NetEnt podpisuje porozumienie z czołowym operatorem gamingowym BetFair

W opublikowanym w zeszłym tygodniu komunikacie prasowym na stronie Net Entertainement czytamy, że spółka na mocy podpisanego porozumienia rozpoczęła strategiczną współpracę z posiadającym swoją siedzibę w UK operatorem gamingowym Betfair. Obecnie jest to jeden z największych dostawców usług związanych z zakładami bukmacherskimi przez sieć internetową.

Historia Betfair rozpoczęła się w 1999 roku. Marka była pionierem bukmacherki online i do teraz przoduje jako twórca najciekawszych rynkowych innowacji. Przedsiębiorstwo obecnie posiada licencje na Gibraltarze, Malcie, we Włoszech, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych i Australii. W 2013 roku spółka zarobiła prawie 400 milionów funtów i posiadała ponad 950 tysięcy aktywnych klientów!

Bjorn Krantz – dyrektor zarządzający w maltańskim oddziale Net Entertainment tak komentował podpisanie porozumienia:

„Jesteśmy podekscytowani faktem, że Betfair wybrał właśnie nas na jednego ze strategicznych partnerów. Chciałbym powitać ich jak najcieplej – szczególnie, że sam wielokrotnie korzystałem z usług oferowanych przez bukmachera. Najnowsze partnerstwo umocni pozycje NetEnt na rynku brytyjskim oraz w innych częściach Starego Kontynentu”.

Co przyniesie współpraca?

W ramach podjętej współpracy, gry produkowane przez Net Entertainemnt – uznawane obecnie za jedne z najlepszych tytułów dostępnych w kasynach online – trafią do Betfair. Co prawda nie wiadomo jeszcze kiedy partnerstwo wejdzie w życie i przełoży się na realne zmiany widoczne gołym okiem przez użytkowników.

Pewne jest jednak, że klienci Betfair będą mogli korzystać teraz nie tylko z najlepszych zakładów bukmacherskich, ale jednocześnie uzyskają dostęp do tak wyjątkowych tytułów slotowych jak Mega Fortune albo Starburst.

Kolejne strategiczne partnerstwo do kompletu

Betfair nie jest pierwszym dużym podmiotem, który zdecydował się na rozpoczęcie współpracy z NetEnt. Wcześniej w tym roku gry dewelopera trafiły również na platformę Bet365 – zgodnie z umową podpisaną jeszcze w 2013 roku. Nowe umowy zawarto również z dostawcą platformy GameAccount Network w związku z otarciem się na włoski rynek.

W kwietniu bieżącego roku NetEnt podpisał natomiast porozumienie z grupą Rational, jednym z największych przedsiębiorstw w branży gamingu online. Porozumienie to dotyczy między innymi platformy Full Tilt Poker. Oznacza to, że Net Entertainment zapewni użytkownikom FTP dostęp do szerokiej gamy najlepszych gier slotowych i desktopowych gier kasynowych na świecie.

Ważnym wydarzeniem dla NetEnt był również czerwiec kiedy firma podpisała pierwszą w historii umowę na dostarczenie fizycznych i tradycyjnych maszyn slotowych bukmacherowi William Hill.

Imponująca umowa partnerska została zawarta również z Bwin pod koniec lipca. Na jej mocy gry dewelopera trafiły na jedną z największych platform bukmacherskich oraz e-gamingowych. Podpisaniem jakich porozumień zaskoczy nas NetEnt w następnych miesiąch? Z cierpliwością będziemy czekać na najnowsze pogłoski z rynku!