Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest wt paź 15, 2019 5:18 am

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
 Co można zrobić? 
Autor Wiadomość
Szajkowiec
Awatar użytkownika

osoba nie jest ubezwłasnowolniona

nie.
Jeżeli chodzi o upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim to jest to stan, w którym osoba mz znaczne obniżenie ogólnego funkcjonowania intelektualnego oraz wiążą sie z tym deficyty lub zmniejszanie się zdolności przystosowania społecznego. Jednostki lekko up. nie przekraczają poziomu intelektualnego 12-letniego dziecka, dojrzałość społ. nie przekracza 17-latka. Itd. czy coś wyjaśniłam?

śr wrz 26, 2007 7:42 pm
Szajkowiec

To formalnie biorąc nie ma przeszkód, ale jest nadal otwarta kwestia - jak opiekunowie dotychczasowi się na to zapatrują? Oni mają może nie doświadczenie w takich przypadkach, chociaż i to też na pewno, ale każda osoba jest indywidualna, więc mogę się tylko spytać, jak oni się zapatrują na samodzielność tej osoby? I co najważniejsze - jak rozwiążecie sprawę opieki? Bo nie czarujmy się, opieka jest konieczna!

śr wrz 26, 2007 10:24 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

"opiekunowie" w takich przybytkach raczej niespecjalnie przejmuja sie losem pensjonariuszy :?

czw wrz 27, 2007 9:58 am
Szajkowiec

Ale znają swoich podopiecznych i mają o nich zdanie wyrobione [o tyle, o ile, ale zawsze to coś], a opinia opiekunów zawsze sie przyda.

czw wrz 27, 2007 10:44 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

spróbuję jeszcze o tym z nimi porozmawiać, chociaż mama ma rację w tym względzie.

czw wrz 27, 2007 1:30 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Tato zdaje sobie sprawę ze swego stanu zdrowia. Że jest bardzo zły. Zresztą ja to wiem na bierząco. Są przerzuty i zdaje sobie z tego sprawę.
I.....muszę przeć do przodu. I tak robię. Nie wiem jak.... ale się dzieje. Dodajcie mi sił, by było w przód.

W życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta.

sob wrz 29, 2007 10:09 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

Jednostki lekko up. nie przekraczają poziomu intelektualnego 12-letniego dziecka, dojrzałość społ. nie przekracza 17-latka.

no to dla mnie szok... tzn bo to przeciez tak jakby pozwolic 12-17latkowi mieszkac samodzielnie tak? i w ogole sobie nie wyobrazam (przepraszam) zalozenia rodziny o potomstwie juz w ogole nie wspomne... ewentualnie jedynie ze wsparciem kogos, ale to wsparcie musialoby byc takie fest...
ta moja kumpelka o ktorej wspominalam ze zalozyla rodzine - to jednak wiecej fizycznie uposledzona byla niz umyslowo...

Dagcia pisze:
I.....muszę przeć do przodu. I tak robię. Nie wiem jak.... ale się dzieje. Dodajcie mi sił, by było w przód.

bedzie Dagciu, bedzie w przod...

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

ndz wrz 30, 2007 6:01 am
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec

Trzymaj się Dagciu, musisz być silna, jak to kobieta.

ndz wrz 30, 2007 10:38 am
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

Daguś, ja nie wiem, jakimi słowami dodać Ci otuchy... ja tylko wiem jedno, ze w tej pomocy i byciu dla innych nie możesz zapomnieć o sobie bo Ty tez masz tylko jedno życie. Jakoś to musisz wypośrodkować, choć wiem, ze bardzo trudno. Ja w każdym razie jestem z Tobą!

http://www.jaroslawkozlowski.com Fotografia ślubna

ndz wrz 30, 2007 10:41 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

no to dla mnie szok...

Ale to co napisałam, to oólne wiadomości. Osoby niepełnosprawne w stopnkiu lekkim bardzo się od siebie różnią.

serdunio pisze:
nie wyobrazam (przepraszam) zalozenia rodziny o potomstwie juz w ogole nie wspomne... ewentualnie

Tez sobie nie wyobrażałam, ale chyba mam wyobraźnie słabą. Bo istnieją małżeństwa, w których jedna jest nipełnosprawna w ten sposób a druga jest w normie.

Dagcia pisze:
.....muszę przeć do przodu.

Nie ma,że cos musisz. Jeśli tego potrzebujesz, to zwyczajnie sie zatrzymaj> Kiedy będziesz biegła po ciemku, bo myślisz,że tak trzeba, to możesz sobie nóżki połamaźć, a tego, choć Ciebie nie znam, nie życzyłabym Ci na pewno.
Twoja sytuacja jest smutna. Najlepiej, gdybyś miała kogoś przy sobie, kto by Ci pomógł. Najgorzej, gdy się cierpi za nic, bez przyczyny.

ndz wrz 30, 2007 1:28 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

Bo istnieją małżeństwa, w których jedna jest nipełnosprawna w ten sposób a druga jest w normie.

i to jedyna sytuacja w ktorej to wszystko ma sens... natomiast mysl o potomstwie biologicznym dla mnie troszeczke bylaby straszna...

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

ndz wrz 30, 2007 2:30 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec

No i musi sie znalezc ta druga osoba. To moze byc pewien problem.

ndz wrz 30, 2007 3:23 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

osoby uposledzone umysłowo w stopniu lekkim sprawiaja wrażenie gapowatych, mało bystrych i troche naiwnych, ale mogą samodzielnie egzystować. 12-latki to poziom na zakończenie podstawówki a wiele dzieciaków w tym wieku doskonale umie sie samo zatroszczyć o siebie a jeszcze na dodatek o członków swoich rodzin (na których niekoniecznie mogą liczyć). Dla mnie jedynym poważnym problemem w tym przypadku jest alkoholizm, re4szta jest do przejścia.

ndz wrz 30, 2007 4:15 pm
Szajkowiec

Właśnie, alkoholizm, a dokładając do tego stan umysłowy dwunastolatka mamy mieszankę wybuchową i tego się boję.

ndz wrz 30, 2007 4:39 pm
Szajkowiec

12-latki to poziom na zakończenie podstawówki a wiele dzieciaków w tym wieku doskonale umie sie samo zatroszczyć o siebie a jeszcze na dodatek o członków swoich rodzin

Tak. Ale zauwaz, ze ona wlasnie SA bystre, sprytne i nie gapowate.

ndz wrz 30, 2007 5:08 pm
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna