EcoPayz w kasynie: depozyty i wypłaty oraz specyfika metody płatności

Po tym jak z kasyn wycofały się Przelewy24 ich miejsce zajęły portfele elektroniczne w tym EcoPayz. Sytuacja na polskim rynku zmusiła kasyna internetowe do poszukiwania nowych bezpiecznych metod płatności. Nagle w kasynach online zagościły więc portfele elektroniczne, o których nigdy nikt wcześniej nie słyszał: Perfect Money (chińska metoda płatności), EcoPayz. I choć firma Ecopayz istnieje na rynku od 25 lat w Polsce stała się znana właśnie teraz i to najbardziej w kasynie online. Nawet strona usługodawcy została ostatnio przetłumaczona na język polski, być może właśnie ze względu na jego nagłą popularność i użycie w kasynie.

Co to jest EcoPayz? Bezpieczeństwo z EcoPayz

To wygodna i bezpieczna metoda płatności podobna do tych, które już znasz na przykład Skrilla i Netellera. Te cechy sprawiają, że zapewne skusisz się na depozyt w kasynie właśnie za pomocą tej metody. W porównaniu do innych oferowanych płatności, EcoPayz nie ujawnia odbiorcy przelewu danych osoby, która go zleca. Dzięki temu masz pewność, że Twoje dane są bezpieczne, a Ty sam pozostaniesz anonimowy. To właśnie ta cecha sprawiła, że EcopayZ stał się tak bardzo popularny w kasynie i jest jedną z najczęściej wybieranych metod deponowania środków w kasynie. EcoPayz jest kontrolowany przez brytyjski Urząd do Postępowania Finansowego (Financial Conduct Authority), co jeszcze bardziej świadczy o jego bezpieczeństwie. Co to oznacza? FCA jest instytucją, która wydaje pozwolenie na wydawanie pieniądza elektronicznego i jest uznaną i szanowaną instytucją w całej Unii Europejskiej. Jeśli nadzoruje ona Ecopayz świadczy to o tym, że możesz spać spokojnie. Z Ecopayz możesz być pewien, że zarówno Twoja prywatność jak i bezpieczeństwo środków zostaną zachowane.

Czy z EcoPayz można korzystać w złotówkach?

Naturalnie, że tak! EcoPayz otworzył swoją działalność na 50 różnych krajów na całym świecie. Nie wiemy ile oferuje ona walut, ważne jest jednak, że możesz założyć konto w PLN. Dlaczego to takie ważne? Dzięki temu unikniesz potencjalnych opłat za korzystanie z płatności, które mogłyby zostać pobrane za przewalutowanie. Dlatego tak bardzo istotne jest by konto z, którego deponujesz środki oraz konto gracza w kasynie miało tą samą walutę. W przeciwnym razie narażasz się na dodatkowe, niepotrzebne koszty.

Już teraz wiesz dlaczego w ciągu kilku miesięcy Ecopayz stał się szeroko rozpoznawalnym i używanym przez graczy środkiem płatniczym. Bardzo często EcoPayz występuje jako dostępna metoda płatności w kasynach internetowych i bukmacherach sportowych, zarówno jako sposób złożenia depozytu jak i wypłaty. Pamiętaj bowiem, że w kasynach online istnieje złota zasada: wpłacasz na konto, z którego pochodzi depozyt. Oznacza to, że nie jest dozwolone mieszanie metod płatności, a wypłata może zostać zrealizowana tylko za pomocą tej samej metody, którą użyto dla wpłaty środków.

Zapewne nie wiedziałeś, że Ecopayz i MasterCard mają ze sobą wiele wspólnego. Oficjalnie PSI Pay (firma, która założyła Ecopayz) jest upoważniona do wydawania kart płatniczych, w tym także kart zbliżeniowych. Pozwala jej na to Główne Członkostwo MasterCard. No dobrze, ale czy to coś zmienia? Ależ tak i to sporo! Do konta EcoPayz przypisywana jest też karta MasterCard, którą możemy używać praktycznie wszędzie. Ideą jest, że nie musisz używać EcoPayz do płatności online w internecie, a dzięki przypisanej karcie zastosowanie portfela elektronicznego znacznie się rozszerza. Ecopayz przyda się nie tylko dla zlecenia płatności w kasynie, lecz do zapłaty za codzienne zakupy i inne wydatki. Za pośrednictwem karty możesz też wypłacać środki z portfela elektronicznego w najbliższym bankomacie.

Jak działa Ecopayz?

Jeśli masz już konto Skrill lub Neteller raczej wiesz jak działa Ecopayz. Wiedza ta przyda Ci się jeśli chcesz zmienić usługodawcę i właściwie możesz pominąć poniższy paragraf. Dla tych, którzy nie mają pojęcia jak działa Ecopayz stworzyliśmy krótki, treściwy przewodnik. Obiecujemy, że nie będzie zbędnych komentarzy. Oto kilka kroków, które musisz wykonać, by dokonać depozytu Ecopayz w kasynie:

1. Załóż konto i wybierz walutę.

Założenie konta Ecopayz jest niezwykle proste. Wystarczy, że wejdziesz na stronę dostawcy płatności EcoPayz i utworzysz darmowe konto. Jako nowy użytkownik możesz wybrać tylko jedną walutę przyporządkowaną do tego konta. Dopiero później jako posiadasz konta Gold będziesz mógł posiadać więcej niż jedno w kilku walutach. Dlatego dobrze się zastanów w jaki sposób zamierzasz doładować EcoPayz, gdyż będzie to bezpośrednio oddziaływało na ewentualne opłaty. Nie wszystko jednak stracone. W przypadku gdy konieczne jest przewalutowanie EcoPayz pobierze po prostu opłatę w zależności od statusu konta. W przypadku konta Gold prowizja wyniesie tylko 1,49% wartości przelewu. Zdecydowanie warto więc jest posiadać konto o statusie Gold, gdyż przynosi ono najwięcej korzyści. Samo założenie konta w Ecopayz zajmie Ci kilka minut.

2. Doładuj konto Ecopayz

Teraz należy wybrać metodę płatności, którą już posiadasz i doładować konto EcoPayz. No chyba, że otrzymasz przelew od tajemniczego wielbiciela, który również jest właścicielem konta EcoPayz. Żarty na bok. Tutaj Ecopayz niczym się nie różni od innych portfeli elektronicznych. Podobnie jak w przypadku Skrilla, Netellera, czy Paypal. Środki mogą zostać pobrane z konta bankowego, innego portfela elektronicznego, czy nawet konta bankowego. Tak naprawdę jeśli otrzymasz kartę MasterCard konto bankowe nie będzie Ci już potrzebne.

Jak zrobić depozyt Ecopayz w kasynie?

Masz konto Ecopayz, a zgromadzone na nim środki czekają na użycie? Teraz możesz zrobić depozyt Ecopayz w kasynie. Jak tego dokonać? Nic prostszego! Wystarczy, że zalogujesz się do konta gracza w kasynie i przejdziesz do płatności. Następnie zignoruj wszystkie dostępne metody i wybierz Ecopayz. Zostaniesz poproszony o podanie danych logowania do konta Ecopayz, a następnie przeniesiony na stronę konta. Cały proces trwa zaledwie minutę i kończy się potwierdzeniem płatności z Twojej strony. To wszystko. Właśnie dokonałeś swojego pierwszego depozytu w kasynie za pomocą Ecopayz! Gratulacje!

Dlaczego warto korzystać z EcoPayz dla depozytów w kasynie?

  • możliwość posiadania konta, do którego można przyłączyć subkonta z 10 innymi walutami. Opcja ta dostępna tylko z kontem Gold (dostępne po pełnej weryfikacji użytkownika).
  • Pozostajesz anonimowy w sieci Nawet jeśli używasz swojej karty kredytowej dla doładowania konta Ecopayz, Twoje dane pozostaną tajemnicą. Używając Ecopayz do płatności online wciąż chronisz swoje dane.
  • możliwość wypłaty środków z bankomatu za pośrednictwem połączonej karty MasterCard
  • szybkie płatności online (tego nie trzeba chyba tłumaczyć)
  • 45 oferowanych walut
  • Wiele możliwości doładowania konta EcoPayz: Możesz doładować portfel elektroniczny za pomocą przelewu z Twojej karty kredytowej, konta bankowego online, wizytę w banku (!). Ecopayz akceptuje płatności dokonane z niżej wymienionych: iDeal, Paysafecard, Neosurf, Przelelewy24, iDebit, Giropay. To tylko najbardziej znane, bo jest ich znacznie więcej!

Podsumowując EcoPayz jeszcze nie podbił polskiego rynku, ale zdecydowanie do tego zmierza. Sam fakt, że operator przetłumaczył swoją stronę na język polski jest wyraźnym znakiem, że rozważa Polskę jako prosperujący rynek. Jak wspomnieliśmy na początku artykułu miało na to znaczący wpływ wycofanie się Przelewy24 z kasyn. Mamy wrażenie, że Ecopayz już wkrótce stanie się tak samo popularną metodą wpłaty depozytu w kasynie jak Skrill, czy Neteller. Metoda ta jest bezpieczna i pozwala na szybkie wpłaty i wypłaty w kasynie. Czy potrzeba czegoś jeszcze, by przekonać Cię jak bardzo użyteczny jest ecoPayz?

Referencje (źródła):
1. https://www.ecopayz.com/pl/