Cherry online Polska szuka nowego CEO

Cherry Online Polska to dziewiąta firma, która otrzymała koncesję na działalność od Ministra Finansów. Firma ta odniosła znaczny wzrost przychodów w drugim kwartale roku i zamierza zatrudnić stałego CEO (Chief Executive Officer), osobę o najwyższej pozycji w firmie, w polskim znaczeniu dyrektora. Po tym jak firma postanowiła otworzyć się również na rynek polski, decyzje te mogą znacznie wpłynąć na jakoś oferownych przez nich usług dla polskich graczy. Dlaczego Cherry zdecydowało się zatrudnić stałą osobę na tym stanowisku? Jaki będzie to miało wpływ na ofertę prezentowaną na polskim rynku?

Osobą, która zajęła miejsce poprzedniego CEO, Andersa Holmgrena po tym jak został on aresztowany za nielegalny obrót papierami wartościowymi. Jego miejsce zajął Gunnar Lind, członek rady wykonawczej, który wykonuje to stanowisko tylko tymczasowo.

‘Gunnar wykonał świetną robotę i zapewnił firmie silny zarząd, lecz chcemy go z powrotem w radzie.‘ tak wypowiada się o obecnym CEO, prezes zarządu, Morten Klein. Zatrudnienie stałego CEO, na miejsce osoby, która pełni tą role tylko w sposób zastępczy i tylko ‘na chwilę’ ma ogromne znaczenie dla firmy. CEO to osóba, która podejmuje najważniejsze decyzje w firmie i musi to być osoba w pełni oddana temu zadaniu. Nie chodzi o to, że Lind się na to miejsce nie nadaje. Najprawdoposobniej bardzo jest potrzebny na swoim poprzednim stanowisku, które pełnił przez ostatnie 5 lat.

Jakie zmiany przyniesie to na polskim rynku? Możemy się domyślać. Na pewno przyniesie większą stabilizację firmie, która uzyskała 41% wzrost przychodu w ostatnim kwartale 2018 roku dając cherry 72 miliony eur przychodu. Firma zawdzięcza to kompetentnemu zarządzaniu i akcjom marketingowym dla produktów już istniejących i nowych na rynku, oraz grach, któr stworzyły dla nich Yggdrassil i Highlight Games. W sukcesie pomogły też Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które sprawiły, że gracze byli jeszcze bardziej aktywni i chętniej obstawiali zakłady na najlepsze mecze.

Cherry Online uzyskało zezwolenie na legalną działalność w Polsce w dniu 28 czerwca 2018 roku. Firma otworzyła też biuro w Warszawie i juz zastrudnia pracowników. Wszystkie stanowiska wiążą się z tworzeniem i rozwijaniem stron internetowych lub gier. Aplikować mozna na takie stanowiska jak: Development Manager, DevOps Engineer, Game Designer (grafik komputerowy gier), Game Server Java Developer. W Krakowie znajduje się również biuro Yggdrassil, siedziba znanego producenta gier (niestety ze względu na ograniczenia licencji i ustawy antyhazardowej nie są dostępne dla Polaków). Tutaj mozna aplikować na stanowisko ilustratora, osoby, która tworzy grafiki do gier. Jak widać Cherry dopiero, co zyskało koncesję, a już odcisnęło swoje piętno na polskiej ziemi.

Cherry Online Polska to jedna z 9 firm, które mają pozwolenie na działalność, obok firm takich jak Fortuna, LV Bet, Totolotek, STS, SuperBet, TOTALbet, forBET, eToto, Milenium. Póki co wydaje się świetnie rozwijać i tworzyć nowe miejsca pracy, w tym dla Polaków. Czy Cherry Online Polska będzie stanowić silna konkurencję dla innych, działających od dawna polskich bukmacherów? Jesteśmy o tym przekonani, że będzie godnym przeciwnikiem. Z firmą o przychodzie takim, jaki ma Cherry Online Polska trudno się mierzyć. Wierzymy jednak, że im więcej firm działajacych na polskim rynku, tym lepiej. Gracze będą mieli większy wybór i ciekawszą ofertę, Polacy miejsca pracy, a rynek zostanie uregulowany.