Jednoręcy bandyci – sukces dzisiejszego hazardu

Jak myślisz, co dzisiaj generuje większość zysków statystycznego kasyna? Poker, ruletka, a może kości? Nic bardziej mylnego! Najnowsze badania pokazują, że 85% przychodów (!!) generują maszyny slotowe.

Kiedy myślimy o kasynie zazwyczaj kojarzy nam się ono ze stolikiem do ruletki lub blackjacka. Ogromne stawki, szansa wygrania fortuny i spore pieniądze utopione przez pechowców. Obraz ten jednak w ostatnich latach wyraźnie się zmienił. Dzisiaj w kasynach rządzą sloty.

O ile jeszcze kilka lat temu kojarzyły się z grami, na których emeryci zabijali wolny czas inwestując drobne, to dzisiaj są maszynami do zarabiania ogromnych pieniędzy. Zarówno na żywo jak i online. Co miało na to wpływ? Przede wszystkim luźniejsze podejście do legislacji hazardu związane z kryzysem gospodarczym oraz nowe technologie.

Dzisiejsze sloty wciągają – i nie chcą wypuścić

Branża hazardowa zrozumiała, że największe zyski generują jednoręcy bandyci, przy których gracz siada i nie jest w stanie odejść przez kolejne godziny. Nowe, elektroniczne maszyny sprawiły, że jest to jak najbardziej możliwe. W starych jednorękich bandytach ciągnąłeś dźwignię i albo wygrywałeś albo traciłeś.

Dzisiaj, kiedy jednoręcy bandyci oferują nawet do 200 zwycięskich linii na wyświetlaczu (pionowych, poziomych, skośnych, łamanych) gracz ma wrażenie, że jego szanse na wygraną są o wiele większe. Dodając do tego ciekawą grafikę, muzykę i „fabułę” stojącą za grą, otrzymujemy nie tylko maszynę do hazardu, ale również kawał świetnej rozrywki.

Większa ilość układów gwarantująca niskie wygrane trzyma graczy w strefie komfortu. Nie ważne, że postawiłem 10 złotych i wygrałem jedynie 5. Mam wrażenie częściowego sukcesu, co utrzymuje mnie dłużej przy maszynie i zachęca do dalszego inwestowania środków!

Kasyna dostosowują się do nowych trendów

Same maszyny to jednak nie wszystko. Dzisiejsze kasyna projektowane są w sposób przyciągający jak największą ilość graczy do slotów. Główne lobby musi posiadać taki układ, aby zasiadając przy danym jednorękim bandycie gracz czuł się komfortowo i posiadał chociaż odrobinę prywatności. W nowoczesnych kasynach nie znajdujemy więc całych rzędów ciasno stojących przy sobie slotów. Są odgrodzone, pozasłaniane, dzięki czemu gracz pozostaje w kontakcie tylko i wyłącznie z maszyną. Nic go nie rozprasza i może w pełni poświęcić się ulubionej rozrywce.

Systemy płatności również projektowane są tak, abyś nie miał ochoty odejść. Zamiast wrzucać kolejne monety nowoczesne sloty pobierają bezpośrednio z Twojego konta środki – do ustalonego wcześniej limitu. Możesz więc swobodnie grać godzinami, nie zwracając nawet uwagi ile pieniędzy już zarobiło na Tobie kasyno.

Oprócz tego właściciele kasyn stale monitorują poczynania poszczególnych graczy. Jeżeli dany hazardzista zbliża się już do momentu kulminacyjnego, w którym chce porzucić slot, wtedy proponuje mu się na przykład darmowego drinka, ciepły posiłek na koszt kasyna lub inne usługi. Dzięki temu pozytywny wizerunek jest zachowywany, a dana osoba jeszcze niejednokrotnie zasiądzie przy slocie.

Manipulowanie prawdopodobieństwem wygranej w celu zadowolenia graczy?

O ile jakakolwiek manipulacja szansami na wygraną na slotach jest nielegalna, to dostawcy najnowszego oprogramowania znajdują powoli sposoby, aby to obejść. Eksperci z branży są zdania, że wkrótce pojawią się jednoręcy bandyci, którzy będą w stanie wyczuć kiedy hazardzista dochodzi do „granicy bólu”. Wtedy maszyna ma stawać się łaskawsza i pozwolić odrobić straty, rozbudzając nowe nadzieję na wygraną i zatrzymując gracza przy sobie.