Klarna w kasynie

Co to jest Klarna? Klarna to nowoczesny pośrednik płatności błyskawicznych, który ma szansę podbić igamig. Klarna pozwala na płatności online. Kiedyś umożliwiała klientom odroczenie płatności, tj. płatność na kredyt. Klarna płaciła za zakupy w sklepie online, podczas gdy środki zostawały pobrane z konta klienta nawet do dwóch tygodni później. Ta opcja nie jest jednak dostępna w kasynie. Płacimy od razu, a nasz depozyt błyskawicznie ląduje na koncie gracza.

Kasyna oferujące wpłaty za pomocą klarna

Klarna, a Sofort?

Klarna, a może Sofort? Zapewne wielu z Was ma wątpliwości o jaką metodę płatności rzeczywiście chodzi. Żeby Was jeszcze bardziej zmylić, porównamy Klarnę do słynnej metody Przelewy24, najbardziej popularnego pośrednika płatności w kasynie na polskim rynku… jakiś czas temu.

Czytając o Klarnie nierzadko spotykamy się zamiennie z nazwą Sofort. Nazwy te zacząto używać na zmianę dopiero w 2014 roku , kiedy Klarna wykupiała niemiecki Sofort. Płatności te działają na takiej samej zasadzie jak Przelewy 24. Gracz po wybraniu loga pośrednika płatności zostaje przekierowany na stronę banku, loguje się do swojego konta i zleca przelew. Choć wybierając logo widzimy napis ‘Klarna’, płatności odbywają się na platformie wykupionego przez firmę Sofortu. Z tego powodu podczas kolejnego kroku widzimy logo Sofortu.

Bardzo często Sofort jest porównywany do niezawodnego niemieckiego mercedesa. Niestety niewielu zdaje sobie sprawę, że Klarnę założył Polak. Dlaczego jednak firma ta zaczyna być rozpoznawana przez rodaków, w dodtku tych, którzy grają w kasynie? Klarna to nowy pośrednik płatności dla kasyn internetowych, który już zastępuje lukę, jaka powstała po tym kiedy zniknęły Przelewy24. Dlaczego o Klarnie nie było głośno w Polsce? Firmę płatniczą założył Sebastian Siemiątkowski w Szwecji, dokąd wyemigrowali jego rodzice. Szwecja to bardzo dobre miejsce na inwestowanie w płatności i innowacje. Tak na prawdę większość firm płatniczych powstało właśnie tam. Klarna stała się znana na polskim rynku właśnie po tym jak przejęła ona Sofort. Wówczas firma uzyskała dostęp do polskich banków i dziś może być pośrednikiem płatności również w Polsce.

Jak dokonać depozytu za pomocą Klarna w kasynie?

Wpłata za pośrednictwem metody Klarna w kasynie internetowym jest bajecznie prosta. Na dobrą sprawę jesteś w stanie poradzić sobie z płatnością w sposób intuicyjny, bez czytania tego poradnika. Po przejściu do zakładki Dezpozyt/Wpłaty w kasynie wybierasz ‘Klarna’. Następnie wpisujesz kwotę jaką chcesz wpłacić i wybierasz bank, w którym posiadasz konto. Logujesz się na stronę banku, akceptujesz płatność i po kłopocie. Środki w kilka sekund lądują w kasynie. Płatności Klarna są błyskawicznie szybkie. Bez zakładania dodatkowego konta, wpisywania nieskończenie długich numerów, bez udostępniania Twoich danych personalnych. Te pozostają anonimowe, nawet dla obsługi kasyna.

Jak wypłacić wygrane pochodzące z depozytu Klarna w kasynie?

Cóż, tutaj sprawa wygląda nieco inaczej. Zlecamy wypłatę na konto bankowe, tak jak w przypadku każdej innej płatności błyskawicznej (na przykład Trustly, czy dawniej Przelewy 24). Wypłata za pomocą Klarna w kasynie nie jest możliwa z prostej przyczyny: Klarna nie jest kontem, czy portfelem elektronicznym. Jeśli chcesz równie błyskawicznie wypłacać, jak wpłacać, załóż konto ecoPayz. Podczas gdy, wpłata w kasynie za pomocą Klarna zajmie Ci kilka sekund, oczekiwanie na wypłatę może wydłużyć się do 5 dni roboczych. Zwyczajowo trwa to jednak około 2 dni roboczych.

Klarna w kasynie i bezpieczeństwo

Co ciekaw, dane logowania do bankowosci elektronicznej, które wpisujemy podczas składania depozytu w kasynie nie są zbierane i przechowywane przez Klarna. Wynika to z RODO. Co więcej, dane te nie są nie tylko przetrwarzane przez Klarna, co nie są znane jej pracownikom. Dzięki temu jesteś w pełni anonimowany, prawie jak dokonując wpłaty poprzez kartę – zdrapkę. Ponadto, Klarna oferuje swoim klientom opcję ‘zapłacenia później’ (Pay Later). O co w tym chodzi? Klarna zapłaci za Ciebie! Płatność zostaje zrealizowana, kiedy otrzymujesz produkt, który zamówiłeś, nie wcześniej. W pewnym sensie czynność zakupu zostanie zrealizowana, choć środki nie zostały jeszcze pobrane z Twojego konta. Klarna działa więc na zasadzie wierzyciela, a Ty nie płacisz za produkty, których jeszcze nie otrzymałeś! Klarna to szybka i bezpieczna metoda płatności.

Klarna = bezpieczne zakupy

Klarna w większości przypadków była pośrednikiem pomiędzy klientem, a sklepem online. Usprawniała cały proces sprzedaży i płatności za produkt. Z klarną płacisz wtedy, gdy otrzymałeś produkt. Nie wcześniej. Ponadto, Twoje środki są bezpieczne, gdyż jeśli zapłaciłeś, a zakupiony przedmiot nie dotarł do Ciebie, Klarna umożliwi zwrot środków.

Klarna wspiera klienta również w przypadku, gdy otrzymał on wadliwy, niesprawny, lub uszkodzony produkt. Jeśli nie uda Ci się dojść do porozumienia ze sprzedawcą produktu, możesz skontaktować się z obsługą klienta Klarna. Należy przygotować numer zamówienia, nazwę firmy, u której kupiłeś produkt, imię i nazwisko sprzedawcy, datę i opis zakupu. Klarna nie pobierze od Ciebie pieniędzy (o ile wybrałeś opcję Pay Later) dopóki sprawa nie zostanie całkowicie wyjaśniona, a Twoje roszczenia za bezpodstawne. Tak czy inaczej, Klarna wydaje się wspierać konsumenta i dbać o jego prawa.

Klarna umożliwia kilka sposobów płatności :

 

  • Przedpłata: płacisz podczas składania zamówienia
  • Opcja: Pay Later – Płacisz od 14 do 30 dni po otrzymaniu zamówienia (zależy od sklepu online)
  • Opcja Slice it – Możliwość zlecenia comiesięcznej płatności
  • Opcja: Slice it in 3: Możliwość zlecenia płatności złożonej z 3 rat potrącanych co miesiąc

 

Podsumowanie i ocena

Klarna to jeden z największych pośredników płatności w Europie, który dopiero co wchodzi do branży kasynowej. Metoda ta z powodzeniem zastąpi Przelewy24 i umożliwi graczom z Polski szybki depozyt do kasyna. Klarna to anonimowe i bezpieczne zakupy online. Dziś, po 12-letniej obecności na rynku, Klarna obsługuje 60 milionów klientów! Popularność tej usługi wynika z jej prostoty i szybkości. Sposób, w jaki realizowana jest płatność jest też znana Polakom. Dzięki temu łatwo się zorientować, co należy robić, a samo zlecenie płatności jest intuicyjne. Płatności za pośrednictwem Klarna są nie tylko łatwe i przyjemne, co najważniejsze anonimowe. Co więcej, Klarna umożliwia wpłatę z Twojego konta bankowego. Nie musisz więc zakładać kolejnego konta, czy portfela elektronicznego. Dzięki Klarna depozytyujesz w kasynie szybko i bezpiecznie przy najmniejszym możliwym wysiłku. Wierzymy, że jest kwestią czasu kiedy płatności za pomocą Klarna w kasynie staną się numerem jeden pośród polskich graczy.

Referencje (źródła): 

  1. https://www.klarna.com/uk/