Texas Hold’em z dwoma kompletami kart wspólnych

Jesteś już znudzony zwyczajnym pokerem Texas Hold’em i razem ze znajomymi szukacie jakiegoś urozmaicenia? Zależy Ci na tym, aby gra była jeszcze bardziej dynamiczna, zaskakująca i przynosiła wiele frajdy? W takim razie mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Co powiesz na lekką modyfikację Hold’ema – zamiast jednego flopa, turna i rivera niech na stole pojawią się… dwa! Dwa komplety wspólnych kart oznaczają dwa razy więcej emocji, dwa razy większe pieniądze i dwa razy lepszą zabawę!

Jak grać w Hold’ema z dwoma kompletami wspólnych kart?

Zasady gry w Texas Hold’ema, w którym na stół ląduje nie pięć, ale łącznie dziesięć kart są naprawdę proste i nie różnią się mocno od standardowej gry. Po pierwsze musisz pamiętać, że dwa komplety kart trafiające na stół są ze sobą niezależne. Oznacza to, że nie możesz dobrać jednej karty z pierwszego zestawu (flop, river, turn) i kolejnych dwóch z drugiego zestawu.

Układy (z uwzględnieniem oczywiście kart, które trzymamy na ręce) tworzy niezależnie dla obu kompletów. Oznacza to, że na każdym komplecie możesz posiadać inny układ i na każdym wygrać żetony.

Rozpatrzmy prosty przykład, aby lepiej zrozumieć zasady Texas Hold’ema z dwoma kompletami kart wspólnych:

Na rękę gracza trafia A pik i K pik. W pierwszym zestawie kart na flopie a następnie turnie i riverze pojawia się 2 pik, 8, pik, 6 trefl, 8 karo, 7 pik. W drugim zestawie kart na flopie a następnie turnie i riverze pojawia się natomiast Q trefl, 10 kier, 8 kier, J karo, 2 pik. Oznacza to, że pierwszy komplet kart wspólnych dał nam najwyższy kolor (w pikach) w drugim zestawie trafiliśmy natomiast strita od Asa do 10-ki.

Dzięki dwóm kompletom kart wspólnych mamy dwukrotnie wyższe szanse na trafienie korzystnych układów!

Licytacja i warunki wygranej w Texas Hold’emie z dwoma kompletami kart wspólnych.

Sposoby licytacji w tej odmianie Hold’ema są różne. W najpopularniejszej na stole tworzy się jedna pula. Rundy licytacji wyglądają tak samo jak w normalnym Texasie – różnica jest jedynie taka, że na stole pojawią się dwa flopy, dwa turny oraz dwa rivery. Ogólna pula dzielona jest po równo pomiędzy gracza, który miał najwyższy układ w pierwszym komplecie i tego, który zdobył najwyższy w drugim. W przypadku gdy jeden zawodnik ma najlepszy układ na dwóch kompletach wtedy zgarnia obie pule.

W innej, mniej popularnej odmianie, dla każdego z kompletów kart tworzone są dwie osobne pule. Jeżeli więc chcesz zaangażować się w grę tylko na jednym masz taką możliwość. Oczywiście równie dobrze możesz licytować na dwóch kompletach.

Dwa stoły – dwa razy więcej możliwości

Jako, że na stół w tej odmianie Texas Hold’ema trafiają dwa pełne pięciokartowe komplety, strategia gry wygląda całkowicie inaczej. Rozgrywka sama w sobie również jest dynamiczniejsza. W Hold’emie z dwoma kompletami kart wspólnych warto poszerzyć zakres rąk startowych, z którymi wchodzimy w grę. Jako, że jedna talia rozdzielona zostaje na dwa niezależne „stoły” wtedy automatycznie zwiększa się wartość nawet zwyczajnej pary.

Co więcej, gracz widzi 10 a nie 5 kart wspólnych – dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest określić swoje własne szanse na osiągnięcie interesującego nas, wysokiego układu. Zdecydowanie trudniejsze okazuje się zebranie strita lub koloru. Na układy te trzeba więc szczególnie uważać. Hold’em z dwoma kompletami kart to świetna odskocznia od zwyczajnego Texasa. Świetna do gry wraz ze znajomymi – niestety w kasynach lub na platformach online raczej się z nią nie spotkamy.