Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest wt maja 30, 2017 10:07 am

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
 Homofobia Joanny Chmielewskiej 
Autor Wiadomość
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

Post Re: Homofobia Joanny Chmielewskiej
daj znac :)

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

śr gru 16, 2009 11:31 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

obawiam sie ze nie dam bo nie odpisze

śr gru 16, 2009 11:39 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

serdunio pisze:
trzesienie sie nad homoseksualistymi jak nad jajkiem jakims. bez przesady. ludzie to sa. i tyle. czlowiek ponosi konsekwencje za wlasne wybory. za wlasne zycie.

ale tu nie chodzi o trzesenie sie nad nimi, przeciez to co Chmielewska napisala to prostacka obraza, bez sensu, bez analogii wcieta na sile w jakis dialog. Inaczej by sie to widzialo gdyby jakis bohater bym gejem i watek ciagnaby sie przez ksiazke. I najgorsze jest, przynejmniej dla mnie to, ze moja ulubiona autorka mnie rozczarowala waskoscia myslenia. Konieta, ktöra do tej pory uwazalam za poniekad pionierke wolnego slowa, ktörej motto jest zyj i daj zyc innam "robi mi" cos takiego. Jestem rozczarowana i nie podoba mi sie to. I dlatego chce o tym pisac i wymienic sie zdaniem z innymi. I ja nie potrafie tak po prostu powiedziec to nie bede tego czytac, cos takiego budzi u mnie emocje (niezbyt mile) i przesc do porzadku dziennego ze strwierdzeniam, "to przestane to po prostu czytac! to ja nie potrafie...

Co do tego wyboru to ja nie wiem co masz na mysli, bo nikt swiatomie sie nie decyduje: od dzis jestem gejem, to nie wybör, albo sie jest gejem, albo nie, z wyborem nie ma to nic wspölnego :mrgreen:

śr gru 16, 2009 11:49 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

DoubleB pisze:
I ja nie potrafie tak po prostu powiedziec to nie bede tego czytac, cos takiego budzi u mnie emocje (niezbyt mile) i przesc do porzadku dziennego ze strwierdzeniam, "to przestane to po prostu czytac! to ja nie potrafie...

Double, wiesz ile razy ja mialam przykre chwile czytajac rozne ksiazki w ktorych byly elementy sprzeczne z moim swiatopogladem? ale wychodze z zalozenia: to jest autor/autorka, tak mysli, tak pisze. i jak juz wczesniej pisalam - jesli te sprzeczne ze mna tresci zaczynaly w tworczosci przewazac to po prostu przestawalam czytac i tyle.

ja wiem, ze Chmielewska wiele razy pisala wczesniej w tem temacie. ze uwaza gejow za "zmarnowanych facetow" - bo zadna kobieta u nich szansy juz miec nie bedzie, i tak dalej w tem temacie. wiec to nie jest ze nagle wyskakuje. ja prywatnie sobie mysle ze moze to na zasadzie motta Grodzienskiej - "juz nic nie musze", a wiec nie musze sie podobac. stac mnie na wypowiadanie glosne wlasnych pogladow, jakiekolwiekby one nie byly... sie to moze podobac lub nie - i pewnie ze nalezy sie w temacie wypowiedziec. jesli sie ma taka ochote. natomiast osobiscie mnie zastanawia ta satysfakcja i radosc ktora odnosicie z kazdego jednego tekstu ktory w krytyczny (a moze tez i troche chamski?) sposob ten kawalek roztrzasa...

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

czw gru 17, 2009 12:04 am
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Pisanie o zmarnowanych facetach to nie jest homofobia tylko zal :) Bo te geje to czesto fajne chlopaki sa i szkoda ze niedostepne :P

Co bylo w Porwaniu nie wiem wiec sie nie wypowiadam, ale w pozostalej tworczosci akcji antygejowskich raczej nie zauwazylam. Moze slepa jestem?

czw gru 17, 2009 12:08 am
Wyświetl profil WWW
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

wrzuciłam jego komentarz bo był ŚMIESZNY.
No, chyba, że kogoś uraził.

Mnie na przykład (w odniesieniu do różnych marszów) wkurzają pielgrzymki (dodatkowo, oprócz marszów równości, miłości itp), bo blokują miasta.
W kościele już nie wystarcza się modlić?

ale z tym bobem mi się bardzo podobało ;)

czw gru 17, 2009 9:53 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

serdunio pisze:
Double, wiesz ile razy ja mialam przykre chwile czytajac rozne ksiazki w ktorych byly elementy sprzeczne z moim swiatopogladem?

dobrze, swiat jest pelen idiotöw, na to juz nic nie mozna poradzic, ale jest co innego jak obcy idiota cos gluiego napisze, a co innego jak osoba, ktöra od lat w pewien sposöb podziwiasz, rozczarowanie i zawöd jest nieswpölmiernie wieksze niz czytanie idiotyzmöw u obcych.
serdunio pisze:
ja wiem, ze Chmielewska wiele razy pisala wczesniej w tem temacie. ze uwaza gejow za "zmarnowanych facetow" - bo zadna kobieta u nich szansy juz miec nie bedzie

i pod tym i ja sie podpisuje, dla nas kobiet to czasami niesamowita strata! Tak jak möj jeden znajomy G., ciagle mu möwie, zeby sie odgejowal, to bedzie mial rajskie zycie (a u facetöw na samych idiotöw trafia) nie dosc, ze jest sliczny (jak z katalogu) to charakter ma "tylko do rany przylöz"!!! I to Twoim zdaniem nie jest strata dla swiata kobiecego?!! :wink: Oczywiscie, ze jest!

serdunio pisze:
to na zasadzie motta Grodzienskiej - "juz nic nie musze"

bardzo niebezpieczne dewiza moim zdaniem, spadanie z piedestalu w tym wieku nie jest przyjemne!

serdunio pisze:
mnie zastanawia ta satysfakcja i radosc ktora odnosicie z kazdego jednego tekstu ktory w krytyczny (a moze tez i troche chamski?) sposob ten kawalek roztrzasa...

a gdzie Ty ta satysfakcje widzisz? Bo ja odczöwam niesamowite rozczarowanie i rozzalenie, zadnej satysfakcji, zadnej radosci...

aga_adv pisze:
ale w pozostalej tworczosci akcji antygejowskich raczej nie zauwazylam. Moze slepa jestem?

bo ich nie bylo

Update: ten böb tez mi sie spodobal hihi, naprawde dobry text :mrgreen:

czw gru 17, 2009 10:32 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Bob faktycznie ekstra. I babina w odniesieniu do JCh tez :)

czw gru 17, 2009 11:16 am
Wyświetl profil WWW
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

DoubleB pisze:
ga_adv napisał(a):
ale w pozostalej tworczosci akcji antygejowskich raczej nie zauwazylam. Moze slepa jestem?
bo ich nie bylo

naprawde nie bylo? w serii poradnikow? #-o

Legs pisze:
Mnie na przykład (w odniesieniu do różnych marszów) wkurzają pielgrzymki (dodatkowo, oprócz marszów równości, miłości itp), bo blokują miasta.

czyli ze rozumiem ze cie rowno denerwuja wszystkie parady/strajki/protesty/pochody/i tak dalej tak?

czw gru 17, 2009 3:10 pm
Wyświetl profil WWW
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

tak jest

ale homoseksualistów toleruję i nie podobają mi się na nich takie napady, jak to zrobiła JCh - tak jak Double napisała - bez kontekstu, bez związku, znienacka, prostacko.

czw gru 17, 2009 3:11 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Tolerowac to ja toleruje, dopoki mi z gola d*** przed oczami nie lata, nie mizia sie publicznie, lub nie domaga sie wiekszych praw niz reszta ludzkosci - ale te same zasady stosuje do spoleczenstwa niegejowskiego. Napady ni z gruszki ni z pietruszki a w dodatku chamskie - to nie moja bajka

A poradnikow -Serdunio - nie czytam bo mi sie nie podobaja

czw gru 17, 2009 10:00 pm
Wyświetl profil WWW
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

aga_adv pisze:
Tolerowac to ja toleruje, dopoki mi z gola d*** przed oczami nie lata, nie mizia sie publicznie, lub nie domaga sie wiekszych praw niz reszta ludzkosci

=D> =D> =D> =D>

czw gru 17, 2009 10:22 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

mnie przeszkadzaja wszelkie parady/pielgrzymki/zgromadzenia utrudniajace ruch i zaburzajace normalne funkcjonowanie miasta.

co do golasow i wszelkich innych folklorystyczych akcentow to leje na to, zawsze moge szerokim lukiem ominac miejsce ich zgromadzenia, albo patrzec w inna strone. tak samo jak odwracam sie tylem jak widze ze tak powiem ekhem, bardzo swobodnie sie zachowujace pary hetero. moze estem z innej epoki, ale uwazam ze pewne czynnosci powinno sie wykonywac w odosobnieniu. jak widze takich swobodnych na ulicy/w tramwaju/na uczelni, to sie czuje nieswojo, jak podgladacz.

czw gru 17, 2009 10:30 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

dokladnie mam jak Kola, jak dla mnie zero röznicy czy to homo czy hetero, pewne rzeczy robi sie po prostu w domu... a w domu lepiej i swpbodniej i faaajne rzeczy z tego wychodza :mrgreen: :oops: :oops: :oops:

pt gru 18, 2009 10:21 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Zgadzam sie z wami w stu procentach

pt gru 18, 2009 12:32 pm
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna