Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest śr paź 23, 2019 3:38 am

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna
 Porwanie 
Autor Wiadomość
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Post Re: Porwanie
Babcia gdzieś kupiła. Chyba obok katedry.

pn paź 26, 2009 8:43 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Legs pisze:
jest fatalnie [...]

nie chcialam tego az w taki sposob ujmowac, ale niestety zgadzam sie praktycznie
w calej rozciaglosci z tym co napisala Legs :?

aga_adv pisze:
okładka jest na maksa paskudna

no. a wie ktos moze skad ucho od dzbanka i kolczyk? bo mi to ni cholery nie pasuje do tresci #-o ani do niczego w zasadzie, tak ni przypial ni wypial #-o

Kanarek pisze:
Kupię tylko przez sentyment do Autorki

ja tez kupilam przez sentyment do autorki. i przyznaje bez bicia ze mi reka mocno drgnela (glownie przez cene :? i przez to ze po ostatnich ksiazkach nienajlepsze przeczucia mialam ogolnie rzecz biorac)

agnes pisze:
Ale tak szczerze, spodziewaliscie sie czegos lepszego? Bo ja niestety - po ostatnich ksiazkach - nie.

ja sie nie spodziewalam, i moze dlatego nie jestem jakos strasznie rozczarowana. tyle ze mi przykro.

Pumex pisze:
Ostatnich kilku książek nie jestem w stanie odróżnić i powiedzieć co się w której działo

no coz... po raz kolejny - dokladnie tak samo mam.

pn paź 26, 2009 9:20 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

ojej, tylke gniotöw w swoim zyciu przeczytalam, ze jeden mniej czzy wiecej mnie nie zabije... no, a moze nie bedzie tak tragicznie :wink: :wink:
A ja biblie piekna duza w twardej oprawie za 10€ kupilam :mrgreen:

pn paź 26, 2009 9:24 pm
Serdunio - nie jesteś jedyna :D

mnie sie podobało nawet, z małym zgrzytem pośrodku ;) ogólnie rzecz biorac lepsza od Rzezi i od Krętki, chyba od Zapalniczki też, taka pomiędzy tymi gorszymi i tymi lepszymi z tego dziesięciolecia, ale chyba bliżej lepszych (Mnie zabić czy Nieboszczyka) tak na 4+

czytało się nieźle, dialogi w miare dobre, zdecydowanie lepsze od tych w Rzezi czy Zapalniczce, bo pare razy sie pośmiałem ;)

bohaterów sporo, ale nie pogubiłem się, chyba w większości potrafiłbym wymienić ich z pamięci

jak Rzeź była małym klopsem, tak Porwanie nawet niezłe i raczej kiedys wróce do niego

co do wydania:

a/ okładka - średnia, bez fajerwerków z marnym pomysłem - co do samego znaczenia - ucho od dzbanka miało sugerowac obcinane uszy, a kolczyk nawiązywał do sposobu naderwania ucha u Jadzi Chmielewskiej - sens jakis jest, nie to co u Kobry malunki ni przypiął ni przyłatał

b/ cena - za duża zdecydowanie - za takie wydanie sugerowałbym cos pomiędzy 25 a 27 złotych max - przesadzone - czyzby nabijanie kasy na nazwisku Autorki?

c/ ogólny stan - wielki minus za pogniecione kartki w środku książki, które nie były stanem wtórnym po nieprawidłowym uzytkowaniu tylko ewidentna wadą fabryczną :/

reasumując - lepsza zawartośc od wyglądu, do książki pewnie kiedyś wrócę, nie pałam do niej niechęcią jak do niektórych, plasuje się w rankingu wśród tych średnich ;)

Martusi za 37 zeta na bank nie kupię, Chmielewską i owszem, bo kocham Babe :D

pn paź 26, 2009 10:33 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

Krzysiek13 pisze:
Serdunio - nie jesteś jedyna :D

no ufff!!!
Krzysiek13 pisze:
co do samego znaczenia - ucho od dzbanka miało sugerowac obcinane uszy, a kolczyk nawiązywał do sposobu naderwania ucha u Jadzi Chmielewskiej - sens jakis jest, nie to co u Kobry malunki ni przypiął ni przyłatał

to samo chcialam mowic, jeszcze ze to ucho u dzbana nawiazuje do "dopoty dzban wode nosi..." tzn moim zdaniem.
Krzysiek13 pisze:
cena - za duża zdecydowanie - za takie wydanie sugerowałbym cos pomiędzy 25 a 27 złotych max - przesadzone - czyzby nabijanie kasy na nazwisku Autorki?

zadna rewelacja - nie ona pierwsza i nie ostatnia ;)
Krzysiek13 pisze:
Martusi za 37 zeta na bank nie kupię, Chmielewską i owszem, bo kocham Babe

heheh :)))

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

pn paź 26, 2009 11:39 pm
Wyświetl profil WWW
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

Martusię kupię na pewno, bo bardzo mi się podobają jej ksiązki :)

Zapalniczka mi się duuuuużo bardziej podobała od Porwania (dobra, nie skończyłam go jeszcze, kiedy ja skończę?)

też nie rozróżniam ostatnich książek, nawet miałabym problem z wymienieniem tytułów

też miałam pogniecione kartki

Może jednak te osoby, które jeszcze nie czytały nie powinny czytac naszych komentarzy, bo jednak lepiej sobie samemu opinię wyrobić...

A ja się spodziewałam czegoś lepszego od tego, co nam JCh zaprezentowała. Nie fajerwerków, ale czegoś właśnie w okolicach Zapalniczki.

wt paź 27, 2009 9:23 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Prawdę mówiąc to mnie żadna z ostatnich książek nie zachwyciła (mam problem żeby je rozróżnić).
I nie nastawiałam się na żadne fajerwerki (no dobra jakaś nadzieja się we mnie tliła ;) )
Więc póki co mnie nie zniechęciliście. Kupić kupię. Przeczytać przeczytam.

wt paź 27, 2009 9:43 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

No te ostatnie to tak nie bardzo, nic mi w pamieci nie zostalo, wzielam do reki ksiazke o tej Borkowskiej co ja druga zona przez dublerke wygryzla i czytalam jakbym pierwszy raz ksiazke w reku miala, to samo mam z boszczykiem, czytym i za chiny ludowe nie wiem co bedzie, pamietam ze cos z drzewem i kotem i to nawet nie jestem pewna czy to w tej ksiazce, o Kretce i Bezkregowcach nie jestem w stanie nic powiedziec...

wt paź 27, 2009 11:17 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Post Re: Wieści z frontu
zgadzam sie z Kanarkiem :(

wt paź 27, 2009 1:24 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Zapalniczka, kretka i bezkregowce - nic - nie za bardzo moglabym opowiedziec o czym bylo, choc na tle pozostalych zapalniczka mi sie podobala. Na moja opinie o Porwaniu trzeba bedzie jeszcze poczekac :)

wt paź 27, 2009 1:25 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

ja Martusie tez kupie, je dwie poprzednie podobaly mi sie, fakt, ze pröbowala klimat Chmielewskiej podchwycic wcale mi nie przeszkadza, mam nadzieje, ze ta nowa bedzie sie logicznie konczyc bo ta afera Kobena tzn jej szybkie zakonczenie i wcisniecie wszelkich wyjasniajacych informacji na jedna strone podobalo mi sie srednio

wt paź 27, 2009 1:32 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

no ale co za sens jest sie umartwiac? przechodzic meczarnie i katusze zeby przeczytac "Z sentymentu"? eee.
ja uwazam ze jesli sie jakies ksiazki mi podobaja to je czytam, jesli nie - rzucam w ciorty i tyle. kiedys za Whartonem przepadalam, z czasem mi przeszlo. i jakos nie kupuje z sentymentu :) to samo z kilkoma innymi autorami mialam.
ksiazka to ma byc relaks. jesli nim byc przestaje - czas sie rozejrzec za inna i tyle. takie jest moje zdanie w temacie. i jesli mi jest przykro to jak czytam to jak sie strasznie co poniektorzy umartwiaja i mecza czytajac JCh. to troche nie tak chyba?
osobiscie kilka ksiazek Chmielesi z lat bardzo dawnych przeczytalam tylko raz i wcale mi do gustu nie przypadly. przeczytalam bo chcialam i tyle. i nie robie z tego wielkiego problemu.

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

wt paź 27, 2009 1:40 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

ale Sedunio to nie jest rzecz racjonalna, to nie z glowy to z sentymentu i z serca, z uczucia. Ja osobiscie wiaze jej ksiazki z moimi poczatkami tutaj, byly ciezkie i nie zawsze kolorowe, a JCH ratowala mi zycie swoja twörczoscia, wiec maja u mnie szczegölne znaczenie. Jak wychodzi cos nowego to zawsze mam nadzieje, ze obudza u mnie dawne uczucie, ktöre mialam czytajac jej ksiazki. I inaczej odbieram jak np Petterson spindrzy ksiazke, mimo, ze bardzo go lubie a inaczej raguje jak zrobi to Chmielewska

wt paź 27, 2009 1:49 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Double - tamtego wrazenia sie nie da otworzyc. Czlowiek sie starzeje i choc czytane ktorys raz ksiazki nadal wywoluja smiech, czy rorzewnienie to niegdy nie bedzie to to samo, jak wtedy gdy sie Chmielewska odkrywalo i zachlystywalo jej ksiazkami

wt paź 27, 2009 1:56 pm
Wyświetl profil WWW
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

ale double, dawne uczucie niech ci rozbudzaja dawne ksiazki :) teraz juz jest inna epoka i o tej epoce pisze sie zupelnie inaczej. i w kazdej innej dzeidzinie tak jest. wszystko sie zmienia i ewoluuje. popatrz na kabarety. ja pamietam stara ekipe - Pietrzak za dawnych lat, Laskowik, Smolen, Fronczewski - dawno temu, kabarety z lat 80tych, zupelnie inny rodzaj humoru, jak to oni sami mowili - wystarczylo mrugnac okiem przy odpowiednim tekscie i sala rzala. a teraz? zupelnie inny rodzaj komedii w kabaretach jest. i mozna sie spierac czy lepszy czy gorszy - jest po prostu inny. a stare kabarety darze ogromnym sentymentem i chichram sie za kazdym razem jak widze jak Smolen i Laskowik w czarnobialej TV odstawiaja skecz z maluchem czy ze sklepem...
i ja tak samo podchodze do ksiazek. inne czasy, inne problemy, a Chmielewska zawsze dotykala zycia i swiata :) zycie sie zmienia, swiat sie zmienia to i ksiazki inne... :wink:

update: aga - tez prawda. odkrywanie nieznanego zawsze jest z dodatkowym dreszczykiem przeciez :)

wt paź 27, 2009 1:59 pm
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna