Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest czw sie 17, 2017 4:31 pm

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
 Kocie Worki 
Autor Wiadomość
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Post Kocie Worki
http://chmielewska.pl/index.php?name=PN ... 9b0414958f

sob sie 26, 2006 8:32 pm
Wyświetl profil WWW
Post Re: Kocie Worki
Link nie działa, ale rozumiem, że to temat poświęcony tejże książce.

Postanowiłem przeczytać "trylogię" z Alicją, czyli Wszystko czerwone, Byczki i Worki właśnie (rozumiem, że to "trylogia" z tego, co piszecie na tym forum, i z wypowiedzi Chmielewskiej w tvnie, choć mogło mi się coś pomylić). Niefortunnie złożyło się, że najpierw przeczytałem Byczki, a dopiero później dowiedziałem się o "trylogii", ale trudno.
Szybko przeczytałem Wszystko czerwone, i przeszedłem do Kocich Worków. I z tego co tam czytam wynika, że tak naprawdę Wszystko czerwone się nie wydarzyło - Alicja narzeka na książki Joanny, Anita chodzi na wolności i tłumaczy, że jest zdrowa psychicznie. Tak więc Wszystko czerwone musi być fikcją w tym fikcyjnym świecie Chmielewskiej (skomplikowana sprawa) - w takim razie jaki sens ma tu określenie "trylogia"?
Co prawda dopiero zacząłem czytać, Anita właśnie się pojawiła, więc może uzyskam odpowiedź w trakcie dalszej lektury, ale problem nie daje mi spokoju i musiałem zapytać ekspertów :P I czy więcej jest takich "książek w książkach"? Jest sens szukać odpowiedzi w autobiografii?

wt gru 21, 2010 12:42 am
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

Każda jej książka oprócz Autobiografii jest fikcją literacką. I nawet bym nie pomyślała nazywać tych trzech trylogią.

wt gru 21, 2010 8:10 am
Oczywiście wiem, że to fikcja literacka, ale sądziłem, że wydarzenia wszystkich książek osadzone są w JEDNYM świecie, w jednym toku wydarzeń.

wt gru 21, 2010 8:44 am
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

serie faktycznie sie zdarzaja i sa osadzone, ale nie wszystkie ksiazki przeciez :)

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

pn sty 24, 2011 3:41 am
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 5 ]