Cherry Online Polska – nowy, legalny bukmacher na polskim rynku

Wydawać, by się mogło, że 12-procentowy podatek od kwoty zakładu zniechęci każdego zagranicznego bukmachera do ubiegania się o licencję polskiego rządu. Tymczasem całkiem niedawno zaskoczyła nas wiadomość, że Cherry Group, jedna z wiodących szweckich firm w branży zakładów online, otrzymała pozwolenie na działalność od Ministra Finansów. Cherry Online Polska, bo tak została zarejestrowana ‘polska’ filia firmy otrzymała koncesję 28 czerwca.

Obok Zakładów Bukmacherskich Fortuna, Totolotka, LvBet Cherry będzie już 9 firmą, która zdecydowała się otworzyć działalność na polskim rynku, a drugą po Total Bet, ktora zrobiła to po ostatnich zmianach regulacji.‘Jesteśmy dumni z faktu bycia jedną z pierwszych firm, która uzyskała polską licencję’ – mówi Patryk Włodarski, polski konsultant, który pomaga cherry odnaleźć się na polskim gruncie. ‘Teraz, posiadając biuro w Warszawie, Cherry jest od krok rozpoczęcia działalności i udostępnienia swoich usług graczom z Polski’.

Czy Cherry Online Polska należy się obawiać? Czy pozostałe firmy, które już działają na polskim rynku powinny uważać ją za swojego głównego konkurenta? Wydaje nam się, że tak. W przeciwieństwie do większości z nich Cherry posiada wieloletnie doświadczenie w operowaniu na arenie międzynarodowej. Firma nie tylko posiada kasyno i zakłady bukmacherskie, co jej kolejne filie zajmują się marketingiem w internecie, produkcją gier i rozwiazań technologicznych pod igaming.

Cherry ma swoje liczne biura na całym świecie, a teraz do ich grona dołączy biuro w Warszawie. Daje to nie tylko nowe możliwości polskim graczom, którzy będą mogli wybrać kolejnego bukmachera i być może atrakcyjniejszą formę zakładów. Wraz z otwarciem nowej siedziby firmy powstaną też nowe miejsca pracy, być może dostępne także dla Polaków. Być może jest to też krok milowy w polskim igamigu. Za Cherry mogą podążyć inne, zagraniczne firmy, które również zdecydują się na otwarcie działalności na warunkach polskiego Ministra Finansów. Cherry Group jest firmą o ogromnej renomie na Malcie, świadczą choćby o tym jej roczne dochody, zwłaszcza ich wzrost. Może to upewnić pozostałych bukmacherów sportowych, że jednak warto wrócić na rynek w Polsce.

Jesteśmy ciekawi czy oferta zakładów od Cherry Online Polska zadowoli polskich graczy? Być może po kilku zakładach, wrócą oni do swoich ulubionych polskich operatorów? Być może będą chcieli stawiać zakłady u polskich firm, niż wspierać finansowo zagranicznych operatorów? Co jeśli oferta Cherry będzie znacznie atrakcyjniejsza? Jakich zakładów możemy spodziewać się po Cherry Group? Wystarczy zerknąć na stronę Comeon! – kasyna, które należy do Cherry. Firma wycofała się z rynku polskiego wraz z wejściem w życie ustawy hazardowej w 2017 roku. Biorąc pod uwagę, że Cherry otwiera biuro w Warszawie, podejrzewamy, że Cameon! powróci na polski rynek, zapewne tylko z zakładami sportowymi. Wnioskujemy, że strona kasyna nadal zostanie zablokowana.

Z ciekawości zajrzeliśmy na stronę zakładów bukmacherskich w Cameon! by móc przewidzieć z jaką ofertą pojawi się wkrótce Cherry Online Polska. Oczywiście można wybrać tam zakłady live i zakłady przedmeczowe, podobnie jak u innych bukmacherów. To, czym Cameon! wyróżnia się od konkurencji to liczba dyscyplin sportowych (prawie 40!). Pośród nich są sporty wirtualne – wciąż nie wszędzie dostępne – i e-sporty. Do tego Cameon! ma interesującą ofertę promocyjną związaną z najbardziej popularnymi wydarzeniami sportowymi. Podobne zakłady możesz obstawiać w 22BET.

Wygląda na to, że w polskiej branży hazardowej coś drgnęło. Jeśli taki gigant jak Cherry zdecydował się na oficjalną działalność na rynku polskim oznacza to, że warto. Będzie to jasny komunikat dla innych zagranicznych operatorów, którzy być może podążą w ich ślady.