Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest wt mar 19, 2019 3:36 pm

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2524 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 169  Następna
 I co Wy na to? 
Autor Wiadomość
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

Nie o to chodzi, zeby kosciol zachacal do antykoncepocji sztucznej, ale jezeli juz sie zaczyna mowic, to trzeba omowic dobre i zle strony takiej antykoncepcji i dac czlowiekowi wybrac. W koncu tak Bog postanowil ze my decydujemy czy grzeszyc czy nie. Wolna wola. A przeprowadzajac takie smieszne pogadanki sprawiaja tylko, ze czlowiek...
PRIMO: przestaje wogole sluchac do to glupoty
SECUNDO: zaczyna sie buntowac za to ze go probuja oglupic
TERTIO: traci zaufanie do kosciola.
Nikomu na zdrowie kazdemu na szkode.

hmmm.
tak samo wolna wola jest co do wyboru religii/wyznania/wiary... i - moim zdaniem - albo sie przyjmuje dana religie z CALYM dobrodziejstwem inwentarza, albo sie ja odrzuca...
ja nie mowie ze nauki przedmalzenskie nie powinny przejsc gruntownej reformacji, bo powinny i moim zdaniem - jest tyle wyksztalconych MLODYCH instruktorow, cale malzenstwa instruktorskie, ze powinno sie dac na emeryture tych ktorzy tam teraz w wiekszosci "nauczaja" a dac szanse mlodym. natomiast co do t ego O CZYM na naukach sie powinno lub nie powinno mowic - no coz, ja to zostawiam specjalistom od rodzin przy diecezjach. i mam nadizeje ze kiedys i oni sie "zreformuja" i przestana uderzac w argumenty rodem z lat 70...
nie mowie jednak o tym by zaczeli uczyc o antykoncepcji chemicznej, ale by tak przedstawiali wszystko co wiadomo o metodach naturalnych, by te metody mialy szanse przemowic do ludzi...

co do moich nauk przedmalzenskich - ja chodzilam sama, moj narzeczony nie bral w nich udzialu wcale , bo tutaj organizowane sa w parafiach tylko raz do roku i "nie trafil" akurat. i chodzily na nauki dziewczyny juz w ciazy, i rozmaici inni... prowadzilo to malzenstwo juz niemlode. byly spotkania z lekarzem, z ksiedzem, i z instruktorami NPR. i jakos mi ciemnogrodem nie zajezdzalo? uczestnicy zadawali pytania, uzyskiwali odpowiedzi, normalne zajecia. o antykoncepcji sztucznej wspominano - powiedziano ze jako ze KK nie aprobuje, wiec nie bedzie wyjasnial zasad dzialania itepe.

agnes pisze:
Ale nie chodzi o to, by zniesc koniecznosc zgody (w ogole jest cos takiego?)

no nie wiem, ale wlasnie ktoras wczesniej wspomniala to sie zasugerowalam ze wie co mowi?

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

pn lis 20, 2006 7:27 pm
Wyświetl profil WWW
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

i - moim zdaniem - albo sie przyjmuje dana religie z CALYM dobrodziejstwem inwentarza, albo sie ja odrzuca..

no dobra, a kto powiedział, że tutaj sami wierzący są? I katolicy? A w tym momencie chyba za bardzo wchodzimy na temat religii, a w tym się nigdy nie zgodzimy.

serdunio pisze:
agnes napisał:
Ale nie chodzi o to, by zniesc koniecznosc zgody (w ogole jest cos takiego?)

no nie wiem, ale wlasnie ktoras wczesniej wspomniala to sie zasugerowalam ze wie co mowi?

teraz jest tak, że jak dziewczyna jest niepełnoletnia to na pierwszą wizytę u ginekologa ma isc z opiekunem lub rodzicem.

pn lis 20, 2006 7:54 pm
Szajkowiec

A ja nie rozumiem, dlaczego Kosciol Katolicki odrzuca antykoncepcje? Przeciez nie zabija sie zycia, bo wlasnie chodzi o to, ze ono wcale nie powstaje. :roll:

Zreszta wyobrazmy sobie, ze kobieta przez tydzien czasu przyjmuje antybiotyk, po ktorym jej sie wlasciwosci wszelkich wydzielin zmieniaja, 3 tygodnie nie wiadomo dlaczego jej temperatura ciala oscyluje wokol 37'C, poza tym jest zdrowa i pelna zycia. Tylko na jakies 2 miesiace (?) jej sie organizm rozregulowal lekko. Wiec wszelkie naturalne metody zabezpieczania sie biora w leb. I co, ma sie na ten czas do osobnego pokoju na noc zamykac? :>

pn lis 20, 2006 8:00 pm
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

właśnie chyba Kościołowi chodzi o wstrzemięźliwość.
Nie widzę w tym nic złego, jeżeli jest to kwestią wyboru.

pn lis 20, 2006 8:02 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

nie gadajmy o Kościele, bo same do tego ciemnogrodu sie wpychamy, to w ogóle nie podlega dyskusji. To tak jakby ... matrix ... Osobny temat. Historia zamierzchłych czasów. Ok, ok, fajnie jest iść na Świeta zobaczyć szopkę w kościele, poświęcić jajka na wielkanoc, ale żeby słuchac tego, o czym oni mówią... no SORRY, ale pierwszy lepszy agent ubezpiczeniowy by mnie bardziej potrafi do swoich słów przekonać. Kosciół Katolicki, tak jak inne wyznania - moga być ciekawe z racji calej tej wokół nich otoczki, zwyczajów, obyczajów, ale przeciez nie należy tego brać dosłownie i starać się stosować!

http://www.jaroslawkozlowski.com Fotografia ślubna

pn lis 20, 2006 8:06 pm
Szajkowiec

Ej no, na Kosciol nie schodzmy, bo nam sie dyskusja popsuje. :wink:

Ostatnio zmieniony pn lis 20, 2006 8:09 pm przez agnes, łącznie zmieniany 1 raz

pn lis 20, 2006 8:08 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

nie gadajmy o Kościele, bo same do tego ciemnogrodu sie wpychamy, to w ogóle nie podlega dyskusji.

troszke za mocne slowa ci sie wymsknely? myslalam ze mamy nie rozmawiac o Kosciele, a nie go obrazac?
Legs pisze:
no dobra, a kto powiedział, że tutaj sami wierzący są? I katolicy?

alez nikt! tylko ja rozumiem ze jesli ktos sie decyduje na slub w Kosciele KAtolickim to jest katolikiem? tzn tak dla mnie wyglada podejmowanie odpowiedzialnych decyzji? a przeciez nauk przedmalzenskich do slubu cywilnego nikt nie wymaga?
Legs pisze:
właśnie chyba Kościołowi chodzi o wstrzemięźliwość.
Nie widzę w tym nic złego, jeżeli jest to kwestią wyboru.

i ja bym tym zdaniem zakonczyla dyskusje - chyba powiedzielismy juz wszystko co mozna powiedziec - tak przynajmniej z mojej strony jest - i bardzo sie ciesze ze udalo sie sprawe kulturalnie i spokojnie rozpatrzec. o.

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

Ostatnio zmieniony pn lis 20, 2006 8:12 pm przez serdunio, łącznie zmieniany 2 razy

pn lis 20, 2006 8:08 pm
Wyświetl profil WWW
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

jestem ZA! to wróćmy do anty- anty-. Ja po odstawieniu "wyżej wymienionych" będe mieć kłopot, co w zamian. Ma ktoś jakiegoś pomysła? dzizys, jeszcze nic innego nie próbowałam ;) mam stracha normalnie

pn lis 20, 2006 8:10 pm
nie gadajmy o Kościele, bo same do tego ciemnogrodu sie wpychamy, to w ogóle nie podlega dyskusji. To tak jakby ... matrix ... Osobny temat. Historia zamierzchłych czasów.

No to jest także i moje zdanie, nie wojuję, nie mam szatana za skórą, ale Kościół uważam w dzisiejszych czasach za przeżytek i zabobon, nie potępiam bo dla wielu osób wiara jest bardzo ważna, lecz nie akceptuję większości tego na czym się opiera działalność tej instytucji :?

pn lis 20, 2006 8:12 pm
Szajkowiec

Ja po odstawieniu "wyżej wymienionych" będe mieć kłopot, co w zamian. Ma ktoś jakiegoś pomysła? dzizys, jeszcze nic innego nie próbowałam

Ale co w zamian? Jak odstawisz, to bedziesz miec dziecko. :D A co bys chciala? :tongue:

pn lis 20, 2006 8:13 pm
Ups, sorki, rozwaliłam dyskusję o anty anty :oops:

pn lis 20, 2006 8:15 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

jeszcze raz bardzo prosze - jesli nie akceptujecie nauki kosciola to jest Wasza prywatna sprawa, jezeli go nie rozumiecie i nie chcecie rozumiec - macie prawo. wolny wybor. i dajcie tez wolnosc wyboru tym, ktorzy akurat go wybrali.

pn lis 20, 2006 8:16 pm
Wyświetl profil WWW
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

no właśnie, Ola, chyba sporo osób obraziłaś swoją wypowiedzią.
To że Ty nie rozumiesz Kościoła, to nie znaczy, że jest dla ciemnogrodu.

a co do anty - chyba po to odstawiłaś, żeby mieć dziecko, więc po co Ci cos w zamian?

pn lis 20, 2006 8:21 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

=D> =D> =D> =D>
i naprawde BARDZO ci dziekuje!

pn lis 20, 2006 8:23 pm
Wyświetl profil WWW
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

to PRZEPRASZAM ;) i nie obrażajcie się za moje przepraszanie ;)

a pytanie moje było tak bardziej w celu zmiany tematu, bo nie sądzę, ze czyjeś rady miałyby sens. każdy musi znaleźc coś dla siebie. Na ten krótki czas, zanim organizm sie ureguluje. Żeby nie wyszło poczwórne szczęście.

ach i jeszcze... bo faktyznie nieprecyzyjnie się wyraziłam. Za szybko paplam co mi ślina na język przyniesie. Chodziło mi o to, że tych dwóch kwestii - antykoncepcji i Nauk Kościoła - w ogóle nie powinno się łączyć ze sobą, bo z zasady są sobie przeciwstawne. nie można rozstrzygać tych dwóch problemów jednocześnie.

pn lis 20, 2006 9:07 pm
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 2524 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 169  Następna