Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 6:09 pm

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
 Skarby, czyli bzdety... 
Autor Wiadomość
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

Post Re: Skarby, czyli bzdety...
Akwamaryn robi wrazenie!

http://www.jaroslawkozlowski.com Fotografia ślubna

wt lis 24, 2015 11:21 pm
Szajkowiec

Ale to piękne! Za dobry jesteś na hobby, a z cięciem to zrób zamkniętą przestrzeń ze szkła lub tworzywa, do środka piła na nić diamentową, no wiesz, taka do cięcia, tylko mała, nie taka jak kamieniarz nagrobków, i urządzenie filtrujące, np okap z filtrem węglowym, a robisz przez rękawy z gumką, nawet rękawiczki możesz mieć, takie jak pielęgniarka. Szlifierka też, taka mała tam żeby była, jak szlifujesz na pastę, to mało się pyłu unosi, a jak tarcza miękka [no pokryta filcem na rzepie] to prawie nic. Bo teraz kupuje się podróbki, a nie prawdziwe kamienie.

śr lis 25, 2015 4:26 pm
Awatar użytkownika

serdunio pisze:
mam cala gorke ametystow z ostatnich wakacji i sie walsnie zastanawiam czy cos sie domowym sumptem da z tego wydumac??? czy trzeba miec jakies urzadzenia specjalne?

Da się. Oczywiście próby wiercenia otworów NA WYLOT pod nitkę ODRADZAM. Trzeba mieć dużą wprawę i duży warsztat. Sam zużyłem dwa diamentowe wiertła i wywierciłem ......4mm. Najlepsze jest klejenie do gotowych elementów typu kielich lub nawiercanie otworów śr. 1mm i długości 3-4mm i wklejanie oczka z prostą nóżką ze srebrzanki (zawieszka). Oczywiście dobrze jest przeszlifować powierzchnie ale to też za łatwe nie jest. Sprzęt amatorski - DREMEL. Mają wszystkie konieczne końcówki. Potrzebna również szybkoobrotowa szlifierko/polerka z chłodzeniem wodnym. Raz robiłem projekt koszyczka z cienkiej srebrzanki gdzie w środku swobodnie siedział podszlifowany ametyst.

śr lis 25, 2015 8:43 pm
Awatar użytkownika

chaber pisze:
Peter, nienawidzę Cię! Ja chciałam szlifować kamienie, znajdować kamienie, robić biżuterię a tu nic. A Ty takie pięknotki pokazujesz! No przestanę nienawidzić, przestanę...

Oj tam, oj tam. 90% komponentów to są gotowce kupowane. Chaberku, czy wydaje Ci się, że szlifowanie, szczególnie kamieni o dużej twardości, jest proste? Mam szlifierkę o max 15000 obr i szlifowanie fasetek w ametyście, zajęło mi ok 5-6 godz. Żeby przyśpieszyć, trzeba mieć tarcze diamentowe, zobacz w necie ile kosztują. Poza tym, mam teraz warsztacik z bieżąca wodą, na spółkę z kolegą (hobby) i mimo to, nie wszystko da się zrobić. Z czasem też nie najlepiej, bo z czegoś "żyć trzeba" więc na hobby zostaje go niewiele :(.

śr lis 25, 2015 8:51 pm
Awatar użytkownika

chaber pisze:
Ale to piękne! Za dobry jesteś na hobby, a z cięciem to zrób zamkniętą przestrzeń ze szkła lub tworzywa, do środka piła na nić diamentową, no wiesz, taka do cięcia, tylko mała, nie taka jak kamieniarz nagrobków, i urządzenie filtrujące, np okap z filtrem węglowym, a robisz przez rękawy z gumką, nawet rękawiczki możesz mieć, takie jak pielęgniarka. Szlifierka też, taka mała tam żeby była, jak szlifujesz na pastę, to mało się pyłu unosi, a jak tarcza miękka [no pokryta filcem na rzepie] to prawie nic. Bo teraz kupuje się podróbki, a nie prawdziwe kamienie.

Można, można. Ale taka instalacja to już chyba profeska.... Projektowanie lepsze, bo nie brudzi....... :) :). Co do kupowania, to kwestia środowiska. Ja rzeczy cenniejsze, raczej pozyskuję jako próbki od kumpli eksploratorów. Żeby samemu robić np. koraliki ametystowe, to bym chyba musiał paść na główkę skoro chińskie i brazylijskie są po 4-5zł/szt-10mm. Pozdrówko.

śr lis 25, 2015 8:57 pm
Awatar użytkownika

un-monday pisze:
Akwamaryn robi wrazenie!

To jest przykładowe zdjęcie, bo zdjęcia mojego, gdzieś wcięło. Był nieco bardziej zielony. Kolega go pociął i oszlifował na kolczyki i zawieszkę dla synowej z USA. Była nieco rozczarowana :) :) bo liczyła na ....bursztyny w srebrze .....:) :)
Znalazłem zdjęcia strych wzorów - to jest zawieszka z tym akwamarynem - kiepskie zdjęcie bo to cyfrówka z 1998r.... Obrazek

śr lis 25, 2015 9:01 pm
Awatar użytkownika

Przy okazji stare wzory - lata 90, projekt mój, wykonanie kolegi. Obrazek
Obrazek

śr lis 25, 2015 9:34 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

fajne malachity :)

czw lis 26, 2015 10:06 am
Szajkowiec

Rany, cudo!

czw lis 26, 2015 12:52 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

piękne!!!
Robi to na mnie tym większe wrażenie, że ja jestem manualna ciapa :lol:

http://www.jaroslawkozlowski.com Fotografia ślubna

czw lis 26, 2015 12:53 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

moje ametysty na oczka sie nie nadaja, raczej na wisiorki, zaczepka nie jest problemem bo ja sobie to moge obrobic szydelkiem, wzglednie zrobic koszyczek z posrebrzanych drucikow, o to szlifowanie mnie chodzilo...

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

czw lis 26, 2015 2:59 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec

Najprostsza szlifierka to bębnowa pralka, ale hałas przy tym straszny, więc nie polecam. Wygładzają się ostre końce, płaszczyzny błyszczą, do ametystu i agatu wystarczy zwykły piasek. Kiedyś Franie były super, ale teraz ich nie ma nigdzie.

czw lis 26, 2015 4:58 pm
Awatar użytkownika

chaber pisze:
Najprostsza szlifierka to bębnowa pralka, ale hałas przy tym straszny, więc nie polecam. Wygładzają się ostre końce, płaszczyzny błyszczą, do ametystu i agatu wystarczy zwykły piasek. Kiedyś Franie były super, ale teraz ich nie ma nigdzie.

Odstąpię okazyjnie pralkę Frania mała......... :) :) tylko muszą ja przetestować bo stoi w piwnicy nie używana już ....30 lat. W latach 80 służyła do.......nieco innych celów.....:). Co do polerki w pralce, to i tak i nie, bo to kwestia wypełniacza czyli czynnika polerującego/szlifującego. Przecież u P. Joanny jest nawet opis, jaka to była tajemnica ten wypełniacz (do bursztynu - "Złota Mucha" bodajże).

czw lis 26, 2015 8:47 pm
Szajkowiec

Dlatego na początku pisałam o zwykłej szlifierce z miękką tarczą i paście polerskiej. A że tam karborund wchodzi, sztuczne korundy czasem i granulację można dobrać jaką się chce to najlepsze. Własne minerały rzadko osiągają dziewiątkę twardości, nawet araukaryty można wyszlifować i nefryt.

sob lis 28, 2015 5:39 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

chaber pisze:
do ametystu i agatu wystarczy zwykły piasek.

jak?? w czym ten piasek? bo ja sie troche pogubilam?

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

pn lis 30, 2015 2:23 am
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna