Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest ndz sie 18, 2019 1:46 pm

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna
 Rzeź bezkręgowców 
Autor Wiadomość
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Sama Joanna to chyba skomentowała, że w filmie scena byłaby pewnie źle zrobiona... Chociaż nawet jeśli byłaby zrobiona dobrze, to bym się najprawdopodobniej czepnęła, że po co ona w ogóle tam jest, bo do akcji jako takiej zupełnie nic nie wnosi...

A co do udziału Joanny, to chyba nie mamy szans. Takie prawa wieku, że w pewnym momencie zagadki rozwiązuje się nie za pomocą biegania po mieście i sprawdzania osobiście wszystkiego, a za pomocą robienia za punkt kontaktowy i główkowania...

Świat jest wielki a ja malutka...

pt lis 23, 2007 9:11 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

mam wrazenie, ze wiekszosc dialogow to taki troche malo sensowny slowotok

niestety, zgadzam sie w calej rozciaglosci... ksiazke zdobylam dzisiaj po poludniu, po zajeciach, i jestem gdzies tak kolo 180 strony. samo to ze sie oderwalam i siedze na kompie juz o czyms swiadczy. no niestety... rozmowy z Lalka mnie po prostu mecza. przepraszam, ale takie sa moje odczucia. zobacze co bedzie jak dojade do konca. na chwile obecna - bez wielkiego zachwytu.

pt lis 23, 2007 10:39 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

ja też już mam i dziś zabiorę się za czytanie, ale dopiero wieczorem, bo po południu mam gości

http://www.jaroslawkozlowski.com Fotografia ślubna

sob lis 24, 2007 2:07 pm
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

a nie boicie się że w filmie by ta scenę właśnie spaskudzili?

Joanna o tym sam wspomina w książce, ale mnie raczej o zobaczenie tego na żywo chodzi, a nie w filmie. :D

mama pisze:
Chyba tęsknię za większym udziałem własnym Joanny.

No, jak to do sąsiadki osobiście kilka razy pojechała. I tam, gdzie jest znajoma lekarka.
Może tego udziału jest mniej niż np w Studniach, w Tajemnicy i innych wcześniejszych, ale w końcu od tamtych czasów dobrych kilka lat upłynęło.

sob lis 24, 2007 4:50 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

skonczylam :) pod koniec juz calkiem sympatycznie sie czytalo :)

sob lis 24, 2007 5:02 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

ja nie wiem, ale dla mnie ksiazka jest calkiem dobra i wciagajaca. wprawdzie czytam w odcinkach ale to dlatego ze ciagle ktos czegos ode mnie chce. chyba przyjdzie mi zarwac nocke i w koncu doczytac :) wrazenia po 120 stronach bardzo pozytywne. pochichralam sie kilka razy :)
mnie sie wydaje ze kazdy autor ma rozne etapy w zyciu. i trudno wymagac od kogos zeby sie cofnal w rozwoju. Chmielewska akurat poszla w polityke i inne takie, pisze troszke inaczej,inna tematyka czy "punkty zaczepienia" a nam sie chce ciagle tych Guciow (to ja!tzn o sobie mowie! bo ja BARDZO chce zeby sie jeszcze kiedys Gucio pojawil!), dawnego humoru na kazdym kroku, itede.. moim zdaniem teraz jest inaczej. wcale nie gorzej.

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

pn lis 26, 2007 12:32 am
Wyświetl profil WWW
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

mnie rozczarowała ksiązka :( Jeszcze jej nie skończyłam, z 12 stron mi wczoraj zostało i już mi się nie chciało doczytac. Pewnie dzisiaj skończę. Nudzi mnie, niewiele z niej pamiętam, za dużo ludzi się przez nią przewija, za dużo nazwisk, nie cierpię jej określenia "kawalątko", nei cierpię jak ona pisze, że coś tam lata komuś po wnętrzu, albo miałam zły okres, jak to czytałam, albo po prostu książka nie dla mnie
I oczywiście musiała kogoś sparować na koniec. Acz przyznaję, ze delikatnie tym razem

pn lis 26, 2007 7:49 am
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Serdunio, ja to rozumiem, że każdy ma swoje etapy i nie wymacham od JCh cofania się w rozwoju. Ale mam prawo do własniej opinii, która jest taka że jednak wolałam, jak był większy udział własny - właśnie taki jak w starych książkach.
Czytając miałam wrażenie ogromnego chaosu. W starszych książkach też tak było, ale Joanna brała wtedy w tym czynny udział. Tymczasem tutaj ten cały chaos był dookoła niej, a ona siedziała jak w oku cyklonu i zbierała informacje... Ja wiem, że to są prawa wieku i nie odmawiam jej tego.
Ale jeśli o mnie chodzi, to Joanna nie musi być główną bohaterką swoich książek. Mogłaby pisać z innej perspektywy i może wyszłoby inaczej...

pn lis 26, 2007 5:14 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

Ale mam prawo do własniej opinii

A pewnie ze masz. ja wyrazilam wlasna.

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

pn lis 26, 2007 6:29 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

no a ja musze niestety przyznac, ze zgadzam sie z Legs i Krecia... nie chcialam tak po ksiazce ukochanej Autorki jechac, no ale niestety w duzej czesci mam podobne wrazenia jak dziewczyny.
przeczytac owszem przeczytalam, ale nie sadze zebym predko do "rzezi" wrocila...

pn lis 26, 2007 7:42 pm
Szajkowiec

Nudzi mnie, niewiele z niej pamiętam, za dużo ludzi się przez nią przewija, za dużo nazwisk

Krecia pisze:
Czytając miałam wrażenie ogromnego chaosu.

Niestety sie pod tym podpisuje.
I tez jeszcze nie skonczylam.

Marzy mi sie, by Chmielewska napisala cos na miare Harpii, Nieboszczyka czy Pecha. Gdzie bohaterka jest w sile wieku, a czytelnik w samym srodku akcji. Narracja jest skladna. A calosc bardziej czytelna i jasna.

pn lis 26, 2007 7:45 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

A już się bałam, że tu jakąś herezję wypisuję, stwierdzając że chciałabym książkę bez Joanny ;-)

pn lis 26, 2007 8:21 pm
Szajkowiec

Bo jesli ta Joanna ma siedziec w domu i zbierac niejasne informacje w totalnie chaotycznych rozmowach ze znajomymi, to... ja dziekuje bardzo. :?

pn lis 26, 2007 8:24 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

To fakt, że Joanna najbardziej zmieniła się chyba w tych dwóch ostatnich książkach. Pamiętam jeszcze nie tak dawne czasy, kiedy narzekaliśmy gremialnie, że Joanny w książkach nie ma!

pn lis 26, 2007 8:28 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

no... i ja po cichutku marze jeszcze, zeby sie pojawil duet Bieżan - Górski... ja wiem ze czas mija, Biezan awansowal, a Gorski sie usamodzielnil, ozenil z corka Biezana itd, ale strasznie lubilam ich razem przy pracy podziwiac i w ogole :)

pn lis 26, 2007 8:50 pm
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna