Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest sob cze 23, 2018 12:57 pm

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
 Zdjęcia Pumexa 
Autor Wiadomość
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

a co do reszty - no to mow ze ci o wywolywanie chodzi zdjec a nie o same zdjecia :P

ja np. do zenita sie zniechecilam bo za wczesnie mi Tatko go dal i nie umialam ustawic ostrosci i innych tam detali. a cyfrak daje mi takie mozliwosci jakich normalnie bym nie miala :) badz bym nie umiala miec :)

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

pn mar 19, 2007 3:56 pm
Wyświetl profil WWW
Ale Pumex ma racje, do robienia profesjonalnych zdjec sa juz wprawdzie odpowiednie cyfrowki, ale okrutnie drogie-nie sadze, by ucznia bylo na to ztac. A w tradycyjnym bardziej sie umiejetnosci licza i mozna piekne zdjecia robic. No i bardzo potanialy, odkad cyfrowki weszly.

pn mar 19, 2007 4:02 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

ja jestem zdania ze jak sie chce i ma sie oko to i cyfrowka i zwyklym aparatem sie zrobi piekne zdjecie. a o profesjonalizmie to nie mowimy tutaj chyba, bo z tego co wiem to nikt tutaj specjalistycznych szkol czy kursow nie konczyl - wiec wszyscysmy sa amatorzy :P

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

pn mar 19, 2007 4:55 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Dostałam ksiazkę. Bardzo dziekuje, bardzo pieknie wydana i jak fajnie, ze ludzie sie znają!! Świetny pomysł mieliscie naprawde duze ukłony!!!! A jak mi pasuje do wydań Chmielesi :lol: :lol: :lol:

pn mar 19, 2007 4:58 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Chodzilem 2 lata na zajecia :> :tongue: :tongue:
Proste cyfrowki nie maja technicznej mozliwosci zrobienia niektorych rzeczy. A cyfrowe lustrzanki niestety troche kosztuja. Tak to nic nie mam do cyfrowek - a nawet jestem im wdzieczny po sprzet analogowy dzieki nim potanial :P

pn mar 19, 2007 4:58 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Zreszta zdjecia z cyfrowki nie maja duszy tongue

mój syn mówi to samo- ale ja i tak chciałabym porządną cyfrę- łatwiej i szybciej efekty zobaczyć, a ja bardzo niecierpliwa jestem :oops:

pn mar 19, 2007 5:19 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

Chodzilem 2 lata na zajecia

a to przepraszam.

ale zdania nie zmienie - dla mnie prostego amatora moja cyfrowka jest w porzadku, moge nia robic te wszystkie zdjecia ktorych normalnym gluporobem nie moglam, a jak bede chciala umiec robic rozmaite fidrygalki to sie bede i tak musiala na jakis kurs zapisac - sama tego nie potrafie wydumac. zreszta nie mam czasu na dumanie.

poza tym - jakos tak mi sie nie miesci w glowie zeby ktos nie robil zdjec dlatego ze nie ma tam jakiegos superekstra aparatu ...

pn mar 19, 2007 5:37 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Ale jak sie jest ograniczonym sprzetowo, to w pewnym momencie traci sie mozliwosc rozwoju. Dlatego nie robie zdjec cyfrowka, tylko starym zenitem - bo wszelki osprzet do niego kosztuje grosze i moge sobie pozwolic np na kupienie do niego pierscieni do makrofotografii, ktore wlasnie licytuje ;-). A prosta cyfrowke bardzo chetnie uzywam na co dzien, do rodzinnych zdjec czy zdjec z wakacji :)

pn mar 19, 2007 5:41 pm
Wyświetl profil WWW
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

tylko jeszcze mi wytlumacz co to jest prosta cyfrowka - bo dla mnie to jest taka z 3.2 megapixla, bez zoom'a optycznego, i zadnych innych funkcji.

tu masz troche racji - do pewnego momentu sie mozna sprzetowo rozwijac, ze tak powiem. w sensie ze zeby pojsc krok dalej trzeba cos nowego dokupic, doprawic itepe. ale przeciez sprzet to nie wszystko. mozna miec superextra sprzet a robic nim kiepskie zdjecia - wszystko wymaga praktyki, robiac duzo rozmaitych zdjec, probujac, wyrabia sie oko i rozmaite sztuczki :) ja przynajmniej tak do tego podchodze, robiac takie zdjecia jakie robie moja - pewnie prosta dla ciebie - cyfrowka :P

pn mar 19, 2007 5:48 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Mowiac prosta mialem na mysli taka, w ktorej nie mozna ustawic recznie np. czasu czy przeslony.
I nie mowie, ze prosta cyfrowka nie mozna robic ladnych zdjec - ale jest moement gdy nic wiecej nie da sie z niej wyciagnac, bo mozliwosci techniczne na to nie pozwola :)

pn mar 19, 2007 6:01 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

mam i (upragnioną przezemnie niecierpliwka) cyfrówkę i dobrą lustrzankę
Na codzienne cykanie cyfrówka jest ekstra i bezstresowa, ale jednak jakość znacznie gorsza niz tych zdjęć robionych lustrzanką. Jesli się robi większy format odbitki to rzuca się w oczy. Profesjonalna cyfrówka kosztuje majątek - niestety. Ja tez mam taką prostą cyfrówkę Canona A510 z 4 ustawieniami ręcznymi (z których ja nigdy nie korzystam a mój mąż wyłącznie) i rozumiem pumexa ale z drugiej strony domagam się od niego kolejnych ślicznych zdjęć bo działają na mnie odprężająco i odstresowująco - no po prostu są piękne

pn mar 19, 2007 6:21 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

to jak ktoś chce to mamy canona (chyba canona) do sprzedania - nie cyfrówke. Tylko nie wiem za ile...

http://www.jaroslawkozlowski.com Fotografia ślubna

pn mar 19, 2007 6:51 pm
Szajkowiec

I nie mowie, ze prosta cyfrowka nie mozna robic ladnych zdjec - ale jest moement gdy nic wiecej nie da sie z niej wyciagnac, bo mozliwosci techniczne na to nie pozwola

Masz racje. My mamy niezla cyfrowke. Ale ona jest dobra na wakacyjne wypady, spotkania ze znajomymi, etc. Kiedy w spokoju chce sie zrobic jakies ladne unikalne nietypowe zdjecie, wychodza czasem po prostu rozmazane obrazy. Dlatego dumamy nad kupnem cyfrowej lustrzanki. :)

pn mar 19, 2007 6:53 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

ale jest moement gdy nic wiecej nie da sie z niej wyciagnac, bo mozliwosci techniczne na to nie pozwola

o tu sie zgadzam. tylko zanim to dla mnie nastapi... :) mamy canona A540, w ktorym mozna rozmaitosci ponastawiac recznie, kwestia w tym ze ja na to nie mam czasu :)

natomiast nie zgadzam sie co do wielkosci odbitek - no jak sie chce plakat robic to owszem, ale nawet takie wielkoludy jak 8'x10' (???yyyy... wstyd sie przyznac ale przeliczyc musze... 20x25cm?) nasza cyfrowka wyszly swietnie.

pn mar 19, 2007 7:27 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

ale pixele sa wazne. W zeszlym tygodniu dalismy kilka zdjec do wywolania, tez kilka ze starego aparatu 3, costam pixeli i tu mielismy problem z wiekszymi zdjeciami: 10x15 to byl najwiekszy format. teraz mamy canona ixus 60 z 6 pixel i z tych wieksze wychodza.

pn mar 19, 2007 8:01 pm
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna