Satoshi’s Secret: Kim jest twórca Bitcoina?

Satoshi Secret to jedna z najbardziej znanych gier Endorphina Games. Ta gra hazardowa traktuje o twórcy Bitcoina, który posługiwał się pseudonimem Satoshi Nakamoto. Tak naprawdę do końca nie wiemy kim był Satoshi, choć istenieje wiele spekulacji na ten temat. Choć sam pomysłodawca Bitcoina zakładając konto i otwierając forum ‘Bitcointalk’ określił siebie jako osoba mieszkająca w Japoni, urodzona 5 kwietnia 1975 roku, poszukiwania głównie skupiały się na profilu osoby, która nie posiada japońskiego pochodzenia i jest ekspertem w dziedzinie kryptografii i IT. Dziś w wyniku dochodzenia dziennikarskiego z 2015 roku za ojca Bitcoina powszechnie uznaje się Craiga Wrighta, australijskiego uczonego. Członkowie forum i fani Bitcoina jednak nie zgadzają się z tą opinią i uznają ją za oszustwo.

Dziś, kiedy Bitcoin zyskał na popularności i jest powszechnie używany jako środek płatniczy, nadal zachwycamy się nad genialnym mechanizmem jego funkcjonowania. W założeniu Satoshiego Bitcoin miał stać się niezależną walutą, całkowicie niepodległą insytucjom, czy osbom trzecim takim jak na przykład banki. Bitcoin funkcjonuje w systemie, nazywanym Blockchain, w którym wszystko jest jawne i zabezpieczone. Jednocześnie mamy możliwość zachowania anonimowości i nie rozpowszechniamy naszych danych. Blockchain jest w pewnym sensie doskonałym i całkowicie niezależnym (zamkniętym) systemem płatniczym.

Wróćmy jednak do gry Satoshi’s Secret. Graficy Endorphiny postanowili uczcić genialnego twórcę kryptowaluty i stworzyć grę na jego temat. Wizualnie, choć stworzona kilka lat temu nadal zachwyca. W tle gry widzimy mapę świata a na niej zmieniający się bezustannie algorytm matematyczny, zupełnie jak w Matrixie (ciągi zielony cyfr od góry do dołu). Na bębnach z kolei widzimy głównie symbole walut takich jak brytyjski funt, amerykański dolar, euro, czy litery alfabetu. Zdecydowanie najbardziej cennym symbolem w grze jest mężczyzna w kapturze skrywającym jego twarz (Satoshi). Wylosowanie trzech takich symboli na linii daje Ci wygraną o wartości 1000!

Oprócz tego w tym automacie możemy uruchomić grę bonusową Bonus Trading. Wystarczy wylosować 4 lub więcej symbole bonus na bębnach numer 2,3,4,5. Wówczas stawka zakładu zostanie pomnożona x30! Aby jednak tak się stało należy podjąć ryzyko. Gra bonusowa symuluje grę na giełgdzie walut.

Zadaniem gracza jest wybranie jednej z trzech walut: funta, euro i dolara i obstawienie, czy kurs waluty pódzie w górę czy w dół. Następnie na ekranie pojawia się mini automat o formacie 3×3 w którym losowane są symbole określające wzrost lub spadek wybranej przez nas waluty. W zależności od tego jakie symbole pojawiają się na bębnach nasze saldo rośnie lub obniża się.

Satoshi’s Secret to gra o oryginalnym temacie i unikalnej grafice. Już sam temat sprawia, że gra wzbudza zainteresowanie i można się na niej świetnie bawić. Reszta to bardzo oryginalna gra bonusowa, inspirująca muzyka i mnożniki wygranych. Satoshi’s Secret to gra hazardowa jedyna w swoim rodzaju, którą trudno skopiować nie narażając się na plagiat. Trzeba przyznać, że Endorphina wykonała tutaj kawał dobrej roboty. Gracze również to zauważyli i dziś pomimo upływu kilkunastu miesięcy od wydania gry jest ona jedną z najbardziej znanych automatów tego producenta.

Jak myślisz kim jest Satoshi Nakamoto i jaki miał interes w stworzeniu Bitcoina? Czy jest nim słynny Craigh Wright? A może za wszystkim stoi potężna instytucja, której na celu było zniszczenie potęgi finansowej banków? Zakręć kilka spinów na automacie Endorphiny i odgadnij sekret Satoshiego!