Poker

Poker jest dziś jedną z najbardziej popularnych gier karcianych. Możemy grać zarówno w kasynach online, jak i stacjonarnych. Jego różne warianty dają wachlarz możliwości.

W tej grze celem jest wygranie pieniędzy lub żetonów od innych uczestników gry. Rozgrywana jest talią, składającą się z 52 lub innej liczby kart, w zależności od odmiany pokera. Wygrać można, kompletując najlepszy układ kart lub dzięki tak zwanemu blefowi.

Właściwie nie istnieje limit graczy przy jednym stole, ale w praktyce zwykle zasiada razem do 10 osób. Jeżeli jeszcze nie próbowałeś uczestnictwa w tej grze, warto zapoznać się z jej historią, zasadami gry i różnymi możliwościami grania.

Poker – Zasady

Na początek następuje rozdanie kart uczestnikom gry. Ich zadaniem jest takie skompletowanie kart, by stworzyć jak najsilniejszy układ. Po każdym rozdaniu kart, na podstawie wartości swoich kart lub po prostu blefując, gracze licytują stawki. Mogą zastosować jedno z pięciu zagrań:

  • Postawienie – pierwszy postawiony zakład w rundzie.
  • Pas – rzucenie kart. Oznacza rezygnację z dalszej gry w rozdaniu oraz utratę wszystkich żetonów lub gotówki, które zostały przez gracza postawione w danym rozdaniu.
  • Podbicie – oznacza przebicie stawki przez jednego z graczy. Pozostali gracze muszą wyrównać, przebić lub spasować.
  • Czekanie – gracz czeka na ruch innych graczy, czyli nie pasuje ani nie przebija stawki. Ten ruch jest możliwy, gdy stawka nie jest przebita przez
    poprzedzającego gracza.
  • Sprawdzenie – jest to wyrównanie do stawki postawionej przez innego gracza w danej rundzie

poker

Można także zagrać va banque. Gracz, który zdecyduje się na taki ruch, odkłada do puli wszystkie posiadane żetony. Ten ruch wiąże się z dużym ryzykiem – porażka skutkuje wyzerowaniem konta gracza i przerwaniem gry. Zwycięzcą zostaje ten gracz, który w momencie wyłożenia układów na stół, ma najwyższy wartościowo układ kart. W przypadku, gdy wszyscy gracze oprócz jednego spasują, staje się on automatycznie zwycięzcą, niezależnie od posiadanego układu kart.

GDZIE ZAGRAĆ? POKER ONLINE POLSKA

Obecnie oprócz kasyn stacjonarnych , coraz większą popularnością cieszą się pokerroomy w Internecie. Możemy nawet zagrać live, dzięki czemu przenosimy się do realnego studia w kasynie, bez wychodzenia z domu.

W dobie szybkiego tempa życia i dużej mobilności, takie rozwiązanie wydaje się bardzo korzystne. W kasynie na żywo znajdziemy szeroki wachlarzy salonów pokera do wyboru. Warto zapoznać się z ich oferta i zakosztować tej emocjonującej formy rozrywki!

Jedynym z najpupularniejszych poker roomów, czyli kasyn, które oferuje grę w pokera jest Poker Stars. Firma ta zaczynała od pokera i stopniowo dodawała do portfolio także inne produkty.

Aby móc grać w Poker Stars należy ściągnąć odpowiednią aplikację na komputer lub urządzenie mobilne. Poker stars prowadzi również szkołę gry w pokera, czyli zestaw porad, które mogą Ci się przydać podczas gry. Poker Stars akceptuje graczy z Polski, a ich strona jest w pełni przetłumaczona na polski.

poker stars banner

Jak wygrywać w pokera?

Jest wiele sposobów na to jak wygrywać w pokera. Przede wszystkim musisz przyswoić sobie zasady tej gry do tego stopnia, że doskonale orientujesz się, co się dzieje. Nie można wygrywać w pokera, jeśli średnio pamiętasz z jakich kart składa się kareta.

Wygrywanie w pokera polega na pełnej kontroli, umiejętności szybkiego liczenia i szybkości. Należy też rozważnie zarządzać swoim pokerowym portfelem, w przeciwnym przypadku szybko skończą Ci się środki. A co na to najlepsi gracze pokerowi?

Chcielibyśmy przedstawić Wam Liv Boeree, kilkakrotnej zdobywczyni tytułu mistrza w turniejach pokera. Liv swoją przygodę z pokerem zaczęła przez przypadek. Tej fascynującej gry Liv nauczyła sie od znajomych, podczas studiów w Londynie. Nie oznacza to, że studiowała ona gry w pokera… Liv ukończyła astrofizykę na Uniwersytecie w Manchesterze i jest jedyna kobietą, która uzyskała dwa tytuły mistrza World Series Poker, oraz European Poker Tour w 2010 roku.

Jej kariera jako pokerzystki zaczęła się, kiedy aplikowała do Reality Show o nazwie UltimatePoker.com Showdown. Tam uczyła się gry w pokera od najlepszych i szybko stała się jedną z nich. Jaki jest przepis na wygrana w pokera oinline od Liv Boeree?

Liv sama przyznaje, że studia z astrofizyki pomogły jej w obserwowaniu rzeczywistości i podejmowaniu właściwych dezycji. ‘Poker jest jak analiza tego, co się dzieje na zewnątrz, tzreba myśleć racjonalnie i podejmować decyzje na podstawie danych, które daje ci rzeczyistość’ – przyznaje. ‘Na pewno musisz być bardzo dobrym obserwatorem i znać sie na liczbach, co niekoniecznie wiąże się ze ścisłą znajomością matematyki’ – dodaje. Liv bardzo często promuje PokerStars i pojawia się w czarnej koszulce z ich logo.

Zarabianie na pokerze?

Czy ktokolwiek jest w stanie zarabiać na grze w pokera i z tego się utrzymać, czyli wszystko o profesjonalnej grze w pokera. Kiedy myślimy o tym, że ktoś mógłby utrzymywać się z gry w karty myślimy, że taka osoba prędzej czy póżniej skończy na ulicy. Tymczasem jesli wziąć pod uwagę kwoty, jakie zdobywaja zwycięscy turniejów pokerowych nie naleza do niskich.

W grę wchodzą bowiem tysiące i miliony euro. Poker jest chyba jedyna grą hazardową, która może być postrzegana jako dodatkowe źródło dochodu. Poker jest grą losową, ale zawiera również inne elementy, które sprawiaja, że aby wygrywać w pokera, trzeba być po prostu w tym dobrym. Kwalifikuje się to zatem do definicji umiejętności, które nie każdy posiada, a trzeba je wyszlifować lub nabyć.

O tym właśnie mówi również Liv Boeree , która traktuje poker jako swoje hobby i dodatkowe źródło utrzymania. Oprócz tego Liv jest także modelką, prezenterką telewizyjną i blogerką.

Poker jest niezwykle popularny w Stanach Zjednoczonych, mamy jednak w jego historii silne, polskie akcenty. Dla przykładu, Dominik Pańka wygrał w turnieju Pokerstars Caribbean Adventure aż 1,5 miliona dolarów! Innym z graczy jest Marcin Wydrowski, który w World Poker Tour 2012 w Pradze wygrał 400 tysięcy dolarów.

Historia Pokera

Początki pokera datowane są na początek XIX wieku. Wzmianki o grze można odnaleźć w literaturze z 1829 roku. W roku 1904 został wydany pierwszy oficjalny podręcznik pokera, ”Praktyczny Poker” R.F. Fostera. Korzeni gry można doszukiwać się w niemieckiej grze Pochen z XV wieku. Następnie, zadomowiła się we Francji pod nazwą Poque, a jej zmodyfikowana wersja przybrała w Stanach Zjednoczonych nazwę współczesną – Poker.

Nie wiadomo do końca, czy twórcy gry opierali się, tworząc jej zasady, na istniejących wcześniej grach, czy były to ich nowatorskie pomysły. Według niektórych badaczy, jest prawdopodobne, że w Pokera grali już ok. 900 roku Chińczycy. Są też inne hipotezy, dotyczące źródeł gry, wskazujące na hinduską grę „ganjifa” i inne, na staroperską grę „as nas”. Tak, czy siak, poker rozwijał się przez lata, a w 1880 roku powstał Texas Hold’em- obecnie najpopularniejszy rodzaj. W pokera można grać również z krupierem na żywo lub w kasynie online bez udziału krupiera, czyli przeciwko kasynu. Jest to zautymatyzowana gra.

Poker to fascynująca gra, która rozpowszechniła się na wszystkie kontynenty. Choć istenieją rózne hipotezy, co do jej poczatków, jedno jest pewne: w pokera grano już na statkach parowych kursujących w górę rzeki Missisipi. Tradycja pokera w stanach jest bardzo silna, choć kwestia hazardu online jest kwestia sporną i odmienną w poszczególnych stanach. Dziś w pokera gra się na całym świecie, przy stole na żywo i za pośrednictwem komputera.