Video automaty z Larą Croft – kompilacja

Legenda Lary Croft zaczęła się ponad dwie dekady temu, kiedy Core Design wypuściło Tomb Raider, grę na PC-eta. Gra opiewała przygody Lary Croft, młodej pani archeolog, która podrużuje dookoła świata w poszukiwaniu starożytnych i cennych artefaktów. Gra odniosła ogromny sukces. Na jej podstawie wkrótce powstał słynny film z Angeliną Jolie w roli głównej.

Na tym jednak nie kończy się historia kolejnych wcieleń brytyjskiej archeolog. Osiem lat po słynnej grze na komputer, Microgaming wypuscił pierwszy w historii video slot z Larą Croft. Był to zarazem pierwszy w historii igamingu brandowany automat do gry online. Teraz w 15 lat póżniej, Microgaming odnowił kontrakt ze Square Enix (firmą, która przejęła prawa do Tomb Raider) i niebawem ukaże się kolejny video slot z Larą Croft. Przyjrzyjmy się jednak historii video slotów wyprodukowanych przez Microgaming w ciągu ostatnich lat. Jeśli przesledzić dokładnie całą historie, okaże się, że mamy do czynienia nie z dwoma automatami, ale z trylogią.

Pierwszy automat z serii wyprodukowanej przez Microgaming nazywał się po prostu: Lara Croft: Tomb Raider. Gra ta osiągnęła wyżyny popularności i była tak lubiana, że nawet dziś w dobie dużo nowocześniejszych technologii, wielu wraca do niej. Graczom podobają się zwłaszcza old-schoolowe grafiki, które bardzo przypominają te, które wykorzystano w pierwszej wersji gry komputerowej.

W 2008 roku, czyli w zaledwie 4 lata po pierwszym video automacie, Microgaming wypuścił kolejny o nazwie: Tomb Raider: Secret of the Sword. Ten video slot również odniódł sukces. Było to na rok przed przejęciem przez Square Enix praw do gry. Niebawem ukaże się kolejny automat o przygodach Lary Croft. Planując powstanie tej gry, Microgaming zaczął otwarcie mówić o trylogii i wieloletniej współpracy z dystrybutorem Tomb Raider. 15-lecie tej współpracy będzie właśnie uświetnione premierą nowej gry – Lara Croft: Temples and Tombs. Automaty do gry od Microgaming znajdziesz w portfolio EnergyCasino.

Uważnie przyjżeliśmy się każdej z gier z serii. Którą lubimy najbardziej?

Zakręciliśmy kilka spinów na pierwszej grze z serii i oniemialiśmy z wrażenia. Jak na 2004 rok, Lara Croft: Tomb Raider to naprawdę rewelacyjna gra. Sposóbw jaki zostało zbudowane menu bardzo przypomina nawigację w grze komputerowej. Nie da się zaprzeczyć, automat ten miał być jak najbardziej podobny do gry, z której się wywodzi. Nic dziwnego, że są jeszczcze gracze, którzy wracają do tego videoautomatu. Ponadto, wygrane trafione w rundzie bonusowej mnożone są potrójnie.

Czas na krótkie podsumowanie na temat drugiej gry: Tomb Rider: Secret of the Sword. Pod względem grafiki gra ta nie różni się zbyt wiele od poprzedniej. Widocznie 4 lata w tamtym czasie nie miało tak naprawdę znaczenia w rozwoju technologicznym.

Tomb Rider: Secret of the Sword zdecydowanie jednak bardziej przypomina video slot, niż grę komputerową. Microgaming zdecydował się na usunięcie menu, dodał nowoczesne, jak na te czasy animacje i symbole z seksownymi podobiznami Lary. Podczs gdy pierwsza gra z serii pod względem mechaniki była bardzo klasyczna, automat z 2008 roku oferuje darmowe spiny z spadającymi bębnami (rolling reels), oraz mnożniki wygranych. Zdecydowanie postęp jeśli chodzi o opcje bonusowe w automacie!

Nie trzeba się domyślać, że ostatnia gra trylogii będzie lepsza pod każdym względem i tak rzeczywiście jest. Mieliśmy okazję obejrzeć testową wersję gry i wstępne grafiki – Lara Croft: Temples and Tombs robi wrażenie i nie brak jej niczego, co mają inne, współczesne automaty do gry. Jesteśmy przekonani, że jest to najlepsza gra z serii! Niecierpliwie czekamy na premierę tego video automatu. Naszą wstępną recenzję możesz przeczytać pod powyższym linkiem.