House of Doom
House of Doom
Ocena
stars-empty
stars-filled
Producent
Zmienność 1
Niska
Wysoka
Informacje o grze
Bębny: 5
Linie płatne: 10
Darmowe spiny: Tak
Jackpot: Tak
RTP: 96.11
Rok wydania: 2018
Zmienność
Niska
Wysoka
rating-icon Oprawa graficzna
stars-empty
stars-filled
rating-icon Opcje bonusowe
stars-empty
stars-filled
rating-icon Wrażenia podczas gry
stars-empty
stars-filled

House of Doom – wejdź do Domu rozpaczy i cieni od Play’n Go

Ta gra to będzie coś! Premiera nowej gry House of Doom już wkrótce, tymczasem my już umieramy z niecierpliwości, bo nie możemy się jej doczekać. Nie wiadomo do końca, czy gra ta jest hołdem stworzonym ku czci i pamięci kultowej piosenki Candlemass o tym samym tytule. Odkąd muzyczne sloty NetEntu odniosły sukces i wprowadziły nową jakość do kasyn online, również Play’N go postanowił dodać taki do swojej kolekcji. Decyzja ta nie powinna dziwić: po co podejmować ryzyko kiedy można sięgnąć po coś sprawdzonego. Mieliśmy przyjemność oglądać wersję testową gry na platformie Playn’Go i jesteśmy zauroczeni tym, co zobaczyliśmy. Gra robi niesamowite wrażenie dlatego jak najszybciej chcieliśmy się nimi podzielić także z Wami. Zapraszamy do lektury!

Ustaw wskaźnik głośności w tym video slocie na maxa, by przepędzić wszystkie demony precz! Playn’Go zabierze Cię do House of Doom, opuszczonego domu, gdzie zagnieździł się ból, samotność i rozpacz. Zastanawiasz się, czy chcesz tam wejść? Opis nie brzmi zachęcająco, lecz gwarantujemy, że jeśli choć raz przekroczysz próg tego domu na pewno do niego powrócisz. House of Doom nie tylko cieszy oko przepiękną grafiką, ale pieści uszy czarnym, metalowym brzmieniem. Nie lubisz takiej muzyki? Cóż, ścieżka dzwiękowa wybrana przez Play’n Go jest wręcz idealna i nie wyobrażamy sobie innej. Jeśli jednak nie możesz jej ścierpieć, zawsze możesz wyciszyć muzykę i włączyć playlistę z komputera, którą lubisz.

Darker than amber / Ciemniejszy niż bursztyn,
Dark like your bones / Ciemniejszy niż twoje kości,
Clearer than crystal / Czyściejszy niż szkło
In the death of the sun / Zrodzony ze śmierci słońca
Built on the ruins / Zbudowany na ruinach
Of the black angel’s tomb / Grobowca czarnego anioła
The house of madness / Dom szaleństwa
Awake, burning for you / Przebudzony, płonący dla ciebie

Welcome to the house of doom / Witaj w domu śmierci i cierpienia
A church of evil, a labyrinth of rooms / Kościele zła, labiryncie komnat
We are the children of the moon / Jesteśmy dziećmi księżyca
We keep the dark alive in the house of doom / Utrzymujemy ciemność przy życiu w domu śmierci i cierpienia).

Śpiewa wokalista szwedzkiego zespołu Candlemass w piosence, która jest jednym z najbardziej znanych przebojów grupy. Utwórz ten słyszymy podczas sesji darmowych spinów, który jest jakby rozwinięciem i ukoronowaniem wysiłku w uzyskaniu wygranej.

House of Doom, a gra zręcznościowa Doom

Trudno uniknąć skojarzeń i porównań do Doom, kultowej gry zręcznościowej, w której strzelamy do demonów i kreatur z najciemniejszych kręgów piekieł. Gra o tyle przypomina mi najnowszy automat od Play’nGo, gdyż podobnie odwołuje się do tych samych czarnych rytuałów. Doom – zręcznościówka przenosi nas w czasie 100 lat do przodu, kiedy ludzie mają swoje bazy kosmicznej na Marsie. Z jednej z najgłębszych szczelin Czerwonej Planety unosi się niesamowicie silna energia, którą postanowiono zbadać. Okazuje się, że w mrocznej głębi mieszka samo zło w najczystszej postaci i oczywiście należy je wyeliminować. To zadanie dla gracza, który lubi się uganiać za potwornie brzydkimi potworami i równie szybko je wybijać. Podczas gry natrafiamy na zmaltretowane ciała, dziwaczne machiny i odkrywamy skrytki, w których znajdują się klucze do kolejnych poziomów i światów (tak podróżujemy nie tylko w czasie, ale i przestrzeni otwierając inne wymiary). O tym właśnie jest Doom, o istnieniu zła, któremu udało się otworzyć bramy do naszego świata i zmaterializować.

O podobny motyw tematyczny oparty jest House of Doom, gdyż opisuje istnienie miejsca, w którym skoncentrowała się cała rozpacz, ból i złe siły. Może nie warto nawet tam wchodzić? A co jeśli nigdy stamtąd nie wrócimy? To zapewne myśli które kołaczą ci w głowie. Po co przecież kusić zło?

Jakby na potwierdzenie tych słów słyszymy dalsze słowa piosenki:

Like a statement of the sick /Jak objaw choroby,
A mansion of grief / Dwór rozpaczy,
If you walk into the house / Jeśli przekroczysz próg tego domu,
You will never leave / Nigdy już nie zdołasz go opuścić.

 

Twój strach i obawy są całkiem zrozumiałe i wcale nas to nie dziwi. Nie ma jednak co się bać, gdyż odwaga zawsze jest nagradzana, a gra ta ma wiele do zaoferowania. Nie tylko świetną zabawę, ale także obietnicę wielkiej wygranej.