Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest wt gru 12, 2017 1:01 pm

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Jak poznaliście Chmielewską? 
Autor Wiadomość
Pewnie prędzej powstałaby książka o potomkach Tereski i Okrętki, niż o nich samych :) Ale pomarzyć można :)
Jak przeczytałam "Ślepe szczęście" to mi się dalsza część potem przyśniła. Od razu zapisałam, żeby nie zapomnieć... i zgubiłam potem gdzieś tą kartkę :)

pn lis 19, 2007 1:57 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

poczekam, aż będą w nowych okładkach, to sobie na nie zapoluję na allegro :wink:

Przeniosłem, bo nie wiem co ten temat robił w Pardubickiej :)Pumex

pn lis 19, 2007 1:59 pm
Mnie się już w ogóle przestały okładkami zgadzać. Część mam z Versu, część z Kobry... Ale i tak za największy skarb uważam znalezione gdzieś w otchłani kryminałów, takich z różową tylną okładką, "Studnie przodków" i uratowanie ich od wyniesienia do piwnicy. Tam bym po nie nie zeszła...

śr lis 21, 2007 9:56 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

moja przygoda z książkami Pani Joanny zacęła się gdy miałam jakieś 10 lat.Kiedy przeczytałam wszystkie książki o"panu samochodziku pani w bibliotece osiedlowej zachęciła mnie abym spróbowała sięgnąć po książki Pani Joanny,wzięłam do ręki pierwszą-"Wszyscy jesteśmy podejrzani"-otworzyło mi się akurat na stronie gdzie Joanna czyta kryminał pt."Straszny garbus",ogromnie mi się to spodobało,zaczęłam czytać i ...wsiąkłam.Początkowo wypożyczałam książki z biblioteki,ale w pewnym momencie doszłam do wniosku,że muszę mieć swoje własne żebym mogła w każdej chwili po nie sięgnąć.Marzy mi się mieć cały komplet,ale są coraz droższe,czytałam wszystkie conajmniej dwa razy,ale swoich mam ok.połowę.Tęsknię za tymi,których nie mogę wziąć do ręki,ale może kiedyś...

śr gru 05, 2007 12:26 am
nie pamiętam już co było pierwsze... jajko czy kura .. hi, ale na pewno w połowie lat 80tych, mam jeszcze te stare książki w tekturowych okładkach, lubię je, mogą sobie być brzydkie
przez lata natomiast nie mogłam przeczytać Lesia, nie mogę .. feler jakiś
albo fatum, już boję sie tykać, bo, co wezmę w ręce, zaraz jakaś awaria w domu, to woda pod zlewem przecieka, to kibelek sie zapchał, to dzieciaki choinkę przewróciły, to ...

ndz gru 09, 2007 5:02 pm
ja pierwszą książkę pani Joanny przeczytałam jak miałam chyba ok. 10 lat (niedawno, teraz mam 15 :) ) i był to "Nawiedzony dom", mama mi dała do przeczytania, bo u mnie w domu od zawsze było pełno książek JCh., które są czytane z pokolenia na pokolenie... potem przeczytałam "Boczne drogi" i "Wszystko czerwone", a dalej to już nie pamiętam co było, ale na pewno któreś z tych starszych, bo nowych w domu nie miałam, dopiero jak przeczytałam te domowe to zaczęłam wypożyczać nowsze

sob gru 29, 2007 8:25 pm
Szajkowiec

Moja chrzesnica ma 10 lat i pod choinka w tym roku znalazla wlasnie 'Nawiedzony dom'. Mam nadzieje, ze sie wciagnie. :)

sob gru 29, 2007 8:32 pm
Ja pierwszy przeczytałam chyba "Nawiedzony dom", a może to były "Skarby"? W każdym razie gdzieś tak w drugiej klasie podstawówki.
Potem na którąś Gwiazdkę dostałam " (Nie)boszczyka męża", skojarzyłam Autorkę, no i... tak do dziś dnia czytam :D

ndz gru 30, 2007 1:26 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

ja chętnie poczytałabym dalej o Teresce i Okrętce,nawet jako dorosłych.Przecież nikt nie powiedział,że Tereska i Okrętka ma być młodzieżowa.

sob sty 05, 2008 9:06 pm
Wstyd sie przyznać ale to było przełom podstawówki i LO.i nie pamietam od czego sie zaczeło.Natomiast pamietam jak mój pierwszy facet kupił 2 pozycje Chmielewskiej na 17 te urodziny:m.in.Wyścigi.Później długo,długo nic i gdzieś 2 lata temu na nowo oszałałam na punkcie chmielewskiej:))))

śr sty 16, 2008 2:57 pm
hm... w podstawowce i to byly "Skarby".Pozniej dlugo dlugo nic....az za namowa Serducha zaczelam czytac ksiazki dla doroslych Chmieewskiej. 1-2 tygodniowo, jak sie skonczyly to od nowa....i tak jest do dzis

pn sty 21, 2008 12:46 am
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

znaczy sie normalnie postrzelona jak my wszyscy :) ha! :)

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

pn sty 21, 2008 2:01 am
Wyświetl profil WWW
nie ma to jak ludzie pozytywnie nawiedzeni twórczością Autorki, ja od kilku lat mam tak, ze w każdym roku powtarzam częśc słabiej pamiętanych książek, na przełomie tamtego i tego nazbierało mi się sporo i wobnec tego przeczytałem połowę, poluje na nieboszczyka bo nie pamietam zupełnie i depozyt (niestety tych akurat jeszcze nie mam :()

pn sty 21, 2008 9:54 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

a ja sobie czytam JCh glownie jak mam depreche - jest najlepszym lekarstwem :D a jak nie mam deprechy, to czytam profilaktycznie :lol:
i strasznie sie uzaleznilam od tego lekarstwa ;)

gerappa pisze:
1-2 tygodniowo, jak sie skonczyly to od nowa....i tak jest do dzis

znaczy sie jestes normalnie nienormalna, jak my tu wszyscy :mrgreen:

pn sty 21, 2008 12:42 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Kola-ja zazywam to samo lekarstwo,tyle,ze ja zazywam je na codzien zeby deprecha nie miala do mnie dostepu.teraz czytam wolniej bo mam Was(jako lek dopelniajacy).A ze swojego uzaleznienia jestem zadowolona,ba-nawet szczesliwa :P :P :P

pn sty 21, 2008 6:20 pm
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna