Stałe zyski kasyna z maszyny, która obiecuje porażkę na samym wstępie

Przedstawiciele kasyna Bellagio w Las Vegas – słynącego przede wszystkim z pokera na najwyższym poziomie – w jednym z udzielonych w tym tygodniu wywiadów przyznali, że właściciele generują stałe dochody z jednorękich bandytów, które już na samym wstępie obiecują graczom stratę zainwestowanych pieniędzy.

Sloty Lose Your Dollar (strać swojego dolara) w liczbie 48 sztuk zostały zainstalowane w głównym lobby kasyna kilka tygodni temu. Było to powiązane z dosyć dużą akcją promocyjną. Na przedniej fasadzie budynku należącego do Bellagio pojawił się ogromny transparent informujący w sześciu różnych językach, że gracze nie mają najmniejszych szans na otrzymanie jakichkolwiek wypłat ze wspomnianego slotu.

„Obecne zainteresowanie maszyną Lose Your Dollar przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwani” – powiedział przedstawiciel kasyna Kelly Amrose. W udzielonym wywiadzie podkreślał, że do tej pory największym zainteresowaniem cieszyły się te maszyny, które oferowały większe prawdopodobieństwo wygranej. Lose Your Dollar przełamuje natomiast ten trend i całkowicie usuwa element sukcesu z gry.

„Z tego co obserwujemy – i co jest dla nas fascynującym zjawiskiem – ludzie z ogromną przyjemnością wsadzają do maszyny dolara, aby go przegrać. Następnie sięgają po następnego i naprawdę świetnie się bawią!”

Działanie nowych maszyn jest niezwykle proste – równie proste jak ich design. Prosta, szara obudowa i pojedynczy uchwyt znajdujący się po prawej stronie (jak w starszych maszynach tego typu). Kiedy uchwyt zostanie pociągnięty wtedy na ekranie automatycznie pokazuje się migocząca informacja o przegranej (LOSER), a z jednorękiego bandyty wydobywa się bardzo głośny dźwięk buzzera.

Czy jest szansa, że na maszynie kiedykolwiek pojawią się linie pełne kolorowych wisienek lub dzwonków informujące o wygranej? Jak poinformowali właściciele Bellagio, nie ma takiej możliwości. W przypadku slotu nie istnieje bowiem scenariusz przewidujący wygraną lub wypłaty pieniędzy.

Po przegranej na monitorze pojawia się propozycja zainwestowania kolejnych pieniędzy. O dziwo, większość ludzi chce „bawić się” dalej – pomimo tego, że nie ma to najmniejszego sensu. Maszyna natomiast „szczodrze” akceptuje banknoty o nominale do 100 dolarów.

To jednak nie wszystko. Przedstawiciele kasyna potwierdzają, że każdy ze slotów Lose Your Dollar jest cały czas używany, a w kolejkach ustawia się nawet po kilka osób czekających na okazję spróbowania swoich sił w przegranej. Ruch jest bardzo duży nawet w spokojniejsze dni i o bardzo wczesnych godzinach.

Najdziwniejsza w tym wszystkim jest jednak reakcja ludzi. Pomimo wyraźnych informacji podawanych przez kasyno, spora część grających i tak wierzy, że za całością kryje się jakaś sztuczka i szczęśliwcowi uda się rozbić iackpota.

Czy chęć łatwego zarobku może prowadzić aż do takiej naiwności?

Jeżeli nowe maszyny slotowe będą sprawowały się dobrze, wtedy Bellagio powinno pójść dalej z promocją masowego przegrywania i wprowadzaić inne tego typu innowacje. Naszym faworytem jest na przykład ruletka bez kulki w środku lub całkowicie posty stół do gry w kości, gdzie zainteresowani będą po prostu rzucać swoje żetony i odchodzić.

Całość oczywiście jest nieprawdą. Właścicielom Bellagio gratulujemy jednak wyjątkowego poczucia humoru 🙂

automat lose your dollar