Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest pt paź 18, 2019 6:52 am

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna
 Porwanie 
Autor Wiadomość
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Post Re: Wieści z frontu
Krzysiek13 pisze:
a i jeszcze jedno spostrzeżenie - zadziwiająco energiczne w temacie sa osoby, które nie czytały Porwania - coz to - jakaś wszechwiedza? telepatia? czy może skazywanie na klęskę z góry?? troche bez sensu :P robienie problemu z drobnostki, chyba niektórym się nudzi, skoro angazują sie tak intensywnie i tak żarłocznie w coś stosunkowo błahego ;)

Ja nie krytykowałem nigdzie samego porwania. Krytykowałem wszystkie ostatnie książki od Kocich Worków wzwyż, a i niżej kilka by się znalazło.
Oraz całym sercem krytykowałem Wydawnictwo Klin.

wt paź 27, 2009 9:51 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Post Re: Porwanie
Krzysiu odpowiadam , bo widze, ze pijesz do mnie. Nie czytalam i nie wypowiadam sie na temat Porwania, tylko na temat ostatniej twörczosci Autorki, Autorka jako osoba, ze tak powiem publiczna musi sie liczyc, ze jej dziela sie podobaja albo i nie. A jesli mi sie nie podoba to mam prawo (i inni tez) o tym powiedziec i na ten temat dyskutowac, nawet tygodniami (jesli znajde do tego rozmöwcöw) nie uwlacza to osobie Autorki, nie obrzucam ja blotem jako prywatna osobe, tylko krytykuje jej twörczosc. A to, ze jest moja ulubiona nie zobowiazuje mnie do gloryfikowania wszystkiego, co spod Jej piöra wyjdzie.
Nastepnie na görze zarzucasz, ze wstyd i hanba, ze atak na Autorke a dwa posty dalej piszesz ze blachostka i nie rozumiesz o co sie tak zarlocznie klöcimy. Na marginesie: nie klöcimy sie, dyskutujemy i to wszystko i nie trzeba tego nadinterpretowac.

wt paź 27, 2009 10:43 pm
ahaś, próba usmiercenia Autora za życia (do czego sprowadzają sie niektóre posty) jest wysoce budujące ("mogłaby przestac pisać, bo chce mieć ją w pamięci jako świetna pisarkę" - świetnie, ale Ona jeszcze nie umarła?? więc dlaczego należy usmiercić Jej twórczość - skoro sprawia Jej to frajdę?)

stwierdzenia typu - "ona mogłaby przestać pisać, bo jej ostatnie książki są be" itp idt - sa krytyka wg mnie ponad zwykla krytykę twórczości

poza tym marudzenie, że ta książka pewnie będzie do kitu, bo poprzednie też były - równiez sprowadza sie do samych solidnych argumentów

co do wstydu, hańby, błahostek i nadinterpretacji Double:

słowo kłótnia nie padło z moich ust (palców), więc uprzejmie prosze o nie nadinterpretowanie mich postów ;)

wstyd i hańba są również przesadzone, ale ośmielę sie tego nie komentować

co do błahostki:

generalnie to jest błahostka w porównaniu do ważniejszych spraw życia codziennego (prywatnego), ale ogólnie rzecz biorąc rozdmuchanie gorszych książek do poziomu zakańczania kariery pisarskiej jest godne politowania i skłania do wnisków o wybitnej nudzie

i nie chodzi o gloryfikowanie wszystkiego, bo mówimy o byciu sympatykiem, a nie fanatykiem, mam kilka książek, za którymi nie przepadam, ale nie skłania mnie to do insynuacji odnośnie formy Pisarki i momentu zakańczania kariery przez Nią, ani do rozdmuchiwania tego, że ma słabsze książki do rewolucji

świetnie, że wszystkim wszystko wychodzi zawsze genialnie i nienagannie, tylko pogratulować

Artysta jest tylko człowiekiem i ma chwile słabości, warto to czasem zauważyc i czasem spojrzec przez palce na pewne elementy twórczości, które się lubi, nie lubi, kocha, nienawidzi, ale piekne jest to, że nie ma przymusu korzystania z nich, czy ja kogoś zmuszam do lubienia/nielubienia czegoś??

podsumowując - życzę Wszystkim takiej formy jaką posiada pani Joanna w wieku 77 lat - takiej błyskotliwości i takiej wprawy w robieniu tego co sie robi;

i taka malutka uwaa ode mnie - może warto czasem spojrzec na kogos przez pryzmat tego jakim jest sie człowiekiem i jakim sie będzie za 5, 10 czy 50 lat, młodośc jest rzeczą względna i przemijającą, przyjdzie czas dojrzałości i każdemu przyjdzie się zmierzyc z problemami tego okresu - tak jak robi to obecnie Autorka - z radością, bez narzekania i biadolenia na mikroskopijne (w porównaniu z całym życiem) problemy

wydaje mi się, że takie podejscie da nieco więcej radości do codzienności

wt paź 27, 2009 11:14 pm
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

sądząc po długości postów bardziej przeżywasz ten wątek, niż najwięksi krytykanci (w tym mua ;) )
będę sobie pisać, co uważam, a uważam, że JCh jako pisarka się skończyła ładnych parę książek temu
A obecne wydawnictwo jeszcze bardziej zaszkodziło jej wizerunkowi

Co nie przeszkadza mi ciągle mieć nadzieję i mimo wszystko kupować i czytać, cokolwiek napisze :]

PS:
poza tym ksiązki JCh przestały być dla mnie wiarygodne. Z rzuconych luźno 3 domów na zasadzie - stoi między tą ulicą a tamtą, a właściwie to inną, JCh od razu przypomniała sobie że ładnych parę lat temu była RAZ w tym domu i to na pewno jest siedziba złoczyńców.
Za to przez pół ksiązki jakoś nikt nie wpadł, że Flora i Florencja to ta sama osoba...

śr paź 28, 2009 10:22 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Sorry Krzys, nie rozumim Twojej zacietosci. Z tego co piszesz wychodzi mi, ze mamy zamknac geby, siedziec i nie odzywac sie, to po ki licho nam forum? Slowa hanba i wstyd nie urzyles, ale to samo wylazi z Twojej wypowiedzi. I szczerze möwic nie obchodzi mnie czy artysta ma 77 czy 15, artysci tworza dla nas i ma mamy prawo ta twörczosc przyjac albo i nie, zachwycac sie albo krytykowac. To samo jest z polityka, czy prozaicznym sklepem, czy bluzka wiszaca na wystawie (nie ublizajac sztuce i literaturze!)

Krzysiek13 pisze:
świetnie, że wszystkim wszystko wychodzi zawsze genialnie i nienagannie, tylko pogratulować

a co to ma wspölnego z tematem?

Krzysiek13 pisze:
Artysta jest tylko człowiekiem i ma chwile słabości,

tu tez nie widze zadnego relatywizmu, prawdziwosc sadöw zależy od przyjętych założeń, poglądów i tyczy sie twörczosci, a nie osoby piszacej i tylko o tym tu möwimy.

Krzysiek13 pisze:
wydaje mi się, że takie podejscie da nieco więcej radości do codzienności

bezlitosne przegiecie i pachnie jakos osobista wycieczka (co raczej nie jest w Twoim stylu i tym bardziej tego nie rozumiem). I sorry ale caly czas nasöwa mi sie wrazenie cenzury. Nic nie slysze, nic nie widze i przede wszystkim nic nie möwie...

śr paź 28, 2009 11:22 am
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

a, jeszcze co mi się w Porwaniu nie podoba (oprócz paskudnych zdrobnień, których nawet Paweł używa :/ )
że Chmielewska zawsze jak o coś "prosi", żeby ktoś jej coś zrobił, pokazał, przyniósł, to zawsze krwiożerczo, złym głosem, gromko itp - i ona to podkreśla w książce, jakby .. nie wiem, bawiło ją to? Występuje to na tyle często, że drażni. Umacnia w przekonaniu, że JCh zrobiła się apodyktyczna.
I wyliczanie co kto pije, kto czego spróbował ze stolu..... ech.. :?

śr paź 28, 2009 11:59 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Pawel Zosi jest? :D \:D/

śr paź 28, 2009 12:13 pm
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

tak jest, Paweł Zosi :) Ale już nie wizytuje krzy :(

śr paź 28, 2009 12:20 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

Legs pisze:
będę sobie pisać, co uważam

o, czyli jednak ci sie chce? :lol: :twisted:

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

śr paź 28, 2009 12:42 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

szkoda! A ja go lubie :D

śr paź 28, 2009 12:45 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

DoubleB pisze:
A ja go lubie

ja tez :) hehe. i nie tylko go :) (tzn z "porwania" :) )
swoja droga - za kazda ksiazka mam nadzieje ze sie tam gdzies nagle Gucio pojawi chocby w margines... :)

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

śr paź 28, 2009 1:53 pm
Wyświetl profil WWW
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

serdunio pisze:
n oto zdaje sie ze jest nas 4 sztuki tak? 4 sztuki ktorym sie "porwanie" podobalo? Finetka, Krzys, Chaberek i ja. czy kogos pominelam?

chyba nikogo :D

DoubleB pisze:
Pawel Zosi jest?

Legs pisze:
tak jest, Paweł Zosi :) Ale już nie wizytuje krzy

DoubleB pisze:
szkoda! A ja go lubie

No cóż, lat mu przybyło, więc nie wypada latać po krzakach. :wink:

śr paź 28, 2009 3:14 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

hihi no tak, z wiekiem takie siupy przechodza, chociaz na szczescie nie wszystkim :mrgreen:

śr paź 28, 2009 7:12 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

DoubleB pisze:
Autorka jako osoba, ze tak powiem publiczna musi sie liczyc, ze jej dziela sie podobaja albo i nie. A jesli mi sie nie podoba to mam prawo (i inni tez) o tym powiedziec i na ten temat dyskutowac, nawet tygodniami (jesli znajde do tego rozmöwcöw) nie uwlacza to osobie Autorki, nie obrzucam ja blotem jako prywatna osobe, tylko krytykuje jej twörczosc. A to, ze jest moja ulubiona nie zobowiazuje mnie do gloryfikowania wszystkiego, co spod Jej piöra wyjdzie.

zgadzam sie w 100%

i generalnie zgadzam sie z Double i Legs w tej dyskusji.

nie rozumiem Krzysiek u Ciebie tej zacietosci - przeciez mamy prawo wyrazac swoje zdanie na temat tworczosci Autorki, niezaleznie od tego czy jest to zdanie pozytywne czy negatywne. to ze generalnie lubimy Jej tworczosc, nie spowoduje ze bedziemy z zachwytem piac na temat kazdej ksiazki, zwlaszcza ze ostatnie ewidentnie odbiegaja poziomem i jest to staly trend. mimo ze jest to forum fanow - nie ma zakazu wyrazania dezaprobaty... przeciez nie bede zamykac oczu na cos, co mi sie nie podoba, tylko dlatego ze jestem fanka Autorki. skoro cos mi sie nie podoba - to o tym pisze i czesc. i uwazam ze mam do tego prawo.

śr paź 28, 2009 8:14 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

a wiec konkrety - podoba sie, nie podoba, co konkretnie sie podoba, czy ogolnie nie czy ogolnie tak. prosze bardzo. dwie rzeczy jednakze mnie tu ubodly bardzo:
1). te straszne meki i katusze jakich niektore osoby doznawaly czytajac ksiazke, jak to strasznie sie musialy do niej zmuszac i tak dalej. po co to?
2). tekst o tym czy i kiedy Autorka sobie by mogla dac spokoj z pisaniem. to jest zdaje sie jej prywatna sprawa czy i kiedy przestanie.
i mnie osobiscie o te dwie rzeczy chodzilo i dalej chodzi. i nikt nikomu nie kaze niczego gloryfikowac czy pod niebiosa wyslawiac - NIE O TO CHODZI.
i ja ze swej strony wyrazniej sie juz wypowiedziec nie potrafie. dziekuje za uwage. jak dla mnie tej dyskusji (?) juz wystarczy. ciagle mam wrazenie ze ja mowie co innego a rozumiane jest to kompletnie opacznie... no coz, nie pierwszy i pewnie nie ostatni to raz :/

śr paź 28, 2009 9:00 pm
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna