Znikające automaty – co się stało z niektórymi slotami od NetEnt?

Zazwyczaj w tym dziale zamieszczamy raczej dobre wiadomości, informujemy, gdzie odbierzesz bonus lub darmowe spiny i jakie kasyno organizuje atrakcyjne promocje. Niestety, dzisiaj będzie inaczej. Sprawa dotyczy jednego z największych producentów oprogramowanie NetEnt. Zwykle informujemy o tym, że firma wyprodukowała kolejny automat i zazwyczaj jest to hit. Dlatego właśnie informacja, którą podamy dziś, jest tak szokująca. Stało się cos zupełnie odwrotnego. Mianowicie: niektóre automaty od NetEnt zniknęły i nie ma możliwości już w nie zagrać. Co się tak właściwie stało? Jaka jest przyczyna wycofania gier online? Mamy na ten temat swoją własną teorię!

Automaty nie są dostępne do gry!

Z reguły, gdy ogłaszamy informacje o NetEnt, dotyczą one nowych gier, wprowadzanych do świata kasyn internetowych. Tym razem będzie odwrotnie. Z portfolio NetEnt zniknęły takie popularne tytuły jak: Aliens, South Park i South Park Reel Chaos i nie ma możliwości już w nie zagrać. Gdzie się podziały te sloty i co się właściwie stało? Mamy w tej kwestii swoją opinię.

NetEnt, aby mógł wyprodukować gry, które opierają się na wątku filmowym, musi postarać się o przyznanie mu licencji, należących do producentów tych filmów. Umowy te są zazwyczaj podpisywane na określony czas. Za produkcją filmów: Aliens i Soutpark stoi wytwórnia filmowa 20th Century Fox i wszystko wskazuje na to, że NetEnt nie zdołał przedłużyć z nią umowy po tym, jak stara wygasła. Co to oznacza dla gracza? Na graczu ten fakt odbije się w następujący sposób: nie zagra on już w te sloty, dopóki kontrakt między producentem gier, a wytwórnią filmową nie zostanie odnowiony. Szczerze powiedziawszy wątpimy, że umowa zostanie wznowiona, jeżeli współpraca została już raz przerwana.

I tutaj rodzi się pytanie. Z jakich powodów kontrakt nie został przedłużony? Możemy snuć wiele spekulacji na ten temat. Być może wytwórnia filmowa nie była zainteresowana przedłużeniem umowy? Pozbawiłaby się jednak wtedy niezłej sumy dochodu, gdyż możemy się domyślić, że takie kontrakty sa w cenie. Może NetEnt nie był zainteresowany kontynuacją współpracy? Być może… ale dlaczego to pytanie pozostaje bez odpowiedzi. Pewne jest natomiast, że ten czołowy producent gier jeszcze nie raz nas zaskoczy i to pozytywnie.

Co to oznacza dla gracza w przyszłości?

Tak naprawdę nic nowego poza tym, że już raczej nie zagra w Aliens, SouthPark czy South Park Reel Chaos. Kolejnym zagadnieniem, które należy rozważać jako pewnik, jest to, że takie sytuacje mogą się w przyszłości powtarzać. Producent gier i to nie tylko NetEnt może w przyszłości wycofać z rynku grę, z różnych powodów, nawet jeśli ta gra cieszy się dużą popularnością. Jednym z powodów może być właśnie nieprzedłużenie kontraktu między wytwórnią filmową, a producentem gier.

Jeżeli NetEnt zdecyduje się zabrać głos w sprawie zniknięcia popularnych slotów: Aliens, SouthPark i South Park Reel Chaos lub jeżeli znikną kolejne gry z kasyn online, będziemy Was o tym informować.