Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest śr gru 13, 2017 9:44 pm

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
 Po polsku, nie po polskiemu :) 
Autor Wiadomość
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

ostatnio w pracy ze zdumieniem odkryłam, że sporo ludzi nie zna znaczenia niektórych słów, wydawałoby się, że całkiem normalnych.

Pierwsza cisza nad stołem podczas jedzenia była, gdy padlo hasło "prawidła do butów". Osłupienie.

Dzisiaj rzuciłam stwierdzeniem "bezpardonowy". Brwi podjechały pod grzywki.

i tak nic nie przebije Dzierżki i jej studentów zaocznych, kiedy pisali kolokwium i powiedziala "macie jeszcze kwadrans do końca" i nastąpił dziki popłoch, a część wyszła, bo myśleli, że to już

gdzie ci ludzie się chowali?

wt kwie 24, 2007 8:48 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Mało książek czytają, to i zasób słów się nie nie rozwija...

Najlepszym przykładem jest mój facet:
Jak pisał CV (czy list motywacyjny), to znalazł na jakiejść stronce radę, żeby napisać, że jest się empatycznym... Wpisał, wysłał, a potem zapytał mnie, co to znaczy...
Albo jak pięknie się wkurza, jak rozwiązujemy wspólnie krzyżówki i nie ma czasu się sam zastanowić nad hasłami, bo ja mu cały czas dyktuję, co wpisać ;-)

Świat jest wielki a ja malutka...

wt kwie 24, 2007 10:12 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

:lol: mój czyta idiotyzmy i wpisuje idiotyzmy. Psuje wszystkie krzyzowki, ale okropnie mnie tym rozśmiesza :mrgreen:
Stwierdzil, ze on MUSI sie znać na każdej robocie i ma opanowana matematyke, a babe wziął humanistke z zacieciem artystycznym po to aby tworzyc całosć. No cóz..hmmm :mrgreen:

śr kwie 25, 2007 6:42 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

No i tak ma byc, tylko niech najpierw pytaja potem pisza...

Jak przeczytala list do notariusza po polsku, ktöry moja meza napisala, to myslalam, ze umre ze wstydu, wie, ze nie potrafi a pisze: typowo meskie!

śr kwie 25, 2007 11:31 am
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

gdzie ci ludzie się chowali?

Krecia pisze:
Mało książek czytają, to i zasób słów się nie nie rozwija...

Właśnie za mało czytają, a jak już to wybrana lektura pozostawia wiele do życzenia. :roll:

śr kwie 25, 2007 3:33 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

ona ma kurzą ślepote..nie potrafie nawet powtórzyc tego co czasami czyta :mrgreen: :lol:

śr kwie 25, 2007 3:34 pm
bez kitu, ludzie przez brak checi do czytania, staja sie w bardzo powolnym tempie ale chyba jednak lekko analfabetyczni #-o moja klasa dziwi sie kosmicznie ze ja to tyle czytam i ze mi sie chce :roll: dla nich czytanie czegokolwiek poza przegladam sportowym, automaniakiem czy joyem wydaje sie zbrodnia #-o

na szczescie sa ze 4 wyjatki #-o

czw kwie 26, 2007 10:45 am
Na szczescie Krzysiek duzo czyta. Rozumie, ze ja tez MUSZE duzo czytac.
Potrafi pieknie formulowac mysli, ale na pismie, bo on z tych malomownych, taki tajemniczy James Bond :wink: Uzupelniamy sie pod tym wzgledem :mrgreen:

czw kwie 26, 2007 11:20 am
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

moj maz jest niesamowity pod tym wzgledem - zawsze sie zarzeka ze on to z angielskiego mial cieniutko, ale uzywa bardzo wielu trudnych slow, wyraza sie niesamowicie ladnie, (poza tym czasem kiedy jest zdenerwowany, :twisted: ) ucze sie od niego bardzo wiele. uzywa slownikow jak slyszy slowo ktorego nie rozumie, zapamietuje i stara sie uzywac.
no i zgadzam sie w jezyku polskim - jezyk nam ubozeje... wtorny analfabetyzm sie szerzy i o.

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

czw kwie 26, 2007 1:41 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Krzysiu.mój maz ma 48 lat i NIE czyta. Zwyczajnie nie ma czasu. Kurza ślepota odstapiła jak w końcu dał sie namówić na okuliste. Czytanie go nudzi okropnie. Nigdy nie miał do tego zaciecia. Jego mama mówiła, że nie było takiej siły aby go skłonić do czytania. Ojciec pasem też mu nie wtłukł ochoty ku temu :mrgreen: Za to inzynier w jego fachu moze mu za przeproszeniem naskoczyc. Jego stary kierownik (póżniej dyrektor zakładu) pieknie uzywał polszczyzny i uroku... nie znajac sie kompletnie na tymj co robi. Takie były czasy kiedys...teraz sprzedaje w hipermarkecie. :mrgreen:

czw kwie 26, 2007 3:40 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Mój mąż czyta czasami (jak nie siedzi przy komputerze lub nad szachownicą)
Lubi Christie, spodobał mu się Harry Potter i zauroczył Władca Pierścienia, chociaz z zasady woli takie historyczne i takie tam...
acha, ostatnio wziąz sie za moj cykl z dziecintwa o dzikim zachodzie i nawet jego ojciec dopomina sie o nastepna ksiązke

czw kwie 26, 2007 3:55 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Mój teśc czytał baaardzo dużo. Tematycznie lubował sie w czasach drugiej wojny swiatowej. Kapitalnie mi się z nim gadało...miał wiedzę, o której mogłam pomarzyc w szkole. A teraz miałby używanie!! :mrgreen:

czw kwie 26, 2007 4:50 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Meza nie czytala w ogöle, dopöki nie pojachalismy na urlop teraz w lutym, nie moge za nim nadazyc, a zahaczylam go na Cobena :twisted: i potem poszlo i teraz sie zaczytuje, möwi, ze musi nadrabiac, ale znam zycie, praca go dopadnie i nie bedzie mial czasu i przestanie... do nastepnego urlopu :wink:

czw kwie 26, 2007 8:58 pm
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

moja przyjaciółka mówi, ze to może być ta kwestia, że się kiedyś mieszkało z dziadkami. Dziadkowie używali prawideł do butów, to dzieciaki wiedzialy co to. Nie wiem. Bo nie mieszkałam nigdy z dziadkami, żadne z nich prawideł do butów nie mialo, a mimo to, wiem co to :)

czw kwie 26, 2007 9:07 pm
Legs, oczywiscie, ze tak. To znaczy, ze to kwestia oczytania, interesowania sie wszystkim dookola, a nie mieszkania z dziadkami. A prawidel do butow uzywam i ja i Krzysiek, wrocily do mody(tzn. tu w Niemczech nigdy nie wyszly). Moze dlatego, ze wiemy co to jest :D

czw kwie 26, 2007 9:37 pm
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna