Tetri Mania Deluxe – Wazdan wydaje wersję Deluxe popularnej gry

Tetri Mania Deluxe – to nowa, odświeżona wersja maszyny online wydanej przez Wazdan. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Wazdan lubi dopieszczać swoje gry i nadawać im nowy kształt. Przykładem takiego automatu online jest właśnie Tetri Mania (tym razem w wersji Deluxe). Zapewne zastanawiasz się na czym polega różnica pomiędzy starą grą, a jej nowoczesnym następcą?

Przede wszystkim Wazdan zwiększył ilość bębnów maszyny z czterech do pięciu. Podczas gdy w Tetri Mania było ich tylko 9, co znacznie utrudniało zdobycie wygranej, w wersji Deluxe mamy ich również 9, za to znacznie więcej opcji bonusowych. Wydaje się, że Wazdan odświeża swoje gry nadając im kształt nowych, popularnych video slotów. Mamy zatem do czynienia z przekształcaniem klasyki w bardziej atrakcyjne i modne video automaty online.

Tetris – najbardziej popularna gra z dzieciństwa

Dla tych, co nigdy nie grali w Tetri Mania najprostszym wyjaśnieniem czym wyróżniają się te maszyny online będzie porównanie do gry Tetris zaprojektowanej przez rosyjskiego grafika gier, Alexiej Pajitnow. Zapewne każdy z Was kojarzy grę komputerową, w której na dno spadały różnokolorowe klocki. Zadaniem gracza było ułożenie ciągłej lini złożonej z tych samych kolorów. Jeśli się to udało układ klocków znikał z ekranu, a my dalej mogliśmy budować kombinacje. Gra kończyła się, gdy przestrzeń, do której spadały klocki została całkowicie wypełniona. Ideą tej gry jest więc jak najdłuższa gra i logiczne myślenie, które pozwala graczowi na szybkie układanie kombinacji. Po jakimś czasie klocki zaczynały spadać coraz szybciej, co znacznie zwiększało poziom trudności w grze.

Tetri Mania Wazdana – skąd zaczerpnięto inspirację dla stworzenia gry?

Aczkolwiek w Tetri Mania automacie do gry od Wazdan nie ma spadających klocków, są za to kręcące się bębny maszyny. Oprawa graficzna slotu jest wyraźnie inspirowana grą Tetris: symbole (przede wszystkim litery alfabetu) mają kształt spadających klocków. Również ścieżka dźwiękowa automatu przypomina to, co słyszymy w Tetris: dźwięki, które określilibyśmy jako ‘analogowe’, kojarzące się z muzyką z lat 90-tych. Po otrzymaniu wygranej, symbole, które się na nią składają rozpadają się na części i znikają z ekranu. Zupełnie jak w grze komputerowej stworzonej przez Pajitnowa.

Największa atrakcją jakie zapewniają automaty online i tak jest w tetri Mania Deluxe są opcje bonusowe. W najnowszej grze od Wazdan możemy aktywować sesję darmowych spinów za zebranie 3 lub więcej Scatterów na bębnach (tego nie było w starej grze). Dodatkową zaletą jest funkcja Mystery oraz Ryzyka, dzięki której możemy zwiększyć swoje wygrane. Jeśli często gracz na automatach online zapewne się domyślasz na czym może polegać Mystery. Otóż jeśli na bębnach wylądują 3 lub 4 symbole Mystery, Twoja stawka zostanie pomnożona od 10x do 200x! To jaki będzie mnożnik zostanie wylosowane przez grę i jest całkowicie przypadkowe.

Podsumując Tetri Mania Deluxe wydaje się być godnym nastepcą swojego poprzednika. Nowa gra oferuje znacznie więcej możliwości na wygraną, a opcje bonusowe czynią ją samą jeszcze bardziej atrakcyjną. Tetris Mania Deluxe jest hołdem złożonym grze, która łaczyła pokolenia i była pierwszym produktem eksportowanym do Stanów Zjednoczonych ze Związku Radzieckiego. Wazdan postanowił wykorzystać jej ogromną popularność i stworzył równie interesujący produkt, najpierw w postaci Tetri Mania, a niedawno w jej wersji Deluxe.

Chyba najlepszymi słowami podsumowania będą słowa Andrzeja Hyly, dyrektora ds. Sprzedaży w Wazdan:

Premiera nowej gry Tetris Mania jest podwójnie ekscytującym wydarzeniem ponieważ ma miejsce podczas Międzynarodowego Dnia Tetris (9 czerwca). Tetri Mania Deluxe nadaje nowy wymiar grze, która była ulubioną niejednego z graczy na całym świecie w ciągu 30 ubiegłych lat. Tetri Mania Deluxe to fuzja nieprawdopodobnie popularnej gry z nowoczesnymi opcjami Wazdana, w tym: tryb energooszczędny, wybór zmienności gry (wysokiej lub niskiej), dzielenie ekranu, czy unikalna opcja pozwalajaca na podjęcia ryzyka w grze.

Automat Tetri Mania Deluxe wygląda ciekawie i jest już dostępny online w niektórych kasynach. Może być grany zarówno w trybie darmowe gry kasyno jak i za pieniądze w 22BET.