Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest pt lis 15, 2019 5:00 pm

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
 Rzeź bezkręgowców 
Autor Wiadomość
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

no dobra, książka słabiutka, ale wybaczam - tylko i wyłącznie ze względu na wiek JCh ;)

wt lis 27, 2007 9:21 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

mnie rozwalila mucha z podsluchem w zebach :P o. i jeszcze kilka tekstow :)

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

wt lis 27, 2007 10:51 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

no mnie tez sie niektore teksty podobaly, ale to za malo, zeby uratowac chaotyczna, i niestety jednak moim skromnym zdaniem slaba ksiazke...

wt lis 27, 2007 10:54 pm
Bezlitosny admin
Awatar użytkownika

ale nie wyjaśniła nic z tą działką, co to ją kupiła od nieboszczyka i tyle zamieszania z nią zrobiła. W końcu kupiła, czy straciła kase, czy co?

Fakt, brak dalszego ciągu, ale to było chyba, tak tylko rzucone (nie miało związku z główną akcją), choć ciekawi mnie finał sprawy z działką.
Może w 7 tomie autobiografii się coś wyjaśni.

śr lis 28, 2007 5:01 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

oooo, nie powinamm tu wchodzic dopöki nie przeczytam ksiazki :cry:

śr lis 28, 2007 6:05 pm
Grupa trzymająca władzę
Awatar użytkownika

co do dzialki - no miala przycichnac i sie jej nie domagac tak gwaltownie z racji podejrzen na nia padajacych :)) to przycichla :)

"Love is better than anger. Hope is better than fear. Optimism is better than despair. So let us be loving, hopeful and optimistic. And we’ll change the world."/Jack Layton/

śr lis 28, 2007 6:40 pm
Wyświetl profil WWW
a wiecie co, jak czytam niektórych komentarze to mnie sie rbi przykro, dlaczego? nie dlatego, ze uwazacie tę i inne książki za słabe

po prostu z niektorych wypowiedzi trąci mi brakiem szacunku do autorki,
a to określenie mianem "ona" dodatkowo z małej litery, a to, ze wybaczam ze wzgledu na wiek, a to, ze najlepiej zeby nie było ksiażek z Joanną, bo siedzi i ogolnie nieruchawa

jak ja bym przeczytał takie rzeczy to bym naprawde był zniechecony do czegokolwiek, nie wiem ja to odbieram jako brak akceptacji upływajacego czasu, do tego, ze Autorka nadal chce pisać o Joannie, ale w rzeczywistym wieku,

przykro mi sie to czyta. naprawde, zwlasza na tym forum

ja równiez nie uważam ostatnich książek (Bloczek, Krętka, Zapalniczka) za bardzo dobre, ale jak Serdunio napisała dawniej też były książki, które nie spodobały się wszystkim, mnie nie podoba się Lesio, Białko i Garwolin a wiem ze innym sie podobaja

swoja niechęć mozna wyrazić w nieco przyjemniejszy sposób...

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

ndz gru 02, 2007 7:34 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

a to określenie mianem "ona" dodatkowo z małej litery,

Ee, a jak sie mamy zwracac? Nie jest Bogiem, zeby mowic o niej z duzej litery? Nie piszemy tez do niej listu zeby pisac z duzej?

Krzysiek13 pisze:
a to, ze najlepiej zeby nie było ksiażek z Joanną, bo siedzi i ogolnie nieruchawa

Porownaj Zapalniczke do np. Pecha. Po co JCh ma pisac na sile ksiazke z Joanna, skoro Joanna w tych ksiazkach nic nie robi, tylko jest wcisnieta na sile? Po Dwoch Glowach JCh stwierdzila, ze Joanna sie za bardzo zestarzala i przestala pisac ksiazki z nia w roli glownej. Napisala kilka naprawde dobrych ksiazek - Wielki Diament, Krowe, Harpie, Pecha. Fajne kryminaly, bez wcisnietych na sile podtekstow politycznych, bez akcji ktora na sile kreci sie wokol Joanny. Podobno czytelnicy namowili ja na powrot do ulubionej bohaterki - napisala slabego Trudnego Trupa, i kolejne ksiazki ktore prawie niczym sie od siebie nie roznia. Moze lepiej wrocic do czasow Pecha i Harpi? Skoro nowe WC czy CZN i tak juz nie powstanie?

Krzysiek13 pisze:
dawniej też były książki, które nie spodobały się wszystkim, mnie nie podoba się Lesio, Białko i Garwolin a wiem ze innym sie podobaja

Tylko ze dawniej sporadycznie trafialy sie gorsze ksiazki. A teraz bardzo sporadycznie trafiaja sie lepsze.

(Rzezi jeszcze nie czytalem, ale po opininiach widze, ze jest podobna do Kretki, czy Zapalniczki)

Ostatnio zmieniony pn gru 03, 2007 6:06 pm przez Pumex, łącznie zmieniany 1 raz

pn gru 03, 2007 2:52 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec

Ee, a jak sie mamy zwracac? Nie jest Bogiem, zeby mowic o niej z duzej litery? Nie piszemy tez do niej listu zeby pisac z duzej?

Cos jak Pan Rubik, jesli wiesz, co mam na mysli. ;-)

Podpisuje sie pod postem Pumexa.

pn gru 03, 2007 5:50 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Cos jak Pan Rubik, jesli wiesz, co mam na mysli. Wink

Nie wiem, ale apropos http://bash.org.pl/267899/ ;-)

pn gru 03, 2007 6:08 pm
Wyświetl profil WWW
Szajkowiec
Awatar użytkownika

huuuuuuura!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!wreszcie mam Rzeż bezkręgowców,święty mikołaj był w tym roku bezkonkurencyjny.Biorę się za lekturę.

pn gru 03, 2007 6:12 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Krzysiu, a co poradzić, jak mi się robi przykro, gdy czytam nowe książki JCh?
To nie wynika z braku szacunku do autorki. Raczej z rozczarowania (czy wyrażenie opinii o jej książkach, to brak szacunku? chyba mamy prawo powiedzenia, co nam się podoba, co nie, a czego byśmy chcieli? szczególnie na tym forum...).
Ja rozumiem upływający czas, ale jednak podpisuję się pod postem Pumexa w całości...

Świat jest wielki a ja malutka...

wt gru 04, 2007 11:03 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

A mnie się"Rzeżbezkręgowców"podoba,fakt,że zaczęłam czytać dopiero wczoraj,ale narazie czytam z zapartym tchem(wczoraj czytałam do trzeciej w nocy).

wt gru 04, 2007 11:52 pm
ale jak pisałem nie chodzi mi o to, ze piszecie ze ksiazki sa zle bo i ja uwazam najnowsze z reguly za gorsze

ja pisze ze wydzwiek tego jest okropny jak dla mnie, przynajmniej ja odebralem to w ten sposob, sory ale pisac "ona" o osobie ktora jest od 2 do 4 razy starsza od Was, ja tak nie potrafie, dla mnie to oznaka braku szacunku, mozecie myslec inaczej...

wt gru 04, 2007 11:52 pm
Szajkowiec
Awatar użytkownika

Nie zauważyłam. Zazwyczaj jest pani Joanna, JCh, Chmielewska... Ale "ona" nie widziałam nigdzie... A nawet jeśli się pojawiło to jest raczej pojedyńczym przypadkiem i raczej ciężko zrobić z tego regułę. Przynajmniej dla mnie nie wpłynęło na atmosferę...

Świat jest wielki a ja malutka...

wt gru 04, 2007 11:59 pm
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna