slysze o zadnej dyskryminacji.

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

czw lip 16, 2009 4:19 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Serdunio: Ja zrozumialam Betke tak, ze: Co prawda sa tacy co to wykozystuja, ze sa czarni, biedne skarpetki i w ogöle pkrzywdzeni, i ze sa parapety przez ktörych normalnie rozsadnie myslacy ludzia maja rasistyczne mysli, ale przeciez nie wszycy (czarni) tacy sa! I tu wrzucanie do jednego worka denerwuje, tak jak denerwuje opinia Polaköw i nastawienie innych narodöw, ze kazdy Polak to zlodziej i pijak i cwaniak na dodatek!

Co do tej opini w Kanadzie o Polakach to sama nic nie powiem, bo tam nie mieszkam, ale ostatnio rozmawialam z kuzynym, ktöry tam od ponad 20 lat mieszka i ma bardzo duzo znajomych röwniez Polaköw (udziela sie bardzo w poskiej misji czy centrum polskim) i niestety moje zdanie o polskich stosunkach miedzy rodakami za granica mi potwierdzil...

pt lip 17, 2009 9:55 am
Artur raz po paru głębszych też mi się przyznał, że w Anglii Polaków (i nie tylko) wcale się tak miło nie traktuje. Nieważne, że pracują lepiej, są bardziej rozgarnięci - przynajmniej tam gdzie on mieszka - są Polakami i koniec.

Co do Murzynów, czy afroamerykanów. powiem jedno - głupio to robią, ale dokładnie wet za wet tak jak ich traktowano przez całe stulecia. A że białym to nie w smak - niech sobie sami przypomną, jak się zachowywali.

To dotyczy każdej nacji, grupy społecznej, wyznania - jeśli "większość" ich tak traktuje, to jest OK, ale kiedy oni zaczynają tę "większość" traktować tak samo, to już się halo robi...

pt lip 17, 2009 12:01 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

no wlasnie jakos tak jest, ze Polacy sa zle traktowani, szubladkowe myslenie calego swiata czy sami jestesmy sobie winni? Wkurza mnie to, ale staram sie przeciwdzialac. Najbardziej wkurzaja mnie takie pölgniotki co sie wcale ni e przyznaja, ze sa Polakami, bo to wstyd. Wstydem jest dla mnie taka postawa, to ponizanie samego siebie! Wyprostowac sie, cycki do przodu i w dluga z wierszem na ustach "Kto ty jestes? Polak maly. Jaki znak twoj? Orzel bialy...." no tak mniej wiecej :mrgreen: :D :lol:

pt lip 17, 2009 12:19 pm
Aha... :mrgreen:
Prawda jest taka, że przez lata nie zarobiliśmy sobie na dobrą opinię. No i stereotyp sie przykleił. W Anglii jednak chodzi o co innego, mniej więcej to samo, z czym się spotkałam w sklepie na Ukrainie. "Po cholerę te Polaki tu przyjeżdżają, wszystko nam wykupują, niech sobie jadą do siebie". W Anglii podobnie jest teraz z pracą. Za te same pieniądze i do tej samej pracy dostaje się lepszy "materiał" - osobiście uważam, że facet z wyższym wykształceniem pedagogiczno-technicznym, drugi fakultet z informatyki, z doświadczeniem w pracy z csb, dobry informatyk, dobry serwisant komputerów NIE jest odpowiednim materiałem na kierownika zmiany pakowaczek w fabryce... A jednak nim jest i zabiera tę robotę Anglikowi, z którego nigdy zwierzchnik tyle nie wydostanie. Takich przypadków jest sporo - nasi, z niezłym wykształceniem, są lotniejsi, bardziej rozgarnięci, często mają doświadczenie i inicjatywę, której tamci siłą rzeczy mieć nie mogą. Papierkowo wychodzi na jedno, intelektualnie niekoniecznie.

pt lip 17, 2009 12:32 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

DoubleB pisze:
ma bardzo duzo znajomych röwniez Polaköw (udziela sie bardzo w poskiej misji czy centrum polskim) i niestety moje zdanie o polskich stosunkach miedzy rodakami za granica mi potwierdzil...

ja pisalam o traktowaniu polakow przez nie-polakow, bo o tym rowniez betka pisala. konkretnie cytowalam ten kawalek:
betka pisze:
chociaż polacy tez maja jedna opinię i od tego zaczyna sie podejście do polaczka. Mówie tu o podejściiu obcych nacji do nas jako narodu pracujacego w usa.

co do rzekomego odplacania czarnych bialym pieknym za nadobne - widze pewne niekonsekwencje. i wcale nie jest to wet za wet, sytuacja jest kompletnie inna. poza tym samo izolowanie sie ich kompletnie mi nie przeszkadza - prosze bardzo, niech sie grupuja niech sobie robia co chca. ale niech zaraz nie mowia o tym ze to biali ich izoluja, i ze to biali sa rasistami, bo ten terazniejszy rasizm (w kwestii stosunku do czarnych--bo rasizm zdaje sie niejedno ma oblicze aktualnie) w 90% wyplywa od czarnych wlasnie, i to czarni go nakrecaja. to tak jakby czlowiek wciskal drugiemu kija bejsbolowego i blagal na kolanach: no walnij mnie no! to sie kompletnie nie trzyma kupy!

a co do generalizowania to ja juz sie kiedys wypowiadalam. drazni mnie ogolne podejscie chinczykow do emigracji, draznia mnie hindusi, draznia mnie czarni. co wcale mi nie przeszkadza sie z poszczegolnymi jednostkami przyjaznic. mowilam to juz wiele razy przeciez.

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

pt lip 17, 2009 2:25 pm
Wyświetl profil WWW
serdunio pisze:
co do rzekomego odplacania czarnych bialym pieknym za nadobne - widze pewne niekonsekwencje. i wcale nie jest to wet za wet, sytuacja jest kompletnie inna. poza tym samo izolowanie sie ich kompletnie mi nie przeszkadza - prosze bardzo, niech sie grupuja niech sobie robia co chca. ale niech zaraz nie mowia o tym ze to biali ich izoluja, i ze to biali sa rasistami, bo ten terazniejszy rasizm (w kwestii stosunku do czarnych--bo rasizm zdaje sie niejedno ma oblicze aktualnie) w 90% wyplywa od czarnych wlasnie, i to czarni go nakrecaja. to tak jakby czlowiek wciskal drugiemu kija bejsbolowego i blagal na kolanach: no walnij mnie no! to sie kompletnie nie trzyma kupy!

Ale niestety tak to działa, tyle, że czasy nieco inne, to i metody się zmieniły. Ja rasistką nie jestem, ale nie podoba mi się, kiedy ktoś uważa, że z powodu koloru skóry należą mu się jakieś przywileje. A oni uważają - skrajność w druga stronę.

pt lip 17, 2009 3:21 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

o to chodzi wlasnie ze to NIE dziala. chyba ze chodzi im o tym zeby zmusic WSZYSTKICH bialych do tego zeby znowu ich nienawidzili. bo moze tak im sie spodobala rola ofiary ze sobie ja teraz na sile sami kreuja.

pt lip 17, 2009 3:27 pm
Wyświetl profil WWW
A kiedyś ich kochali? :hmm:
Zawsze się nienawidzili, czasem na siłę wprowadzano hiperopoprawność polityczną, ale historia ras ludzkich to historia nienawiści. Nie wiem, czemu to w ogóle miałoby się kiedykolwiek zmienić. Przecież wszystkie zainteresowane strony tego chcą.

pt lip 17, 2009 3:31 pm
Szajkowiec

No i dziwić się, że ja ludzi nie lubię..... Tak ogólnie.... I masz rację, wyjątki lubię [Was na przykład] a reszty nie.

sob lip 18, 2009 8:57 am
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna