Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest wt gru 10, 2019 6:20 am

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
 O prawie autorskim 
Autor Wiadomość
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

Nie chciałabym się okazać jakąś wredną s.. hm. wredniakiem. Ale:
czy to nie jest czasem nielegalne, co robisz Finetko? W końcu ktoś ma do tego prawa autorskie... ja rozumiem, że Ty nie na handel, ale ku chwale Wiecha, mimo wszystko.. Nie boisz się, że możesz miec kłopoty z tego powodu?

sob wrz 09, 2006 2:55 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Na wlasny uzytek i dla znajomych mozna kserowac, wiec moze lepiej rozsylaj mailem?

sob wrz 09, 2006 3:30 pm
Wyświetl profil WWW
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

Legs miałam pewne obawy już przy Zagryziakach, dlatego założyłam bloga na blogspocie, a nie jakimś naszym, z Wiecha wybieram tylko niektóre, no i nie rozpowszechniam za bardzo informacji o kolejnych odcinkach, właściwie tylko tutaj.

sob wrz 09, 2006 3:34 pm
Szajkowiec

O, napisalas Legs o tym, co mnie tez zastanawialo (i zastanawia nadal)...
Co innego cytaty, jakies niewielkie fragmenty z podaniem zrodla, ale cale felietony? :roll:

Pumex, mnie sie wydaje, ze mozna tylko na wlasny uzytek i to o ile ma sie w posiadaniu (wlasny!) oryginal.

sob wrz 09, 2006 3:35 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Oryginalu chyba napewno nie trzeba miec, ale moze faktycznie rozpowszechniac nie mozna wogole? #-o
BTW, wiecie, ze filmy i muzyke mozna legalnie kopiowac i dawac komu sie chce?

sob wrz 09, 2006 3:39 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec

Nie. :?:

sob wrz 09, 2006 3:45 pm
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

Legs i Agnes pomogłyście mi podjąć decyzję - dzięki, bo ciągle się jeszcze wahałam.

No cóż, ponieważ jak wspomniałam od początku miałam pewne obawy, co do legalności umieszacznia teksów w necie, ostatecznie w wyniku przemyśleń, podjęłam decyzję i blog zagryziakowo-wiechowy został skasowany (myślałam już o tym od pewnego czasu), na osobnym (jednorazowym) jest ten jeden odcinek (o którym piszę wyżej), bo może ktos zechce przeczytać, ale skasuję go później.

Przepisywać Wiecha (z własnej ksiązki) będę nadal, jak dotąd w WORDzie, ale już bez publikacji.

sob wrz 09, 2006 4:25 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Cytuj:

Nie. :?:

Sory, nie komu sie chce, ale znajomym. Ale nawet takim znajomym, jak np. z forum, nie znanym poza nim.
Wedlug ktorejs tam ustawy, ktora dotyczy tylko filmow i muzyki mozemy ja zdobywac z jakich sie chce zrodel, czyli mozemy sciagac. Sek jednak w tym, ze sciagajac wieszkoscia programow musimy cos udostpniac, a nawet jesli nie, to ten program automatycznie udostepnia fragmenty pliku, ktory sciagamy - czyli wtedy jest to nielegalne. Mozna jednak sciagac np. na DC++, ktore nic poza zgoda uzytkownika nie udostepnia, a mozemy np. udostepniac darmowe programy i bedzie lagalnie :)

sob wrz 09, 2006 5:34 pm
Wyświetl profil WWW
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

wiem o tym, że można mieć muzykę na kompie w np. mp3 jeżeli ma się własną, orgyginalną płytę.

sob wrz 09, 2006 5:44 pm
Szajkowiec

No nie mow mi Pumex, ze moge sobie sciagac tonami filmy i albumy z muzyka, a potem je jeszcze sprzedawac na prawo i lewo (a potem sie powie, ze to byli moi znajomi i ze dalam im to za darmo). :shock:
Legalnie, z tego co wiem, to mozna miec na wlasny uzytek (i najwyzej pozyczyc komus te wlasna) kopie czegos, co sie rowniez posiada.

sob wrz 09, 2006 6:02 pm
czyli ja w koncu nie wiem. sciaganie muzyki, filmow itp za pomoca programu np. bearshare, emule jest legalne czy nie?

sob wrz 09, 2006 6:05 pm
Szajkowiec

sob wrz 09, 2006 6:19 pm
dzieki Agnes

sob wrz 09, 2006 6:29 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Za pomoca Emule, czy Bearshare nie, bo one udostepniaja automatycznie sciagany film, ale np z DC++ tak, esli nie udostepnia sie nic nielegalnego.

http://forumprawne.org/o,19618.html

Cytuj:
6. Ilość kopii jednego egzemplarza powinna być rozsądna, jedna Oczko Należy tu odróżnić pirata od legalnie pozyskanego utworu. Piratem jest kopia filmu, która następnie zostaje odpłatnie rozpowszechniona, rozpowszechniona w sieci p2p (rozpowszechnianie a pobiernie to dwie różna sprawy). Pożyczenie czy przegranie od kolegi nie będzie naruszeniem. Tak samo jak pobranie za pomocą p2p, ale równocześnie przy wyłączonej opcji dzielenia się z innymi. Samemu należy wybrać czy chce się działać zgodnie z prawem (nie rozpowszechniać, ale móc pobierać) czy też chce się być "etycznym" (w wielkim cudzysłowiu) w stosunku do innych użytkowników p2p. Piractwo jest karalne na podstawie art. 116-118 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

To same uwagi można odnieść do muzyki mp3, zdjęć cyfrowych i grafik, ebooków itd.

agnes pisze:
No nie mow mi Pumex, ze moge sobie sciagac tonami filmy i albumy z muzyka, a potem je jeszcze sprzedawac na prawo i lewo (a potem sie powie, ze to byli moi znajomi i ze dalam im to za darmo). :shock:
Legalnie, z tego co wiem, to mozna miec na wlasny uzytek (i najwyzej pozyczyc komus te wlasna) kopie czegos, co sie rowniez posiada.

Sprzedawac nie, dawac tak. Co do bycia znajomym, to pewnie jest to sprawa dyskusyjna, ale pewnie mozna by udowodnic 'znanie' sie osob takich jak np. Ty a ktokolwiek z forumowioczow (moze z wyjatkiem najnowszych)

Legs pisze:
wiem o tym, że można mieć muzykę na kompie w np. mp3 jeżeli ma się własną, orgyginalną płytę.

I taka mp3 mozesz wtedy tez z czystym sumieniem wyslac mi :P

sob wrz 09, 2006 7:01 pm
Wyświetl profil WWW

sob wrz 09, 2006 7:11 pm
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna