Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest czw paź 18, 2018 12:36 pm

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
 Piraci książkowi! 
Autor Wiadomość
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Post Piraci książkowi!
http://chmielewska.pl/index.php?name=PN ... 4a6430ac9e

bukwa pisze:
Pracuję w bibliotece i w książkach siedzę od bardzo dawna.
Na ksiązki P. Joanny od zawsze były zapisy i podejrzewam, że zawsze będą. Na wszystkie.
To, że książki są piratowane jest wynikiem popytu na nie. Wzrasta popyt, wzrasta i podaż. A ponieważ książki teraz są pioruńsko drogie, ktoś po prostu idealnie wstrzelił się w potrzeby czytelników. Ja nieraz słyszę od osób przychodzących do nas : "a nie możecie kupić dwóch tych tańszych, zamiast jednej drogiej?".
Ano nie możemy, bo osobiście tego nie popieramy.
Ale jeśli to Was w jakiś sposób "pocieszy" to nieraz przy katalogowaniu zdarza mi się wykryć nieuczciwość wydawców - na jednym numerze ISBN potrafią oblecieć kilka wydań, a każde powinno mieć inny.
Myślę, że problem tkwi głębiej - trzeba obniżyć koszty wydawania książek, żeby ta kultura jednak poszła pod strzechy.
Na szczęście jeżeli chodzi o książki P. Joanny - imieniny mam w grudniu, urodziny w maju - a jak pisałam już w innym temacie ostatnio dziwnie pokrywają się te miesiące z wydawaniem książek mojej ulubionej pisarki.
Dzięki prezentom od Rodzinki (głównie męża) mam całą kolekcję na półce nad łóżkiem i o ceny się nie martwię.
Pozdrawiam serdecznie, pa pa

sob sie 26, 2006 4:04 pm
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 1 ]