Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest sob lip 22, 2017 1:43 am

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Homofobia Joanny Chmielewskiej 
Autor Wiadomość
Post Re: Homofobia Joanny Chmielewskiej
Ale ja nie wyrobiłem sobie opinii na temat książki, i nawet o niej nie mówię, bo to nie jest temat o książce, tylko o homofobii Chmielewskiej.

wt gru 21, 2010 8:51 am
Awatar użytkownika

Trochę późno tu trafiłem ale jest to temat który mnie "rusza". :gitara: Ja jestem fanatykiem. Mój fanatyzm polega na nienawiści do wszelkiego rodzaju Fanatyzmów :grrr: . Wszelkie ekstrema czy extrema nie znajdują dla mnie zrozumienia. Delegacja, Gdańsk 22.30, chcę sie napić piwa. Widzę klubik, chcę wejść. Bramkarz pyta :
- Pan sam ?
- A... sam ?
- Po 22 tylko pary.
- ???????
- No to jest klub gejowski (pardon Gejowski)
- Niestety nie znam P. Gajewskiego.
- Co !!! :grrr:
- ja jestem Hetero :kwiatek:
- Niestety , nie może Pan wejść
OK ? Niby ok ! A gdzie tu poszanowanie dla mniejszości ? Tyle dobrego, że facet się nie pogniewał na głupi żart i przyniósł piwo.
Homofobia wynika WŁAŚNIE z tego, z extremy. Albo Full left albo Full right. A może by tak środeczkiem, z poczuciem humoru z obu stron :hustawka: . Z tolerancyjką z jakąś taką nieśmiałością. I dlatego to co napisała P. Joanna, to tylko zapis przeciętnej reakcji człowieka zrównoważonego na brak równowagi.

Ostatnio zmieniony czw kwie 16, 2015 8:38 pm przez Peter, łącznie zmieniany 2 razy

śr mar 16, 2011 7:14 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

o ja cie az oczom nie wierze ze ktos jeszcze oprocz mnie tak odbiera
1. rzekoma homofobie JCH
2. jednostronna tolerancje (w sensie: my wszyscy mamy tolerowac gejow. fajnie. a kto bedzie tolerowal nas??).

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

czw mar 17, 2011 2:21 am
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Serdunio bo strzele focha! A ja to pies??? Już dawno zauwazyłam, ze w calej tej walce o prawa mniejszosci - zwlaszcza seksualnych - czesto gwalci sie prawa wiekszosci. Tolerancja musi dzialac w obie strony... Aczkolwiek jesli chodzi o kluby - wlasnosc prywatna i mozna sobie robic selekcje pod jakimkolwiek katem.

czw mar 17, 2011 11:24 am
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Porównajcie dwie definicje :
Demokracja (gr. δημοκρατία demokratia "rządy ludu", od wyrazów δῆμος demos "lud", rozumiany jako ogół pełnoprawnych obywateli [1] + κρατέω krateo "rządzę") – ustrój polityczny, w którym źródło władzy stanowi wola większości obywateli (sprawują oni rządy bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawicieli)[2]. Obecnie powszechną formą ustroju demokratycznego jest demokracja parlamentarna. Gwarantem istnienia demokracji parlamentarnej jest konstytucja (wyjątkiem są Izrael oraz Wielka Brytania, nie posiadające konstytucji spisanej w jednym akcie) [WIKIPEDIA] - jest to chyba najstarsza definicja.
Jakoś nie widzę w tej definicji słowa "mniejszość". Ten dodatek jest w wersji prawdopodobie XX wiecznej. [-X

Ostatnio zmieniony czw kwie 16, 2015 8:39 pm przez Peter, łącznie zmieniany 1 raz

czw mar 17, 2011 1:18 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

aga - bardzo cie przepraszam, faktycznie niejeden raz zgadzalysmy sie w tem temacie :)

co do klubow, faktycznie sobie moga robic selekcje jak chcac aczkolwiek gdyby to geja nie chciano wpuscic do klubu hetero (gdyby takowy istnial ;) )to juz by klub zostal pozwany do sadu o rasizm tak? :) (w stanach na pewno przynajmniej ;) ). glupie to i ja jestem zdania ze owszem, dawno dawno temu rasizm wynikal z tego ze wiekszosc ktora sie uwazala za normalna gnoila w rozmaity sposob tych "innych. teraz natomiast ci inni sami sie separuja i krzycza jak to sa odseparowani. paranoja.

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

czw mar 17, 2011 9:42 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

serdunio pisze:
teraz natomiast ci inni sami sie separuja i krzycza jak to sa odseparowani. paranoja.

no dokladnie

wt mar 29, 2011 5:13 pm
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Zacytuję, bo temat znowu aktualny ale "inaczej". Z ONET.PL wypowiedź (widocznie osoby starszej) na temat polityki awansowej Pani Premier :
- Za komuny, na egzaminach na studia, były punkty za POCHODZENIE (niektórzy pamiętają). Obecnie, w polityce awansów i nominacji, Pani Premier wprowadziła punkty za PRZYRODZENIE......................

Nie komentuję bo i PO CO. Mamy nową Prezes, w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, rządzi teraz Specjalistka od autostrad, zastępca, również kobieta. Wyżej w ministerstwie - minister kobieta, podsekretarz kobieta, dyrektor kobieta. Wyżej, Premier Kobieta. NIE JESTEM ŻADNYM ANTYFEMINISTĄ............ALE CHYBA NIEDŁUGO BĘDĘ !!! Gdzie jest "złoty środek" !!!

wt lut 24, 2015 12:18 pm
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

Może to odwet za poprzednie dziesięciolecia ;)

wt lut 24, 2015 2:03 pm
Awatar użytkownika

Jaki odwet ??? To jest zarządzanie milionami i miliardami kasy. Tu powinni zarządzać ludzie z doświadczeniem, fachowcy. Ani kobiety , ani mężczyźni :E a FACHOWCY Z ODPOWIEDNIM STAŻEM PRACY I WIEDZĄ. To tak wiele ???

śr lut 25, 2015 9:15 pm
Szajkowiec

Zaraz, Peter, mylisz pojęcia. Z jednej strony masz rację, na stanowiskach - wszystkich, jeżeli chcesz znać moje zdanie - powinny być osoby które znają się na swojej robocie, są kompetentne i odpowiedzialne. Jak ktoś chce kopać w ziemi i gwizdać przy tym, to się nie nada na grabarza tylko sadzić kwiatki. Jak ktoś ma przerost ego to nie powinien zostawać psychologiem, doradcą czy lekarzem, tylko kapelmajstrem albo cheerleaderką, modelką lub sprzątaczką [no tak niestety, to działa na zasadzie ja i pan dyrektor...] i tak dalej. Tylko że tu w Polsce nie zatrudnia się osób kompetentnych tylko tych, co mają układy. Bo nawet jak zatrudnią fachowca, ale bez układów, to on i tak g...o będzie mógł, a nie coś konkretnego zrobić. No i jest jak jest.

czw lut 26, 2015 3:57 pm
Awatar użytkownika

Dopiero przeczytałem.... Zaczynam dochodzić do wniosku, że taka polityka personalna na odpowiedzialne stanowiska, jest celowym działaniem tzw. NIŻSZYCH (ale decydenckich) szarych postaci, pracujących w takich instytucjach od WIEKÓW i mocno powiązanych z takimiż okazami WYŻEJ. Primo - zabezpieczają się przed "zbyt mądrym/fachowym" szefostwem, dla którego mogliby się okazać NIEPOTRZEBNI. "Drugie primo" :) - zabezpieczają sobie d..... i ....profity, przed ingerencją w podkradanie złotych jabłek. Idiotyczne decyzje i kretyńskie rozstrzygnięcia, wcale nie oznaczają ich krańcowego debilizmu a raczej duże cwaniactwo i poczucie bezkarności. Jakimś dziwnym trafem, na tych decyzjach ktoś się zawsze pasie i obrasta sadłem. Byłbym imbecylem, gdybym sądził, że za takie decyzje, część kasy nie wraca pod stołem do ... WŁAŚCIWEGO decydenta. Ten mechanizm P. Joanna doskonale opisała w tomie : "Wyścigi" (kwestia komputeryzacji księgowości wyścigów). Przypominam, "Pendolino" z pełną prędkością może jeździć na odcinku jakichś 100-150km bo reszta torowisk, budowana była z myślą o ruchu cargo a nie pasażerskim. Wielkie halo medialne zrobiono z zegarka P. Ministra, tak jak by głównie o ZEGAREK chodziło. No to jakie te "media" mamy? No cóż, veritas temporis filia est. Może dożyję........

czw kwie 16, 2015 8:55 pm
Szajkowiec

Zostawiam dla porównania - lata 40-te powiestka z Moskwy do Warszawy, w której [nie pamiętam dosłownie, tylko treść] pisze, ze należy tworzyć prawo, ustawy i przepisy tak by były niejednoznaczne, z tzw dowolna interpretacją oraz nalezy mnożyć liczbę urzędników i instytucji urzędniczych. Pozostawiam bez komentarza.

pt kwie 17, 2015 5:10 pm
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7