Valley of Gods
Valley of Gods
Ocena
stars-empty
stars-filled
Producent
Zmienność 1
Niska
Wysoka
Informacje o grze
Bębny: 5
Linie płatne: 25
Darmowe spiny: Tak
Jackpot: Tak
RTP: 96.2
Rok wydania: 2017
Zmienność
Niska
Wysoka
rating-icon Oprawa graficzna
stars-empty
stars-filled
rating-icon Opcje bonusowe
stars-empty
stars-filled
rating-icon Wrażenia podczas gry
stars-empty
stars-filled
100 darmowych spinów z obrotem x1!
100 darmowych spinów z obrotem x1!
Zagraj

Valley of Gods – Dolina Bogów czeka! Zdobądź boskie wygrane w automacie od Yggdrasil.

Jest wiele video automatów tematyką nawiązujących do starożytnego egiptu. Book of Ra, Book of Dead, długo moglibyśmy wymieniać. Nie chodzi jednak o to, by stworzyć pośrednią grę o tematyce, którą uwielbiają gracze (świadczy chociażby liczba podobnych gier). Temat ten nigdy się nie nudzi i rozbudza wyobraźnię, jak żaden inny. Yggdrasil jest jednak mistrzem w tworzeniu fantastycznych gier. Nawet pisanie o grach Yggdrassil to przyjemność! Mamy nadzieję, że równie miłe, będzie czytanie tej recenzji. Zapraszamy!

Wygląd i oprawa graficzna

Kultura starożytnego Egiptu inspiruje pokolenia. Choć tworzący ją ludzie już nie istnieją od wieków, zabytki, które po nich pozostały nadal pobudzają wyobraźnię osób bez względu na wiek, czy pochodzenie. Dlaczego więc nie miała być inspiracją dla twórców gier, zwłaszcza w tych, w których chodzi o zdobywanie wygranych?

Yggdrasil to mistrz animacji i krótkometrażowych filmów animowanych. Zaraz po otwarciu gry Valley of Gods wita nas rewelacyjne intro do gry. Ukazuje ono wyłaniające się z rozgrzanego słońcem piasku pustyni święte skarabeusze egipskie. Jak łatwo sie domyslić, mają one specjalne znacznie w grze. Nie martw się, na pewno tego nie pominiemy i dowiesz się jakie opcje bonusowe można znaleźć w Valley of God.

Wizualnie gra prezentuje się bardzo dobrze. Bębny automatu zostały umieszczone w kamiennej ramie, jakby na podeście egipskiej świątyni. Obok nich ustawiono olbrzymie kamienne rzeżby przedstawiające jednych z najpotężniejszych egipskich bogów: Horusa i Anubisa. Ich oczy migoczą czerwienią i lazurem w dość tajemniczy i niezrozumiały dla nas sposób. Dalej, w tle rozciąga się Dolina Królów.

Symbole oznaczające najświętsze znaki egipskie są bardzo kolorowe. Zmieniają się bardzo szybko na tle płaskorzeżby w kształcie skarabeusza. Widzimy również podobizny bogów: Anubisa z głową psa, kocią boginię bastet, Horusa z głową sokoła, etc. W przypadku wygranej zostają malutkie skarabeusze uwięzione w kryształach o różnych barwach odbokują pewne pozycje i tym samym poszerzają miejsca na bębnach. Całość, wraz z rewelacyjną ścieżką dzwiękową tworzy bardzo atrakcyjną dla oka kompozycję.
Również panel sterowania grą, w tym przyciski takie jak maksymalny zakład, tryb automatu, czy przycisk spinu zaprojektowano w podobnym stylu.

Opcje bonusowe

Valley of Gods symbol 2

Czas na najbardziej interesujących z rozdziałów. Valley of Gods jest video automatem złożonym z 5 bębnów i 5 rzędów z aż 3125 liniami płatnymi! W grze pojawia się 10 regularnych symboli, które wypłacają o ile na bębnach pojawią się 3 lub więcej te same symbole. Gra wypłaca od lewej do prawej. Hieroglify to symbole nisko płatne, za to wszystkie, te które reprezentują egipskich bogów mają wysoką wartość. Symbole przedstawiające hieroglify może nie mają wysokiej wartości, jednak w przypadku wygranej zaklęte w nich skarabeusze odblokują zakryte pozycje na bębnach.

Re-spiny

Każda wygrana aktywuje jeden darmowy re-spin. Stawka w re-spinie oczywiście jest taka sama jak spinu go poprzedzającego. Gracz aktywuje re-spiny dopóki trafia na bębnach wygrane. Jeśli w re-spinie nie ma wygranych, odkryte pozycje na bębnach znów pokryje płaskorzeźba skarabeusza.

Destroying Blockers

W normalnym trybie gry na bębnach pojawi się 12 zakrytych pozycji (kamienna płaskorzeźba przedstawiająca skarabeusza). Jeśli gracz uzyskał wygyrwającą kombinację każdy z wygrywających symboli uwolni zaklętego w nim skarabeusza, który zniszczy kamienną płytę i odkryje kolejną pozycję na bębanch. W przypadku, gdy wszystkie kamienne płyty zostały rozbite, wszystkie złote skarabeusze zmienią kolor na czerowny lub niebieski i aktywują następujące opcje bonusowe:

Lives (życia)

Kiedy wszystkie bloki kamienne zostały zniszczone, otrzymujesz jedno extra ‘życie’. Skarabeusze, które pochodzą z symboli hierogligów z kamieniem w kolorze czerwonym, pomarańczowym , fioletowym lub różowym zostaną dodane i zamienione w jedno extra życie. Gracze mogą podnieść poziom życia (widoczny na rzeźbie przedstawiającej Horusa), jeśli zbiorą conajmniej 5 czerwonych symboli. Za każde 5 czerwonych symboli gracz otrzymuje jedno życie, które aktywuje darmowe spiny. W przypadku, gdy gracz nie trafia kolejnej wygranej, trafi wszystkie zebrane ‘życia’ i gra powraca do normalnego trybu.

Mnożniki wygranych

Jeśli wszystkie kamienne tablice zasłaniające pozycje na bębnach zostaną zniszczone, wygrane pochodzące z symboli niebieskich, zielonych i szmaragdowych zbierane są w celu uruchomienia opcji mnożnika wygranych. Zebrane symbole umieszczane są w rzeźbie przedstawiającej Anubisa po lewej stronie. Aby wypełnić jeden z nich, aż pięć symboli w kolorze zielonym lub niebieskim musi zostać zebrane. Mnożniki wygranych mają zastosowanie nie w przypadku spina, który go aktywował, lecz re-spina, który zostaie zakręcony zaraz po nim. Wygrane z mnożników zostaną dodane zbiorczo, kiedy nie pojawi się żadna wygrana. Wówczas opcja zostanie zakończona.

Valley of Gods symbols