The Great Albini
The Great Albini
Ocena
stars-empty
stars-filled
Producent
Zmienność 1
Niska
Wysoka
Informacje o grze
Bębny: 5
Linie płatne: 50
Darmowe spiny: Tak
Jackpot: Nie
RTP: 96.66
Rok wydania: 2019
Zmienność
Niska
Wysoka
rating-icon Oprawa graficzna
stars-empty
stars-filled
rating-icon Opcje bonusowe
stars-empty
stars-filled
rating-icon Wrażenia podczas gry
stars-empty
stars-filled

The Great Albini – Uwierz w magię i w to, że wielkie wygrane się zdarzają!

The Great Albini to kolejny automat do gry online od Microgaming, który traktuje o magii. Całkiem niedawno Microgaming wypuścił Street Magic, jeden z lepszych automatów o tej tematyce, w jaki przyszło nam grać. Czy The Great Albini dorówna mu jakością? Czy jest to automat online, w który warto grać? Przekonacie się po przeczytaniu poniższej recenzji!

Wygląd i oprawa graficzna

Nie wszystko złoto, co się świeci mówi stare przysłowie. Podobnie, choć nazwa automatu do gry brzmi zachęcająco, dość szybko przekonujemy się, że jest całkiem… średnio. The Great Albini nie zwiera wyśmienitych grafik, które zapamiętamy na długo. To kolejny, przeciętnie wyglądający automat online od Micrgoaming, choć tym razem stworzony we współpracy z Foxium.

Choć The Great Allbini zabierze nas w podróż do XIX wieku, kiedy pokazy ilizjonistów w cyrku były jeszcze bardziej popularne niż dzisiaj, uważamy, że graficy nie wykorzystali potencjału, jaki drzemie w tym temacie. Animacje są po prostu kiepskie, a sam Wielki Albini, który pojawia się na scenie porusza się dość sztwynym (czytaj zacinającym się krokiem). Gra wygląda jakby brakowało na nią nakładów i wręcz trudno uwierzyć, że gra ta wyszła ze studia Microgaming!

Same wizualizacje świetlne i projekt gry są naprawdę dobre. Szkoda tylko, że pewne niedoprawcowania tak bardzo psują całokształt! Ponadto, gra jest dosć płaska i sprawia wrażenie jakby stworzonej 6 lat temu. Zacznijmy jednak od początku.

Zaraz po otwarciu video automatu widzimy scenę z falbaniastą, niebieską kurtyną. Na środek wychodzi mistrz sztuk magicznych, najlepszy iluzjonista Wielki Albini. Przypomina nam to scenę z filmu Iluzjonista z 2006 roku. Ponadto, magik z the Great Albini do zludzenia przypomina Edwarda Nortona, który zagrał główną rolę w filmie. Pojawia sie nawet ukochana magika, którą tym razem jest jego asystentka. Widzimy ją zarówno w intro do gry, jak i jako postać umieszczona w symbolu na bębnach.
Iluzjonista pojawia się po lewej stronie bębnów, podobnie jak Gonzo w automacie Netent – Gonzo’s Quest. W dłoniach trzyma magiczna laskę, z której wydobywają się różowe błyski i promienie, to zapewne wizualizacja magii. Niestety tak jak wspominaliśmy, animacji czegoś brakuje i mogła ona yć zrobona lepiej.

Na bębnach automatu widzimy symbole zawierające litery alfabetu, żółtą papużkę, kubki z kostką do gry, oaz główne postacie magika i jego asystentkę.

Opcje bonusowe

Wygrane w automacie The Great Albini tworzone są poprzez kolekcję conajmniej trzech takich samych symboli na linii płatnej. Najbardziej wartościowymi z nich są Lily i Albini. W grze fukcjonuje także symbol Wild, który zastępuje wszystkie symbole z wyjątkiem Mystery Box, symbolu Free Spins i i symboli Lily Wild.

Mystery Box Respin

Dodatkowy respin Mystery Box zostaje aktywowany w przypadku wylosowania symboli Mystery na środkowym bębnie automatu. Jeśli cały bęben zostanie nimi pokryty, wówczas gracz otrzymuje aż 3 re-spiny. Każdy kolejny symbol Mystery Box, jaki pojawi się na bębnach pozostaje unieruchomiony w miejscu, w którym pojawił się na bebnach.

the great albini - lily

Kiedy tylko jeden lub więcej symboli Mystery Box pojawi się na bębnach, liczba darmowych re-spinów zostanie przywrócona do 3. Przyznawanie respinów w grze będzie kontynuowane do mmentu, aż na bębanch nie pojawi się żaden kolejny symbol Mystery Box.
Po zakończeniu re-spinów, symbole ukryte pod Mystery Box zostaną ujawnione. Będą to losowo przyznane symbole występujące w grze (z wyjątkiem wild i symbolu Free Spins).
Darmowe spiny

W grze the Great albini pojawia się także możliwość uzyskania darmowych spinów. Aby je uzyskać, należy wylosować 3 lub więcej symbole Scattera na bębnach. Gracz otrzymuje 12 darmowych zakręceń. Podczas darmowych spinów mamy szanse na uruchomienie dodatkowej, wyjaktowej opcji bonusowej jaką jest ‘Lily Feature’. Poniżej przedstawiamy zasady jej działania:

Lily Feature

Opcja ta jest aktywowana, kiedy symbol Lily Wild zostanie wylosowany na bębnach 2, 3 lub 4 i pokryje bęben w całości. Wówczas wszystkie wygrane zostają pomnożone x2 i gracz otrzymuje dodatkowo jeden re-spin. Lily wild działa jak każdy inny symbol wild, czyli zastępuje symbole w grze.

the great albini magik

Bonus Box Feature

Bonus box Feature uruchamia darmowe spiny lub Bonus Feature. Zadaniem gracza jest wybranie pudełka, w którym znajduje się różna ilość darmowych zakręceń: 8, 10, 12. Dalej, opcja działa tak samo jak spiny aktywowane za pomocą symboili Free Spins.

Iluzjonista – inspiracja dla grafików Foxium?

Mamy nieodparte wrażenie, że grafik, który tworzył projekt do gry The Great Albini inspirował się filmem Iluzjonista z 2006 roku. Jak już wspominaliśmy twarz magika wygląda dokładnie tak samo jak Edward Northon, który wcielił się w postać mistrza magii. Resztę nietrudno było wymyślic. W kazdym filmie znajdzie się love story, postać kobieca – tą w video automacie jest Lily, asystenka Albiniego. W intro opublikowanym przez Foxium na youtube nietrudno domyślić się jaka relacja łączy obie postaci.
Na szczęście rola iluzjonisty z The Great Albini ogranicza się do wykonywania magicznych sztuczek i wyczarowania wielkich wygranych. Bohaterowie nie sa wplątani w intrygę, w której pojawiają się przeciwności z jakimi musza się zmierzyć. Innymi słowy gra jest lekka i przyjemna, a same sztuczki nie wiążą się z ryzykiem utraty życia…