Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest wt paź 15, 2019 8:39 pm

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
 (Nie)Bezpieczeństwo 
Autor Wiadomość
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Post (Nie)Bezpieczeństwo
http://chmielewska.pl/index.php?name=PN ... 4a6430ac9e

marga pisze:
i mata te calom jewrope :roll: rece mi predzej odpadna zanim gdziekolwiek zadzwonie, za komuny potrafilam z dyspozytora milicji zrobic stojkowego, a tu bede za wycieraczke pracowac???!!! niedoczekanie!!!

sob sie 26, 2006 4:34 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Posty przeniesione z http://forum.chmielewska.pl/viewtopic.php?p=40915#40915

kola pisze:
nooo.... tylko zeby policjanci sie jeszcze nie bali bandy podchmielonych albo zbakanych wyrostkow, to by bylo super. bo tacy kulturalni, co to sie stawiac policji nie beda, to w bramach raczej nie sikaja. a tych co sikaja, policja sie boi.

serdunio pisze:
eeetam. sie boi. to niech kilka razy zrobi zorganizowana akcje i tyle. no nie uwierze ze sobie policjanci nie dadza rady z kilkoma pijakami! przeciez to nie mafia sika po bramach ludziom, mafia jest bardziej wyrafinowana! we wrocku na rynku jakos sobie poradzic potrafia ile razy slyszalam ze kogos tam zamkneli w izbie wytrzezwien bo rzygal do kosza na smieci, albo rozgonili towarzystwo pijace pod pomnikiem Fredry! bez przesady. jak sie policja juz tak wszystkich zacznie bac to niech sie zamknie sama w swoich aresztach!

kola pisze:
to moze trafilas na jakies wyjatkowe ezemplarze. ja jednak parokrotnie bylam swiadkiem sytuacji, gdy policjanci w liczbie dwoch rezygnowali z interwencji w obliczu kilku pijanych czy nacpanych agresywnych wyrostkow. niewatpliwie czasem kogos zamykaja, rozganiaja itd. jednak "czasem" nie znaczy "zawsze", i niestety skutkow braku interwencji (przynajmniej w moim otoczeniu) jest wiecej niz przypadkow pozytywnych. gdyby tak skutecznie interweniowali, toby nie bylo zdewastowanych przystankow, poprzewracanych koszy na smieci, zaszczanych bram i wielu innych widocznych oznak "kultury" spoleczenstwa.

serdunio pisze:
kola pisze:
gdyby tak skutecznie interweniowali, toby nie bylo zdewastowanych przystankow, poprzewracanych koszy na smieci, zaszczanych bram i wielu innych widocznych oznak "kultury" spoleczenstwa.

a to akurat jest wszedzie. tylko w innych krajach miasto usuwa takie rzeczy i nie straszy to miesiacami tak jak to w PL jest...
a tak w ogole to ja nie mowie co jest (w przypadku tych sikaczy) tylko jak powinno byc. i powinno byc wiecej patroli, wiecej policjantow na ulicach zwlaszcza wieczorami! o!

kola pisze:
serdunio pisze:
powinno byc wiecej patroli, wiecej policjantow na ulicach zwlaszcza wieczorami!

=D> =D> =D> to tak, popieram w 100%

ostatnio wracalam z imprezy na nogach, bo do autobusu mialam 20min (3 w nocy to byla), a na przystanku bylo 6 gowniarzy, zalanych albo doprawionych czyms lepszym. i pomimo judo i tego ze do strachliwych nie naleze, jakos nie chcialam czekac w ich towarzystwie te 20min. doslownie 200m dalej natknelam sie na policjantow, pytaja sie czemu po nocy chodze, no to im powiedzialam. i dowiedzialam sie, ze... oni wiedza, prosili tych panow by sie oddalili, ale ci panowie (agresywne szczeniaki znaczy sie) chyba nie posluchali. no to sie z lekka wnerwilam i sie pytam dlaczego nie zadzialali energiczniej, wlasnie jakas izba wytrzezwien itd... no wiec panowie rozbrajajaco stwierdzili, ze ich jest tylko dwoch, a tamci wyladaja na silnych i malo ugodowych, a ja sobie powinnam... taksowke zamowic, bo chodzic po nocy niebezpiecznie. na pytanie, czy wobec tego, ze oni bezpieczenstwa zapewnic nie potrafia, moga mi ta taksowke zafundowac, spojrzeli sie na mnie dziwnie i bardzo szybko pozenali i poszli :evil: wiec takich patroli to moze byc milion, a i tak zmiany na lepsze nie bedzie. obywatelu bron sie sam, a najlepiej po 20 z domu nie wychodz, bo po co policja ma miec problem z "zapewnianiem bezpieczenstwa". :evil: :evil: :evil:

DoubleB pisze:
serdunio pisze:
to nie mafia sika po bramach ludziom

:hahaha: sorry, powazny temat tu a ja sie pozbierac ze smiechu nie moglam...

wiecie co MUc jest wedlug statystyk (z zeszlego roku) najbezbieczniejszym miastem w Europie. Tu nie chodza patrole po 2 tylko po 4 albo i po 6 i jak jaks rozruba to no to jest ich sila! Nawet jak jakigoos podrostka legitymije w ubanie to jeden stoi i obserwuje podrostka i ma reka na palce, drugi gada, trzeci filcuje czwarty filcuje siagnieta kurtke (bo jakos zawsze kaza ta kurtke sciagac) no jakos to taktycznie przemyslanie wyglada. I jest duzo kontroli od tak bez powodu, najczesciej faceci ale i babki tez. I wlasciwie gdzie sie nie spojrzysz to widzisz policje, w piatki i soboty wieczorami to zielono-piaskowo jest (od mundöröw). I trzeba przyznac, ze jako tako jest porzadek, owszem sa dzielnice, gdzie sie nie powinno po ciemku chodzic! Tyle razy co ja po nocach wracalam do domu i nigdy sie nie balam, no nie narazam sie specjalnie, i nie robie za odwaznego kozaka, ale nie mam w sobie tego strachu co mam np w Pl po sciemnieniu sie

kola pisze:
no to tylko pozazdroscic... ja niby drobniutka nie jestem, dzieki judo umiem rzucac stukilowymi bykami tez, i wiem jak sie obronic, ale jak chodze po ulicach po nocy to mi dreszczyk po kregoslupie lata. inna sprawa ze mnie jakos nie zaczepiaja, raz sie tylko zdarzylo. na ironie akurat bylam na tej imprezce samochodem, i wracajac zaparkowalam doslownie 200m dalej, bo pod klatka miejsca nie bylo. no i na tych 200m czterech skunksow zachlanych jak swinie zaczelo mi skladac niedwuznaczne propozycje, polaczone z proba zblizenia sie do mnie i zlapania. na szczescie umiem szybko biegac, na szpilkach tez, a panowie mieli problem z utrzymaniem prostej trajektorii lotu i pionowej postawy. zdazylam do klatki przed nimi, po czym jak tylko nadarzyla sie okazja zapisalam sie na judo. zawsze wieksze szanse, i wieksza pewnosc siebie :)

śr lip 11, 2007 5:45 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

mnie möj ex tez trenowal, ale jakos pewosci zastosowania tego nigdy nie mialam

czw lip 12, 2007 9:11 am
Szajkowiec

Najlepsze do samoobrony jest ju - jitsu, po pół roku treningu potrafiła się obronić.

czw lip 12, 2007 11:06 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

u mnie furia to jedyna obrona, jak mnie ktos tak porzadnie wkurzy...

czw lip 12, 2007 11:08 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

mozliwe ze ju-jitsu, ja akurat mam mozliwosc trenowac judo, a wlasciwie judo z samoobrona, i jest super :) a jak mi kiedys koleg powiedzial "u dziewczyny najwiekszym atutem jest umiejetnosc jakiejkolwiek obrony, bo malo kto sie spodziewa, ze laska zacznie sie bronic" i chyba cos w tym jest :) ja nie twierdze, ze potrafilabym sie obronic w kazdej sytuacji, ale judo daje mi wieksza pewnosc siebie i wieksze szanse, niz gdybym niczego nie trenowala :) a furia tez dobra, jako wsparcie do zadan specjalnych :)

czw lip 12, 2007 11:35 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

boje sie jechac 1000 km z rowerami na dachu! tyle slyszalam, ze sie moga obluzowac (mimo zamka) teraz jest pelno reportarzy na ten temmat, kurcze 8-[

pn lip 16, 2007 10:58 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

pn lip 16, 2007 11:59 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

nie, maz nie chce na obcym jezdzic, bo on nie jezdzi po 10 k, tylko i po 50km dziennie, a czy wieziemy 1 czy 2 to juz nie röznica, amy originalny bagaznik, z zamkiem, maz to jeszcze dodatkowo zabiezbiecza i juz jedzilissmy do Austrii, ale to 100 km a nie 1.000! No i mam mala panike...

pn lip 16, 2007 12:39 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

nie panikuj, dobrze bedzie, nie musicie zaraz jechac 150km/h!

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

pn lip 16, 2007 2:25 pm
Wyświetl profil WWW
Mnie sie wydaje, ze Betka pyta, czy rowerow na miejscu nie wypozyczyc. Ja bym tak zrobila.

pn lip 16, 2007 3:13 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

pn lip 16, 2007 3:14 pm
Szajkowiec

http://youtube.com/watch?v=y8Kyi0WNg40
dramatic look!

pn lip 16, 2007 4:28 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

Mnie sie wydaje, ze Betka pyta, czy rowerow na miejscu nie wypozyczyc. Ja bym tak zrobila.

a Double juz na to odpowiedziala przeciez?

DoubleB pisze:
nie, maz nie chce na obcym jezdzic, bo on nie jezdzi po 10 k, tylko i po 50km dziennie, a czy wieziemy 1 czy 2 to juz nie röznica,

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

wt lip 17, 2007 1:25 am
Wyświetl profil WWW
aaa, ja zrozumialam, ze samochod ma wypozyczyc. Z takim specjalnym bagaznikiem na rowery. Dlatego sie zdziwilam, czy nie lepiej rowery wypozyczyc. Ale ja jeszcze bylam troche nie tentego po tym wypadzie weekendowym, jak to czytalam :wink:

wt lip 17, 2007 10:14 am
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna