Tour de France – typy bukmacherskie na finał wyścigu

Dzisiaj wielki finał Tour de France. Jak wyglądają Tour de France typy? Jak myślisz kto sięgnie po mistrzowski tytuł? Podpowiemy również na kogo obstawiać zakłady i jak mają się kursy u różnych bukmacherów sportowych.

Dziś ostatni, z 21 etapów Tour de France. Zakończy się na Polach Elizejskich w Paryżu. Kolarze zmagaja się z rywalami i z samymi sobą już od 7 lipca. Podczas samego wyścigu przemierzają trasę ponad 3000 kilometrów. Wiedzie ona poprzez płaskie równiny i górkie tereny, dzięki czemu kolaże muszą być przygotowani na jazdę w każdych warunkach. Tour de France to wyścig, w którym udział to marzenie każdego cyklisty. Jest to jednocześnie jeden z najstarszych turniejów, a inne podobne wyścigi właśnie od niego brały swój początek.

Kto wygra Tour de France? Jak wiecie każdy z odcinków ma swojego zwycięzcę i na podstawie danej punktacji typuje się zwycięzcę całego turnieju. Najpierw typowano Brytyjczyka, Chrisa Frooma, który omal nie został dopuszczony do turnieju. Brytyjczyk został przyłapany na stosowaniu środka na astmę, na którą się leczy. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że zawodnik stosował dawkę znacznie wyższą, niż ta dopuszczona. Środek, który zażywał rozszerza płuca, co może znacznie wpłynąć na jego kondycję podczas turnieju. Obecnie, po niemal wszystkich etapach turnieju zdecydowanymi faworytami są: Arnaud Demare, Alexander Kristoff, Peter Sagan.

Który z nich jest farowytem Tour de France? Według bukmacherów sportowych zdecydowaną przewagę na wygraną ma Arnaud Demare, który zajął pierwsze miejsce na 18-tym etapie Tour de France. Kurs na jego wygraną jest najniższy i wynosi 2.10. Takie typy znajdziesz w Betsafe. Kto jeszcze znajduje się na liście potencjalnych zwycięzców? Mowa o Alexanderze Kristoff, na którego wygraną bukmacher stawia kurs 3.85. Wygrana ostatniego z uczestników turnieju – Petera Sagana – to kurs w wysokości 4.50.

Czy jednak rzeczywiście tak się stanie i po złoty medal sięgnie Araud Demare? Czy w zupełności możemy zawierzyć kursom u bukmacherów i temu jak wyglądają Tour de France typy? Gdyby tak było, każda wygrana byłaby do przewidzenia, a obstawianie betów nudne. W sporcie wszystko może się zdarzyć, dlatego pamiętajmy, że obstawianie zakładów na tak zwanego pewniaka, nie zawsze okaże się skuteczne. Lepiej więc sprawdzić statystyki, zasięgnąć wiedzy i samodzielnie ocenić kondycję zawodnika/ gracza. Nieraz o zwycięstwie może zadecydować zdarzenie losowe, lub nieszczęśliwy wypadek.

Nie chcemy zapeszać, ale w całej historii Tour de France mamy kilka dyskwalifikacji, a nawet śmierci zawodników. Włoch Fabio Casartelli zmarł w skutek upadku przy zjeździe z prędkością 88 km/h. Tom Simpson, angielski kolarz zmarł z powodu zawału serca. Pokazuje to, że z różnych przyczyn nawet faworyt może nie ukończyć wyścigu.

W przypadku wyścigów kolarskich, jakim jest dla przykładu Tour de France wiele zakładów bukmacherskich ma formę Head-to-Head. Oznacza to, że nie stawiamy zakładu na potencjalnego zwycięzcę, lecz na dwóch kolarzy, których wyniki porównujemy ze sobą. Taki zakład jest znacznie ciekawszy, gdyż wynik czasem nie jest taki oczywisty. A jeśli jest to pozwala zgarnąć pieniążki w łatwy sposób.
Na kogo zakład obstawisz Ty? Czy Tour de France typy w kasynie Betsafe wydają Ci się wiarygodne i postawisz na ‘pewniaka’? A może postanowisz zaryzykować i obastawisz zakład na wynik, który nie jest taki oczywisty?